Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z allegro


Rafal1988Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Informuj i sprowadź na ziemię tego cwaniaczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw mu negatywa... napisz ze cwaniakuje, zeby sprzedajacy jak i kupujacy uwazali na niego. Jest nie mily, wulgarny i nie kulturalny.

I nic sobie z tego nie rob... trzeba byc czlowiekiem. Ja tez zyje po czesci z allegro (dorabiam od czasu do czasu) i raz kupilem tel po okazyjnej dla mnie cenie. Gosc zadzwonil, powiedzial ze cena jest za niska, ze sprzedal tel poza allegro. Wystawil mi komentarz pozytywny. Ja nie wystawilem zadnego, powiedzialem mu ze okej, ze zapominam o sprawie. Trza byc czlowiekiem.

Ja na momencie negatywa bym mu wystawil. A jak on wystawi Tobie to na neigo odpowiedz. Masz takie prawo skomentowac komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszka ten koles ulice dalej, udać sie do niego ?? wezme Kędziora i reszte zgrai :D:evil: :evil:[br]Dopisany: 11 Maj 2010, 23:16_________________________________________________a co do twojej sytuacji, miales zaznaczone ze licytacja bedzie wiążąca tylko po kontakcie z Tobą, powiedz ze dlatego to zaznaczyles poniewaz uwazasz ze powinien obejrzec towar licytowany i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się trzymał tego co napisałeś w aukcji "Licytacja mozliwa tylko i wylacznie po obejrzeniu samochodu"

koleś nie ogladał fury, wiec nie przestrzega zasad Twojej oferty sprzedaży

cwaniak kupił, wystaw mu negatywa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kup model i niech sobie go odbierze :naughty: Nawet powiedz ze możesz mu poczta wysłać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na allegro od kilku lat znam regulamin oraz zasady serwisu prawie jak własną kieszeń. Niestety miedzy tobą a kupującym doszło do umowy prawnej nad którą trzyma rękę allegro ... Niestety ludzie z allegro są przeje... I nic z nimi nie załatwisz. Nie jest to miłe ale gdyby gość założył Ci sprawę w sądzie miał dobrego prawnika przegrywasz i musisz sądownie oddać auto gościowi. Allegro nie ma telefonów możesz kontaktować się z nimi tylko poprzez e-mail. A teraz lepsza strona medalu postaram Ci się pomóc i udowodnić gościowi że nie ma prawa kupna. Dziś już późno ale jutro od rana znajdę haczyki :) Będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. zacytuj temu burakowi te dwa art. z kodeksu cywilnego:

Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

błędem istotnym jest wstawienie zanizonej ceny rzecz jasna, a kupujacy jak sam przyznał na takich błędach zeruje czyli o nim doskonale wiedział

(...)

Art. 89. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych albo wynikających z właściwości czynności prawnej, powstanie lub ustanie skutków czynności prawnej można uzależnić od zdarzenia przyszłego i niepewnego (warunek).

(w naszym przypadku licytacja mozliwa po obejrzeniu auta)

uspokój brata bo gościu wam nic nie zrobi[br]Dopisany: 11 Maj 2010, 23:44_________________________________________________

Pracuje na allegro od kilku lat znam regulamin oraz zasady serwisu prawie jak własną kieszeń. Niestety miedzy tobą a kupującym doszło do umowy prawnej ... Nie jest to miłe ale gdyby gość założył Ci sprawę w sądzie miał dobrego prawnika przegrywasz i musisz sądownie oddać auto gościowi. Allegro nie ma telefonów możesz kontaktować się z nimi tylko poprzez e-mail. A teraz lepsza strona medalu postaram Ci się pomóc i udowodnić gościowi że nie ma prawa kupna. Dziś jutro późno ale jutro od rana znajde haczyki :) Będzie dobrze ;)

jestes w wielkim błędzie amigo, pracujesz na allegro tyle lat a nie znasz podstaw KC ?? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czym przejmować , koledzy jasno wyjaśnili ci że ten cwaniak nie przestrzegał zasad twojej oferty , negatyw i niech sie pluje dalej :wink4:

Na przyszłość bądz bardziej rozważny i odpowiedzialny :wink4:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszka ten koles ulice dalej, udać sie do niego ?? wezme Kędziora i reszte zgrai :D:evil: :evil:[br]Dopisany: 11 Maj 2010, 23:16_________________________________________________a co do twojej sytuacji, miales zaznaczone ze licytacja bedzie wiążąca tylko po kontakcie z Tobą, powiedz ze dlatego to zaznaczyles poniewaz uwazasz ze powinien obejrzec towar licytowany i tyle :)

heh jak bedzie potrzeba to dam znac;p

Zobaczymy co dzisiaj brachol powie.

Allegro mi odpisalo:

Jednocześnie informuję, że w opisanym przypadku, tzn. stwierdzenia przez

Użytkownika błędnego określenia ceny, zgodnie z obowiązującymi

przepisami prawa (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.) każdy

Sprzedający ma możliwość uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli

złożonego pod wpływem błędu, jeżeli osoba, która nabyła dany

przedmiot, wiedziała o tym błędzie lub z łatwością mogła błąd zauważyć.

Warunkiem uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli

określającego cenę jest złożenie Kupującemu stosownego oświadczenia. Nadmienię, że

powyższe uprawnienie wygasa z upływem roku od wykrycia błędu.

Wspomnę, że każdorazowa ocena okoliczności złożonego oświadczenia, w

szczególności tego, czy Kupujący wiedział o błędzie bądź mógł się

o nim z łatwością przekonać, należy do właściwego sądu.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, Sprzedający może

ubiegać się od serwisu Allegro, w terminie od 7 do 45 dni od zakończenia

aukcji, o zwrot prowizji poprzez formularz dostępny na stronie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: ja bym gościowi kupił resoraka i posłał pobraniową za kwotę wylicytowaną, nie widział co kupuje więc nigdy nie ma pewności co kupuje. Wybacz ale 37,50 to ewidentna pomyłka.

Koleś 17 pozytywów a żyje z wyłapywania okazji? :cool1: Chyba często zmienia konta jak dostanie negatywa uzasadnieniem że jest wymuszaczem i hieną, żerująca na braku znajomości KC przez sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszka ten koles ulice dalej, udać sie do niego ?? wezme Kędziora i reszte zgrai :D:evil: :evil:[br]Dopisany: 11 Maj 2010, 23:16_________________________________________________a co do twojej sytuacji, miales zaznaczone ze licytacja bedzie wiążąca tylko po kontakcie z Tobą, powiedz ze dlatego to zaznaczyles poniewaz uwazasz ze powinien obejrzec towar licytowany i tyle :)

heh jak bedzie potrzeba to dam znac;p

Zobaczymy co dzisiaj brachol powie.

Allegro mi odpisalo:

Jednocześnie informuję, że w opisanym przypadku, tzn. stwierdzenia przez

Użytkownika błędnego określenia ceny, zgodnie z obowiązującymi

przepisami prawa (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.) każdy

Sprzedający ma możliwość uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli

złożonego pod wpływem błędu, jeżeli osoba, która nabyła dany

przedmiot, wiedziała o tym błędzie lub z łatwością mogła błąd zauważyć.

Warunkiem uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli

określającego cenę jest złożenie Kupującemu stosownego oświadczenia. Nadmienię, że

powyższe uprawnienie wygasa z upływem roku od wykrycia błędu.

Wspomnę, że każdorazowa ocena okoliczności złożonego oświadczenia, w

szczególności tego, czy Kupujący wiedział o błędzie bądź mógł się

o nim z łatwością przekonać, należy do właściwego sądu.

W przypadku, gdy nie dojdzie do finalizacji transakcji, Sprzedający może

ubiegać się od serwisu Allegro, w terminie od 7 do 45 dni od zakończenia

aukcji, o zwrot prowizji poprzez formularz dostępny na stronie:

no prosze, allegro napisalo to co ja :) a swoja droga jestem przekonany ze gosciu ani jednego samochodu tak nie kupil, tylko tak gada bo moze w koncu trafi na kogos kto sie wytraszy i mu auto po takiej absurdalnej cenie sprzeda. baty bu mu sie przydaly za zawracanie ludziom dupska i psucie nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformuj go o tym i odpuść bo nie ma sensu się denerwowac dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale przy okazji tematu allegro zapytam o jedna rzecz.

jak wyglada sprawa rozstrzygania sporow? wystawilem kolesiowi negatywa bo na przesylke czekalem dwa miesiace, odeslalem mu towar a koles mi nie chce kasy oddac. zglosilem do allegro i w centrum sporow mam "oczekuje na odpowiedz" i iles tam dni do konca.

jak sie skonczy to odliczanie to allegro zwraca kase czy jak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze nie wiem co się dzieje jak skończy się odliczanie,

kiedyś wysłałem towar do gościa i dotarł uszkodzony, towar był zabezpieczony itp. więc po prostu za ostro go traktowali przy transporcie :thumbdown:, wysyłałem podobnych paczek może z 500 i nigdy nie było problemu, ale mniejsza o to, koleś jak otworzył paczkę od razu zamiast zadzwonić, wysłać maila itp. założył mi spór allegro. Mówię a chj z nim niech stracę i wyślę mu drugi raz z własnej kieszeni to samo, po czym trafiłem na pocztę, a po 2 tygodniach paczka wróciła do mnie z dopiskiem "odmowa odebrania", czas sporu się skończył, gość ani negatywa nie wystawił, ani nie dzwonił, nie odpisał na maila, a Allegro chyba tylko liczy na takie przypadki co by siebie nie zamulać głupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem burakowi ten kodeks co mi allegro przeslalo. Napisalem ze czekam do wieczora na odpowiedz i jesli nie dostane to wystawiam mu negatywa. Chyba bedzie bez lipy. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale przy okazji tematu allegro zapytam o jedna rzecz.

jak wyglada sprawa rozstrzygania sporow? wystawilem kolesiowi negatywa bo na przesylke czekalem dwa miesiace, odeslalem mu towar a koles mi nie chce kasy oddac. zglosilem do allegro i w centrum sporow mam "oczekuje na odpowiedz" i iles tam dni do konca.

jak sie skonczy to odliczanie to allegro zwraca kase czy jak :mysli:

Napisz do gościa że się dowiadywałeś przez allegro oraz prawnika i sprawę możesz zgłosić na policje i do sądu :wink4: ja tak zrobiłem i oddali zaraz na drugi dzień :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym gościa od razu olał. No może gwoli formalności wysłał mu informacje o pomyłce i wycofaniu aukcji.

I więcej sobie bym tym d*py nie zawracał.

Ma problem niech idzie do sądu. Były już takie przypadki i zawsze racja jest po stronie kupującego bo tak świadczy KC i koniec.

Buba sprawa jest trochę skomplikowana ale jak masz potwierdzenie odbioru towaru to mozesz sie wybronić.

W zasadzie kupujący ma prawo zwrotu do 10 dni bez podania przyczyny na swój koszt. Ale nie wiem jak się to ma do sytuacji

gdy 2 miesiące czekasz na towar. Pewnie i na to jakieś paragrafy by się znalazły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym gościa od razu olał. No może gwoli formalności wysłał mu informacje o pomyłce i wycofaniu aukcji.

I więcej sobie bym tym d*py nie zawracał.

Ma problem niech idzie do sądu. Były już takie przypadki i zawsze racja jest po stronie kupującego bo tak świadczy KC i koniec.

W takim przypadku ja sprawe przegrywam bo z twojej wypowiedzi tak wywnioskowalem ze zawsze racja po stronie kupujacego. No chyba ze sie pomyliles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe źle napisałem bo myślałem o sprawie BUBY.

W tym przypadku przepisy są po twojej stronie czyli sprzedającego.

Ja bym sie nie przejmował.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...