Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT


jedrusa4

Rekomendowane odpowiedzi

Pawelwor dzieki za odp. poszperałem trochę w schem. elsa ale tylko seat i u mnie z przewodami jest troche nie tak tzn. pomarańczowa kostka w podszybiu t10 na niej powinien być biały przewód na pin 4 tzn. t10/4 ale w mojej wiązce nie ma tego przewodu (fabrycznie ) i z tej że kostki powinien iść do ecu na pin t121/61 , tyle że w kostce t121 pin 61 jest już obsadzony kabelkiem o innym kolorze . na razie mam połączone tak: od g65 (f129) pin2 ---do T14/2 (sterownik wiatraków) tak jakby brakuje jeszcze połączenia białego gdzieś tylko nie wiem gdzie. Jak byś mógł zerknąć w elsa na schem. klimy leon 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam ELSY ;-)

Na Twoim miejscu nie patrzył bym na kolory przewodów czy kostek, bo często w innych markach są inne kolory, a nawet inne podłaczenia (np. w innym miejscu wpięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaczalem podpinac u siebie. W nowym klimatroniku nie przekladalem zadnego kabla. Wszystko swieci i dmucha jak trzeba.
Ale mam pytanie. Co to za kostki mialem je podpiete w starym tunelu. Mowa o tym co dwa kable wychodza obok tej bialej naklejki
IMAG0428_zps5532c5b6.jpg
IMAG0430_zps3182cc8a.jpg
I kolejna sprawa.do podgrzewnia szyby mialem w nowym klimatroniku dwa kable gruby biały i zółto bialy. W starej kostce tez takie były.
Podpiałem to razem, ale teraz nie grzeja mi lusterka;/ i te kable sie nagrzewaja. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to podpiąłeś je razem??? Te dwa grube białe?

Jedną z tych dwóch małych wtyczek (chyba tam gdzie przewod czarno/czerwony) miałeś wpiętą w silniczek, który był potrzebny do starego typu klimatronika. Jeśli nie miałeś tego silniczka/dmuchawki tzn. że już coś tu miałeś grzebane, tym bardziej, że twierdzisz, że nic nie musiałeś przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek w starym klimatroniku był. I własnie ta z czerowno czarnym kablem była wpieta w silniczek. a ta druga nad ten dziurkowany otwór.
Co do kabli z grzania szyby w starej kostce był biały i biało-zolty. połączyłem biało-zólty z biało zóltym a bialy z białym. I czuje że te kabelki sie nagrzewaja;/
Jeszcze pytanie dlaczego teraz mi lusterka nie grzeja;/ Szyba ciepla a lustra zimne;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz lustra podgrzewane automatycznie poniżej jakiejś tam temperatury. Miałem kiedyś a4 98rok i musiałem sobie sam przerobić na załączenie po wciśnięciu przycisku od grzania tylnej szyby.

Na grzanie idzie dosyć wysoki prąd to wydaje mi się to normalne (dlatego też są dosyć grube przewody), chyba że kiepski lut zrobiłeś i grzeje się w tym miejscu

Jeśli chodzi o czarno/czerwony to tam chyba jest +12V i ja go podłączałem gdzieś w klimatronik, bo po przejściu na II lift było to wymagane. Tą drugą kostkę od czujnika możesz uciąć i zabezpieczyć przewody - jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek w starym klimatroniku był. I własnie ta z czerowno czarnym kablem była wpieta w silniczek. a ta druga nad ten dziurkowany otwór.

Co do kabli z grzania szyby w starej kostce był biały i biało-zolty. połączyłem biało-zólty z biało zóltym a bialy z białym. I czuje że te kabelki sie nagrzewaja;/

Jeszcze pytanie dlaczego teraz mi lusterka nie grzeja;/ Szyba ciepla a lustra zimne;/

podlaczasz tylko grube kable nic nie laczysz, tworzy sie zwarcie dlatego sie grzeje..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt w przybliżeniu zamontowania navi 2DIN posiadam audi rs4 b5 97r.

Edytowane przez Narybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie :D ale czy idzie gdzieś dostać środkowy tunel od polifta bez panelu klimatyzacji tylko z normalnymi pokrętłami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi podświetlania pokrętła podgrzewania foteli. Do podgrzewania wchodzą osobne wtyczki. Ma ktoś rozpiskę pinów tych wtyczek ewentualnie który pin odpowiada za podświetlenie?

Edytowane przez Malec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru pinu nie znam, ale przewody od podświetlenia mają kolor szaro-niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi podświetlania pokrętła podgrzewania foteli. Do podgrzewania wchodzą osobne wtyczki. Ma ktoś rozpiskę pinów tych wtyczek ewentualnie który pin odpowiada za podświetlenie?

d1521fd73b7b9397e332530ad940c464.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi podświetlania pokrętła podgrzewania foteli. Do podgrzewania wchodzą osobne wtyczki. Ma ktoś rozpiskę pinów tych wtyczek ewentualnie który pin odpowiada za podświetlenie?

d1521fd73b7b9397e332530ad940c464.jpg

idealnie, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co to za przewod czerwony przy podlaczaniu awaryjnych w starej kostce bylo 6 kabli a gosc podlaczyl 7 skad ten 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co to za przewod czerwony przy podlaczaniu awaryjnych w starej kostce bylo 6 kabli a gosc podlaczyl 7 skad ten 7

Dołożony cienki czerwony do podswietlenia przycisku ..

Z wiązki od podswietlenia

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...