Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Zapytanie dot. kupna auta do ok. 5tyś. Laguna? Ibiza?


mizol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że nie stać mnie jeszcze na A4 ;) poszukuję aktualnie samochodu w miarę taniego w zakupie i eksploatacji. Do dyspozycji mam 5tyś + jakiś bonus na standardowe wymiany "na start". W oko wpadła mi Laguna pierwszej generacji. Widziałem, że ktoś miał/ma na forum takie autko, może wyrazi jakąs opinie na jego temat. Chciałym, żebo ktoś pomógl mi rozwiązać dylemat jaki benzynowy silnik wybrać? Poza laguną w gre wchodzi jeszcze z francuzów Meganka, z pozostałych marek: Ibiza/Cordoba, Golf 3, Opel Astra. Chętnie ym kupił Audi 80, ale potrzebuję kupic autojak najszybciej, a myśle ze w przyzwoitym stanie szukałbym takie furki baardzo długo. Cóż, zachęcam do dyskusji.

Ps. Mój pierwszy post, mam nadzieje, ze nie popelniłem jakiegoś faux pas i umiescilem temat we włąsciwym dziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu uwazasz ze inne auta beda w lepszym stanie??

generalnie astra, golf itp to podobne auta i nie ma chyba co sie sugerowac zadna marka a tylko i wylacznie stanem konkretnego egzemplarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lagune komfort bardzo dobry

Ibiza cordoba/golf 3 wszystko z jednej stajni wytrzymale ale komfortu brak

Astra-odpusc sobie rudy ją zje no chyba ze trafisz calkiem egzemplarz -OPEL!!

Audi 80-tutaj do 5 tyś sie nie zmiescisz chyba ze chcesz kupic zdrowe jajko,na B4 moze zabraknac

Takze ja bym ci polecil albo cordobe albo lagune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie najbardziej skłaniam się ku lagunce ze wzgledu na wielkosc i komfort. Na drugim miejscu własnie cordoba. Jesli trafi się jakas astra albo golf w bdb stanie, to sie zastanwoie, ale raczej tych dwóch pierwszych szukam... Czekam na jakieś głosy użytkowników, któzy mają lub mieli lagunkę i doradzą jaki silnik wybrać, czego się obawiać itp, bo w seatach sie orientuje mniej wiecej :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką kwotę to się kupuje jak najmnijsze auto aby było jak najmłodsze

nie wiem skąd pomysł na lagune, awaryjne, cześci drogie :wallbash: :wallbash:

lepiej kolego dozbieraj troche kasy i kup coś lepszego, nie ma sensu w trupy sie bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wszystkie z tych samochodow i to z roznymi silnikami,cordobe to 1.8 najlepiej w ostatecznosci 1.6 co do laguny to 2.0 czesto mialy climatronic.

nie wiem skąd pomysł na lagune, awaryjne, cześci drogie :wallbash: :wallbash:

lepiej kolego dozbieraj troche kasy i kup coś lepszego, nie ma sensu w trupy sie bawić

Jezeli do 5tyś to najlepiej to co wymienilem.Tu sie zgadzam lepiej dozbierac i kupic A4 94-95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat ma lagune i rzeczywiście wygodna jest i dużo przestrzeni a co do blachy to jakaś porażka chyba że akurat te egzemplarz taki akurat, silnik 1.8 LPG i nawet nawet teraz mu uszczelke pod głowicą wydmuchało a tak to daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj po calym dniu na gieldzie kolega kupil golfa 3 z silnikiem 1.4

Auto mialo byc w miare ladne no i cena do 5000zl.

Za tego golfa zaplacilismy 4000zl.Rok to 94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tys kupisz autko które będzie co jakiś czas "nawalać" - trzeba liczyć się z naprawami.

W lagunie jest fajny komfort, ale te ceny części są powalające w dodatku to dość zawodne autko (mówię na przykładzie kolegi który kupił to autko za 10 tys z rok może 2 latka temu i włożył w nią już 10 tys- zawieszenie, rozrząd - 2 tys kosztował aż do 2,3 diesel, sprzęgło, a reszta to głupoty jak we wszystkich autkach)

Uważam że autkiem pancernym jest golf, części są w granicach rozsądku i łatwo dostępne (czas naprawy nie przekracza 1 dnia, zaś w lagunie często trzeba czekać na części i jeszcze nie wiadomo czy odpowiednie sprowadzą), podobnie jest z seatem

Opelek też nie jest zły, chociaż podobno bardziej awaryjny niż golfy ale w autkach 15 letnich to już wszystko zależy w jakim stanie się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek ma do sprzedania Golfa MK3 za 5-6 tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i szok mnie ogrania, jako iż ze swoją A4 problemów większych brak to i na forum zbytnio się nie udzielam bo i moja wiedza nie wielka też ;) więc nie chce niepotrzebnie postów nabijać z bzdurami i wprowadzać kogoś w błąd.

Co do Laguny posiadam taką z 2005 roku i nic, oprócz zawieszenia (ale to rzeczy eksploatacyjne dla mnie) i normalnego serwisu to nic w niej nie robię, za to Audi z 2006r. też jako nówka brane z salonu i częściej ma jakieś niewielkie awarie, nawet nie tyle kosztowne ( części do audi droższe niż do francy :) ) co po prostu częściej jakiś drobiazg zrobi psikusa niż w przypadku laguny.

Nie wiem gdzie kupujecie części do Laguny 1 generacji ale one są tańsze niż do audi (no chyba, że w ASO się kupuje), wiem bo miałem 6 lat taką Lagunę i ani razu nie zawiodła.

Czasami wydaje mi się, że dla was Audi jest najlepszą marką pod każdym względem, ale warto czasami spojrzeć bardziej obiektywnie, bo każde auto ma swojego potencjalnego kupca a takie mówienie, że psuje się na potęgę, czy części droższe niż do audi dla mnie są z księżyca wzięte.

Jeżeli znajdziesz w naprawdę dobrym stanie lagunę 1 generacji to możesz śmiało się nad nią zastanowić, tylko nie kupuj silnika 1.8 ;) za słaby do tej budy a pali tyle samo co 2.0 113 konna ;) a przy tym koszt obsługi również nie jest duży, tylko trzeba wiedzieć gdzie części kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z którym jeżdżę do roboty ma Golfa III, 1.4 rok '93 przez prawie dwa lata eksploatacji wydał na niego znacznie mniej, niż ja włożyłem w moją niunię. Tak więc mogę polecić ten model, jeżeli jest w miarę zadbany i niezajechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ibiza czy golf to moim zdanie wsio jedno, z tym że tych pierwszych jest znacznie więcej na rynku. Podobnie nie ma co patrzeć na rocznik, bo czy to będzie autko 17 czy 15 lat to co to za różnica?1.4 troszkę słabe a potrafią pić, 1.6 i 1.8 w zupełności wytarczy,apetyt mają podobny, za to silniczki 2litrowe są bardzo podatne na gaz jeśli chcesz jeździć tanio :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kupuj silnika 1.8 ;) za słaby do tej budy a pali tyle samo co 2.0 113 konna

nie kupuj 2.0!!! ten silnik to najgorszy benzynowiec od laguny. Sąsiad ma 2.0 - chodzi jak traktor, nie ma mocy, ciągle coś się psuje za to 1.8 nie dawno kupowaliśmy znajomemu i zresztą sami taką mieliśmy - spalanie na poziomie 7-9l, i bezawaryjne. Ogólnie polecam to autko, wygodne, bezpieczne. :good:

A to czy w starsze auta trzeba wkładać kase to są bzdury. Wg. mnie czesto bywa tak, że w młode stosunkowo auta trzeba wkładać dużo kasy. Nie jeden starszy samochód śmiga bezawaryjniej niż młodsze nawet audi :wink4:

A weź pod uwagę Mercedesa 190 :good: Wygodne, bezawaryjne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzów nie kupuj... Mówie jak najbardziej poważnie... Pracowałem przez jakiś czas w warsztacie zajmujący się wyłącznie naprawą auto francuskich w Krakowie i to co tam zobaczyłem to podziękowałem :rolleyes::no: ;( :wallbash::kwasny:... a chciałem zamiast :audi: A4 kupić Peugeota 406... Będziesz przeklinał dzień w którym kupisz Lagune. Ja bym na Twoim miejscu jeszcze dozbierał..., a jak się Ci się spieszy z kupnem to rozglądnij się za Oplem Astra, VW Golfem, VW Polo, Nissanem Micrą albo Honda Civic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wpisy. Dozbieranie kasy w tej chwili nie wchodzi w grę, bo potrzebuję auta na juz, gdyż potrzebuję go do dojazdów do pracy. Generalnie kupię pierwszy samochód, który spełni moje oczekiwania dotyczace stanu technicznego i nie ukrywam, że chciałbym żeby to była własnie laguna:D Tak jak przypuszczałem niektórzy bedą odradzać mi francuza, opinie są podzielone, ale tak jak już ktoś napisał wiele zależy od egzemplarza jaki się kupi. Jedni mają pecha, drudzy jeżdza praktycznie bezawaryjnie. Liczę sie z tym, ze samochód który ma więcej niż 10 lat będzie sie psuł, ważne zeby nie byly to usterki poważniejsze. jak tylko kupię coś, to nieomieszkam się pochwalić zdobyczą :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lagunę 1 rok sprzedałem kumplowi śmiga nią już 4 lata ,zero rdzy silnik super ale kupuj tylko 2.0 136 koni najlepszy śilnik .Częśći tansze niż do audi oczywiśćie zamienniki . kumpel sobie chwali.Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...