Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

a co z planami kupienia eSki + daily drivera ? zaniechane? :)

mam caly czas zgryz... powazny - tylko i wylacznie z tego wzgledu, ze jestem zakochany we wnetrzu i budzie B6.

Druga istotna sprawa to fakt, ze wloze zaraz w auto kolejne pare tysiecy i obawiam sie, ze bedzie problem ze sprzedaza.

jest tez opcja kupna auta na co dzien i swapowania B6... ale na to tez potrzeba sporych funduszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jest tez opcja kupna auta na co dzien i swapowania B6... ale na to tez potrzeba sporych funduszy ;)

B6 z silnikiem od RS4 B5 to by było coś! :kox: Swoją drogą widziałem na ebayu w UK kompletny silnik ze skrzynią, komputerem, wiązka i osprzętem bodajże za 2500£.

Tutaj fota:

1Do9r9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thom4s

Juz dobry rok temu badalem temat na temat wsadzie 2.7BiT do B6.

Jest taka opcja, bo 2.5TDI to ta sama konstrukcja co 2.4V6, 2.7BiT i 2.8V6.

Z elektronika tez zadnych problemow... kwestia zorganizowania odpowiedniego budzetu :cool1:

@czaki22, na razie jeszcze nie szukam, mam inne wydatki, za miesiac-dwa wroce do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tez opcja kupna auta na co dzien i swapowania B6... ale na to tez potrzeba sporych funduszy ;)

B6 z silnikiem od RS4 B5 to by było coś! :kox: Swoją drogą widziałem na ebayu w UK kompletny silnik ze skrzynią, komputerem, wiązka i osprzętem bodajże za 2500£.

Tutaj fota:

1Do9r9.jpg

Tutaj masz budę B7 i silnik z RS(?) B5: http://www.koraszewski.com/komis.htm <-sam dół strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to auto do jazdy na torze... :cool1:

Wiem. Ale tzn, że "dało się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze sie da, orientowalem sie bardzo mocno w temacie :cool1:

Jesli tylko w przyszlosci budzet mi pozwoli na taka zabawe, to nie bede sie dlugo zastanawial (powaznie).

Do budy B5 nie jestem do konca przekonany, w B6 mam wszystko co chcialbym miec, w B7 jest tylko 2.0TFSI, ale ja lubie V6/V8, a na S4 B8 chyba nie bedzie mnie stac :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że sie da, bo ktoś już to zrobił, mianowicie firma ABT, która zrobiła projekt AS4-R, czyli buda B7 z podrasowanym silnikiem RS4 B5 do 480KM i 565 Nm momentu obr.

Kiedyś też się interesowałem tematem tyle, że nie miałem jeszcze B6. Nawet kontaktowałem się z gościem ze Szkocji w sprawie silnika, którego zdjęcie wkleiłem, bo za tą cenę to nawet opłacało się go wziąć na handel, ale jak się zdecydowałem to już był sprzedany. W ogóle dostać silnik RS4 i to jeszcze w dobrej cenie graniczy z cudem.

Tutaj jeden z linków do AS4-R http://tuning.pl/_prezentacje_Biturbo_ABT_AS4R-aid_1070_.html

W UK ktoś nawet wsadził ASJ 2.7 BiTurbo do Audi S3 i podrasował do 500KM http://www.audi-sport.net/vb/showthread.php?84679-2-7-bi-turbo-in-an-a3

tutaj więcej zdjęć http://www.audi-sport.net/vb/showthread.php?81896-RS3&highlight=rs3

TO MUSI JECHAĆ :kox:

Flyer mi też buda B5 wydała się już za stara, no i bardzo dużą wagę przywiązuję do wnętrza i wyposażenia dlatego kupiłem B6 1.8TQ. Trochę szkoda, że zrezygnowali w S4 B6 z biturbo, bo silnik RS4 380KM byłby idealny i sprawiłby, że auto byłoby znacznie szybsze niż ciężkie "kulturalne" wolnossące V8. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal jaki to jest koszt?

Bardzo orientacyjnie oceniam na...

Silnik 4k

Komp 2k

Turbawki K04 3k

FMIC, wydech - koszta mniej wiecej znacie, moga byc rozne

Osprzet typu wieksze wtryski etc.

Robocizna 4-6k

do tego strojenie...

bo jak sie bawic, to juz w moce 400-450PS (tj. aw69).

@Thom4s, widze, ze myslimy podobnie... :wink4: Ja jestem zakochany w budzie i wnetrzu B6, dlatego wlasnie caly czas nie moge sie przelamac na koncepcje S4 B5 + drugie auto... i pewnie jej nie zrealizuje tylko poczekam na zapas gotowki.

Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze eksplotacja 2.5TDI jest chyba drozsza (oprocz paliwa) od takiego 2.7BiT... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 4k

Jeśli chodzi o S4 to kompletny około 7k, RS4 zaś to już 12 wzwyż...

Turbawki K04 3k

Około 4tys za jedną. Najlepiej brać przeróbki K04 od RS6 C5, SID takie sprzedaje - potencjał do 500KM

Jeśli chodzi o części to wszystko znajdziecie na stronie SID'a http://s4sid.pl/701.html

Flyer jeśli masz wątpliwości i buda B6 bardziej Ci się podoba niż B5, która notabene jest starsza to nie zmieniaj, bo będziesz żałował i odłóż hajs na projekt swapa. Szczególnie, że twój samochodzik jest ładnie doinwestowany, a sam wiesz jak ciężko jest kupić dobre używane auto w dzisiejszych czasach, zwłaszcza S4. Niemniej jednak decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli goly silnik 2.7BiT od S4 lub Allroada/A6, mozna taki kupic za 3-4k

Turbawki K04 od RS4, wiecej niepotrzebowalbym ;)

Auto, tj. pisalem wyzej na razie zostaje, bo w poniedzialek wymieniam sprzeglo, dwumas, za niedlugo pewnie zainwestuje w zawieszenie. Nikt mi tych pieniedzy nie zwroci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey - a co się znowy wysrało że nie możesz upalać Q .... mamy wkońcu sniegu trochę a Ty jeździć nie możesz ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey - a co się znowy wysrało że nie możesz upalać Q .... mamy wkońcu sniegu trochę a Ty jeździć nie możesz ? :kwasny:

:polew:

Muszę to zrobić:BYŁO :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey - a co się znowy wysrało że nie możesz upalać Q .... mamy wkońcu sniegu trochę a Ty jeździć nie możesz ? :kwasny:

Messer Adajhoł, dwumasen und sprzegłen w poniedzialken wymieniachen :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikey - a co się znowy wysrało że nie możesz upalać Q .... mamy wkońcu sniegu trochę a Ty jeździć nie możesz ? :kwasny:

Messer Adajhoł, dwumasen und sprzegłen w poniedzialken wymieniachen :polew:

oj :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na razie nie upalam na sniegu... szkoda auta i panewki na wale :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...