Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Gracjan czemu zamykają Rise and Shine?

Makki macałeś w tym palce i zabrałeś jednego z nich do siebie?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gracjan czemu zamykają Rise and Shine?

Makki macałeś w tym palce i zabrałeś jednego z nich do siebie?:decayed:

Nie mam pojęcia, uderzam do Adama w przyszłym tygodniu to może się czegoś dowiem dokładnie :wink: Wydaje mi się ale że za mało chętnych na detailing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopcy - kupiłem polerkę :decayed:

K2 POLERKA ELEKTRYCZNA Z PŁYNNĄ REGULACJĄ OBROTÓW (2480703576) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Teraz jakie pady kupić.. auto będzie traktowane Megs Ultimate Compound

Na pewno musisz kupić BP - Backing Plate, to te mocowania padów, pewnie gwint M14 :wink: Weź dwa rozmiary, większy i mniejszy :wink:

A co do padów to najlepiej jak Michał się wypowie, on walczy z UC, wieć to chyba najlepsze źródło informacji :hi:

O tym mówisz ?

FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM M14 SOFT - TALERZ OPOROWY DO POLEREK ROTACYJNYCH - ShowCarShine - Detailing Shop

Jakie dwa rozmiary kupić 73 i 125 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym :naughty: 75 i 125mm... Tym mniejszym dużo wygodniej robi się dołu drzwi i inne mniejsze powierzchnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze potrzebuję coś do ściągnięcia smoły i innych syfów.. ( naftą nie idzie ) oraz glinkę :decayed:

---------- Post dopisany at 11:43 ---------- Poprzedni post napisany at 11:43 ----------

Żona mnie za***ie :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze potrzebuję coś do ściągnięcia smoły i innych syfów.. ( naftą nie idzie ) oraz glinkę :decayed:

---------- Post dopisany at 11:43 ---------- Poprzedni post napisany at 11:43 ----------

Żona mnie za***ie :facepalm::grin:

Ironx do kół, Prickbort do smoły :decayed: A na sufit z czarnej alkantary to rozpuszczalnik :evil::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prictbort do smoły, IronX do metalicznych zabrudzeń :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ragga, wątpię żebyś dał radę porządnie zrobić auto za pomocą padów cutting i UC, ja bym na twoim miejscu kupił futro i Menzernę 500, przerabiałem ostatnio temat korekty lakieru Audi z 1996 r i nie widzę innej alternatywy dla takiej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem czyścić auto, w sumie taki lajtowy zestawik bo:

szampon Auto Magic cherry bubbles

koła IronX

asfalt + robaki Surf City Road Grime and Tar remover

glaze - Black Hole

i na to wosk AG Autoglym

efekt :wink: ale jak widzę te wszystkie odpryski na aucie to mnie nerwica bierze... Trzeba lakierować auto jak najszybciej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ragga, wątpię żebyś dał radę porządnie zrobić auto za pomocą padów cutting i UC, ja bym na twoim miejscu kupił futro i Menzernę 500, przerabiałem ostatnio temat korekty lakieru Audi z 1996 r i nie widzę innej alternatywy dla takiej roboty

Bartek powiem Ci , że moje auto i tak jest lakierniczo wyjebane.. na masce schodzi klar.. błotnik po gwoździu, bok też draśnięty . Ja chce tylko zlikwidować swirle po szczocie Karchera na bezdotykowej :facepalm:

W jakieś super hiper detalingi to będę bawił się jak pomaluje całe auto ( czyli za.. w ch*j ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakieś super hiper detalingi to będę bawił

nie dygaj, spodoba Ci się i później będziesz chciał już tylko lepiej, więcej itd:decayed:

pierwszy tysiąc pln na kosmetyki zawsze jest najtrudniejszy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu..ty mi tu nie pindol o tysiącach tylko jakie pady kupić do UC ?

Dodam tylko, że zakupy robię w ShowCarShine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do audi? Wełniak:wink:

Później średni i finiszowy pad flexi (135mm są w sumie najwygodniejsze) + 80mm do trudno dostępnych miejsc

Potwierdzam tylko to co mówił Vario, bo przekonałem się na własnej skórze - cuttingowym padem i UC na lakierze audi zdrowo się naj*biesz, a wszystkiego i tak nie usuniesz, zdecydowanie łatwiej zrobić 3-4 przejazdy wełniakiem i wykończyć to padami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną w koszyku mam to :

[TABLE=class: std, width: 541]

[TR=class: last_item cart_item]

[/TR]

[TR=class: first_item cart_item]

[TD=class: cart_description][h=5]

SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM - STRUKTURA PLUSZU, NAJPOPULARNIEJSZY[/h][/TD]

[TD=class: cart_ref, align: center]--[/TD]

[TD=class: cart_availability, align: center]available.gif[/TD]

[TD=class: cart_unit, align: right]32,90zł bez VAT[/TD]

[TD=class: cart_quantity, align: right]delete.gif1

quantity_up.gif

quantity_down.gif[/TD]

[TD=class: cart_total, align: right]32,90zł[/TD]

[/TR]

[TR=class: cart_item]

[TD=class: cart_product]meguiars-microfiber-wash-mitt-dopiesci-lakier-gratis-mikrofibra.jpg[/TD]

[TD=class: cart_description][h=5]MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT NEW 2012[/h][/TD]

[TD=class: cart_ref, align: center]--[/TD]

[TD=class: cart_availability, align: center]available.gif[/TD]

[TD=class: cart_unit, align: right]47,99zł bez VAT[/TD]

[TD=class: cart_quantity, align: right]delete.gif1

quantity_up.gif

quantity_down.gif[/TD]

[TD=class: cart_total, align: right]47,99zł[/TD]

[/TR]

[TR=class: cart_item]

[TD=class: cart_product]flexipads-backing-plate-75mm-ultra-soft-talerz-oporowy-mini.jpg[/TD]

[TD=class: cart_description][h=5]FLEXIPADS BACKING PLATE 75MM ULTRA SOFT - TALERZ OPOROWY MINI[/h][/TD]

[TD=class: cart_ref, align: center]--[/TD]

[TD=class: cart_availability, align: center]available.gif[/TD]

[TD=class: cart_unit, align: right]44,50zł bez VAT[/TD]

[TD=class: cart_quantity, align: right]delete.gif1

quantity_up.gif

quantity_down.gif[/TD]

[TD=class: cart_total, align: right]44,50zł[/TD]

[/TR]

[TR=class: cart_item]

[TD=class: cart_product]flexipads-backing-plate-125mm-m14-soft-talerz-oporowy-do-polerek-rotacyjnych.jpg[/TD]

[TD=class: cart_description][h=5]FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM M14 SOFT - TALERZ OPOROWY DO POLEREK ROTACYJNYCH[/h][/TD]

[TD=class: cart_ref, align: center]--[/TD]

[TD=class: cart_availability, align: center]available.gif[/TD]

[TD=class: cart_unit, align: right]65,00zł bez VAT[/TD]

[TD=class: cart_quantity, align: right]delete.gif1

quantity_up.gif

quantity_down.gif[/TD]

[TD=class: cart_total, align: right]65,00zł[/TD]

[/TR]

[TR=class: last_item cart_item]

[TD=class: cart_product]3m-tasma-maskujaca-2328-25-mm.jpg[/TD]

[TD=class: cart_description][h=5]3M TAŚMA MASKUJĄCA 2328 - 19 MM[/h]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Ile potrzebuję glinki ? 100g styknie ?

Takie futro będzie dobre - FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 130MM - ShowCarShine - Detailing Shop ??

Podrzuć jaki pad bo tego jest od zajebania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki aby wasze auta świeciły się i miały trwały połysk i ochronę powłoki lakierniczej polecam profesjonalne polerowanie a na koniec nałożyć wax twardy z nanotechnologii .. akurat ja obecnie od 3 lat pracuje w DE w serwisie BMW i tam przygotowuje auta do sprzedaży... Gwarantuje wam ze po nałożeniu tego preparatu żadne insekty nie wżerają sie w lakier (przedni zderzak,maska)

Koch-Chemie | 1K-Nano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady do wykończenia Flexipads pomarańczowy średni i biały finishing obie średnice. Do wykończenia kup Menzernę 3000 ew. 4000 i pożycz do tego polerkę DA czyli dual action, IPA też kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzebuję glinki ? 100g styknie ?

Takie futro będzie dobre - FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 130MM - ShowCarShine - Detailing Shop ??

Podrzuć jaki pad bo tego jest od zajebania :facepalm:

100g glinki, podziel na pół i powinno wystarczyć, wszystko zależy jak bardzo usyfione jest auto, 50g które zostanie przyda się w przyszłości

Futro chyba ok, sam używam zwykłego marketowego i też daje radę.

Pady:

FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI POMARAŃCZOWY POLISHING 135MM - ShowCarShine - Detailing Shop

FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI ŻÓŁTY FINISHING 135MM - ShowCarShine - Detailing Shop

ewentualnie zamiast tego drugiego - wafel, mi się fajnie nim pracuje (od razu uprzedzę pytanie, 150mm też bangla z BP 135mm, tylko nieco trudniej go założyć:wink:):

ABW PAD POLERSKI 150MM CZARNY PROFILOWANY FINISHING - ShowCarShine - Detailing Shop

no i mniejsze:

FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 50 MM - ShowCarShine - Detailing Shop - warto mieć żeby nie pocić się padami w trudno dostępnych miejscach

FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI POMARAŃCZOWY POLISHING 80MM - ShowCarShine - Detailing Shop

ABW PAD POLERSKI MINI 80MM CZARNY PROFILOWANY FINISHING - ShowCarShine - Detailing Shop

(małe pady przydadzą Ci się później choćby do lamp czy innych nietypowych rzeczy)

Rozumiem że oprócz UC masz jeszcze jakiegoś cleanera czy innego finishinga jak sugeruje Vario?:naughty:

IPA też się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...