Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domykanie szyb z kluczyka


szpak

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Podłączyłem dzisiaj alarmik EXUS v10 ale mam problem z domykaniem szyb.

Zaznaczę że mam A4 z 2000roku i nigdzie nie znalazłem konkretnej opisówki pod niego i walczyłem z miernikiem Smile Mój problem polega na tym że centralny bardzo ładnie zamyka (przewód żółto-niebieski) i otwiera (szaro-biały) ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!! coś chyba przekombinowałem:( proszę o radę w tej sprawie. nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek) działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem - proszę o wskazówki jak to podłączyć !!!Question

dziękuję za każdą radę #please

kolego takie rzeczy załatwia się u majstra. podawanie modelu alarmu na publicznym forum jest trochę nieodpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Podłączyłem dzisiaj alarmik EXUS v10 ale mam problem z domykaniem szyb.

Zaznaczę że mam A4 z 2000roku i nigdzie nie znalazłem konkretnej opisówki pod niego i walczyłem z miernikiem Smile Mój problem polega na tym że centralny bardzo ładnie zamyka (przewód żółto-niebieski) i otwiera (szaro-biały) ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!! coś chyba przekombinowałem:( proszę o radę w tej sprawie. nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek) działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem - proszę o wskazówki jak to podłączyć !!!Question

dziękuję za każdą radę #please

kolego takie rzeczy załatwia się u majstra. podawanie modelu alarmu na publicznym forum jest trochę nieodpowiedzialne.

Kolego Pet3r

To akurat moja sprawa czy podaje model alarmu itp. Jeśli nie masz ochoty nie odpowiadaj. To czy robię auto u majstra czy we własnym garażu to też nie Tobie to oceniać !!! Zadałem konkretne pytanie i za konkretne odpowiedzi serdecznie dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Podłączyłem dzisiaj alarmik EXUS v10 ale mam problem z domykaniem szyb.

Zaznaczę że mam A4 z 2000roku i nigdzie nie znalazłem konkretnej opisówki pod niego i walczyłem z miernikiem Smile Mój problem polega na tym że centralny bardzo ładnie zamyka (przewód żółto-niebieski) i otwiera (szaro-biały) ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!! coś chyba przekombinowałem:( proszę o radę w tej sprawie. nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek) działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem - proszę o wskazówki jak to podłączyć !!!Question

dziękuję za każdą radę #please

kolego takie rzeczy załatwia się u majstra. podawanie modelu alarmu na publicznym forum jest trochę nieodpowiedzialne.

Kolego Pet3r

To akurat moja sprawa czy podaje model alarmu itp. Jeśli nie masz ochoty nie odpowiadaj. To czy robię auto u majstra czy we własnym garażu to też nie Tobie to oceniać !!! Zadałem konkretne pytanie i za konkretne odpowiedzi serdecznie dziękuję !!!

Pet3r-owi chodziło o to żę teraz 30 pare tysięcy osób zalogowanych na tym forum będzie znało twoje zabezpieczenia w aucie - nie znasz dnia ani godziny :gwizdanie: o takich rzeczach jak zabezpieczenia auta nie dyskutujemy na forum !

Majster = 1 osoba znająca twój układ zabezp.

Pet3r chciał ci w ten sposób pomóc poprzez uświadomienie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pet3r

To akurat moja sprawa czy podaje model alarmu itp. Jeśli nie masz ochoty nie odpowiadaj. To czy robię auto u majstra czy we własnym garażu to też nie Tobie to oceniać !!! Zadałem konkretne pytanie i za konkretne odpowiedzi serdecznie dziękuję !!!

troszkę nieładnie, ktoś podpowiada Tobie a Ty w taki sposób :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie domykania szyb z pilota.

Otóż u mnie ta opcja nie dziala, ale domykanie jest jeżeli przekręce kluczyk w drzwiach. Mam 4 szybki elektr. i dziwne żeby nie można było nimi sterowac z pilota.

Dodam że poprzedni własciciel montował dodatkowo alarm DOG 25 SPiiD-CAN.

Jak moge spradzić czy jest opcja domykania czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowie

Otóż okazało sie ze trzeba dwa razy przycisnąć przycisk - najpierw zamknąć samochód z pilota a potem nacisnąć jeszcze raz i przytrzymać :wallbash:

P.S.

A co do przycisku środkowego na którym jest otwieranie klapy bagaznika ktoś miał problemy bo wciśnięcie jego nic nie otwiera ani zamyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie moze mi podpowiedziec dlaczego nie moge ustawic autozamykania zamkow po przekroczeniu 15km/h? Niby kod w sterowniku zostal zaakceptowany ale rygle sie nie domykaja.

Mialem na poczatku wartosc 13131 dodalem otwieranie szybek z pilota 13195 (64) i nastepnie wlasnie 32 aby rygowac drzwi.

Niestety nie hula. Czy ta opcja dziala po jakims roku np 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś 13131, czyli:

+000001 - otwieranie/zamykanie pokrywy bagażnika pilotem

+000002 - sygnał kierunkowskazami potwierdza aktywowanie alarmu

+000008 - aktywacja alarmu

+000064 - opuszczanie/podnoszenie szyb pilotem

+000256 - kierownica z prawej strony lub Heckklappenlogik (różne źródła)

+000512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdza zamknięcie drzwi

+004096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdza otworzenie drzwi

+008192 - wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz,

zakoduj 12907 , czyli

+000001 - otwieranie/zamykanie pokrywy bagażnika pilotem

+000002 - sygnał kierunkowskazami potwierdza aktywowanie alarmu

+000008 - aktywacja alarmu

+000032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h

+000064 - opuszczanie/podnoszenie szyb pilotem

+000512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdza zamknięcie drzwi

+004096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdza otworzenie drzwi

+008192 - wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz

nie biorę odpowiedzialności za wpisywane przez Ciebie kody, dla pewności sprawdź jeszcze jak i co masz zakodować: http://de.openobd.org/

ściągnij LCode - http://download.openobd.org/lcode/ , pomoże przy kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany, wystarczyła zmiana kodowania i teraz szybki z pilota smigają w góre i dół,[br]Dopisany: 20 Marzec 2008, 18:36 _________________________________________________Alarm mam fabryczny,

a jeśli tylko się zamykają a nie otwierają z pilota? to czego brakuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany, wystarczyła zmiana kodowania i teraz szybki z pilota smigają w góre i dół,[br]Dopisany: 20 Marzec 2008, 18:36 _________________________________________________Alarm mam fabryczny,

a jeśli tylko się zamykają a nie otwierają z pilota? to czego brakuje?

niczego-po prostu nie ma takiej opcji komfortu-zamykanie ma kazda A4 :wink4:mozna sprobowac z kodowaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z tymi szybkami po ostatniej wizycie u elektryka nie dziala mi zamykanie z kluczyka nie wiem dlaczego a tak fanie chodziło :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektryk zafundował mi ciekawe rozwiązanie. Wciskam przycisk zamknięcia i jeśli któraś szyba jest niedomknięta to się sama domknie (bez trzymania przycisku). Jedynie jak radio jest włączone to to nie działa :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektryk zafundował mi ciekawe rozwiązanie. Wciskam przycisk zamknięcia i jeśli któraś szyba jest niedomknięta to się sama domknie (bez trzymania przycisku). Jedynie jak radio jest włączone to to nie działa :blink:

Wiesz może jak to zrobił? Używasz ori kluczyka czy może pilota od alarmu i masz zamontowany dodatkowy moduł domykania szyb?

Jeśli da się to zrobić na ori to rewelacja. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak. Mam moduł komfortu, mialem alarm, jednak został zdemontowany i teraz mam jakąś czarną puszkę z allegro i scyzoryk podobny do oryginału... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak. Mam moduł komfortu, mialem alarm, jednak został zdemontowany i teraz mam jakąś czarną puszkę z allegro i scyzoryk podobny do oryginału... :disgust:

Dzięki- to wszystko wyjaśnia. Mechanik zamontował Ci moduł domykania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item701169876_sterownik_zamka_audi_a3_a4_a6_a8_2x_scyzoryk_logo.html

dokladnie to mam, jednak standartowo jest tak jak w oryginale, czyli trzeba przytrzymac przycisk, wiec ten elektryk cos tam czarowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobił dokładnie to samo montażysta alarmu :) Wciskasz guzik od zamknięcia auta, alarm się uzbraja i po 2 sekundach się domykają szybki ;) Myślę, że to centralka alarmu tak tym steruje, bo standardowo (sam moduł Audi bez innych dodatków) jest tak, że musisz przytrzymać przycisk i nei idzie tego chyba zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch4zzy w większości alarmów da się zaprogramować czas comfort'u, działa to tak, że gdy naciskasz przycisk zamknięcia, to alarm wysawia mase na zamknięcie i ją trzyma przez zaprogramowany czas (szacowany czas zamykania szyb) w efekcie "symuluje" to przekręcenie i trzymanie na zamknięciu kluczyka w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...