Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wziąść pod uwage też ze to jest mały silnik a autko swoje waży i jednak ma co ciągnąć. W błędzie są Ci którzy myslą ze maly silnik powinien mało spalic - nie w aucie tych gabarytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba wziąść pod uwage też ze to jest mały silnik a autko swoje waży i jednak ma co ciągnąć. W błędzie są Ci którzy myslą ze maly silnik powinien mało spalic - nie w aucie tej wagi

Tu się zgodzę ale ja swoim autkiem jestem w stanie przy oszczędnej jeździe na trasie utrzymać spalanie na poziomie 7,5-8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę sie pochwalić bo swoim 1.6 zrobiłem na pełnym zbiorniku 670km w tym jakies 550 to trasa. Zero obciążenia(tylko ja :tongue4:) prędkość na trasie to max.140 :) raz i to tylko na chwilke złapało chyba 160km/h

Spalanie na trasie 9 litrów/100km przy silniku 1.6 i się chwalisz ?

nie chwali się tylko pisze realnie ile mu auto pali

chwala się Ci którzy mają spalanie 5.0 przy max załadowanym aucie i prędkościach 200km/h

a kilku takich bajkopisarzy tu jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po chipie.

Ja na trasie przy delikatnej jeździe w nocy, bez klimy max 120 zszedłem do 5l/100km.

Delikatnie po mieście bez klimy 6.5 l/100km

Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km.

Po mieście normalna jazda z klimą 7.6 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano jak przejechałem z jednej storny Kraka na druga i spowrotem 3,5 godzinki to spalanko miałem prawie takie samo jak Ty Lukaszu , u mnie 14,4 l/100 km :naughty:

dobrze że ja prawie po mieście nie śmigam

dojazd do roboty w różnych godzinach to ok 5 do 5,5l/100 (trasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km.

Ciekawe 8,6 przy 200km/h :polew: Chyba chwilowo to 200 a tak to 160 :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km.

Ciekawe 8,6 przy 200km/h :polew: Chyba chwilowo to 200 a tak to 160 :cool1:

A co Tukan tobie pali więcej :mysli:.... bo ja i tak byłem załamany tym spalaniem :kwasny:

a 200 jechałem gdzie się dało trasa Gdańsk Warszawa na pewno całą obwodnicę i sporą część jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Gdańsk Warszawa na pewno całą obwodnicę i sporą część jedynki.

Trasa Gdańsk - Warszawa to siódemka (E7/E77) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km.

Ciekawe 8,6 przy 200km/h :polew: Chyba chwilowo to 200 a tak to 160 :cool1:

A co Tukan tobie pali więcej :mysli:.... bo ja i tak byłem załamany tym spalaniem :kwasny:

a 200 jechałem gdzie się dało trasa Gdańsk Warszawa na pewno całą obwodnicę i sporą część jedynki.

No jadac od 170-210km/h+klima+bagaze=8,6 to chyba cos FIS sie spierd*lil Bo ja w cuda nie wieze,takie moje zdanie :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2 FIS więc spalanie spod dystrybutora a Tobie ile wychodzi w takich warunkach?

Nie liczylem bo nigdy nie jezdzilem moim tak zeby trzymac kolo 200.Ale JAk dla mnie to malo jest realne zeby takie spalanie bylo,190km/h to ok 4 tys obr wiec prawie max i sadzisz ze moze tak byc ze wtedy auto pali 8,6??z klima i bagazami? Mi wychodzi srednio jezdzac pol dynamicznie(nie mylic agresywnie) 7-7,5L. Aha ciekawe jak sprawdziles ze 8,6 przejechales pol baku w ten sposób??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką miałem średnią prędkość, nie jechałem przecież cały czas 200 ale gdzie się dało - poza zabudowanym deptałem do 180-200 więc średnia z całej trasy pewnie by wyszła ze 150 km/h grunt że nie oszczędzałem. Liczyłem właśnie na spalanie w granicach 7 -7,5 więc 8,6 to moim zdaniem trochę dużo. Dziś tankowałem - jazda po mieście 100km trasa. Wyszło mi 8,8 ale to może kwestia tego że zmieniłem turbinę na AWX i nie zrobiłem jeszcze moda .... [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 21:52_________________________________________________Nie pisałem że spala tak mało tylko że za dużo :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką miałem średnią prędkość, nie jechałem przecież cały czas 200 ale gdzie się dało - poza zabudowanym deptałem do 180-200 więc średnia z całej trasy pewnie by wyszła ze 150 km/h grunt że nie oszczędzałem. Liczyłem właśnie na spalanie w granicach 7 -7,5 więc 8,6 to moim zdaniem trochę dużo. Dziś tankowałem - jazda po mieście 100km trasa. Wyszło mi 8,8 ale to może kwestia tego że zmieniłem turbinę na AWX i nie zrobiłem jeszcze moda ....

No to inna bajka ze 200 jak sie dalo liczac na polskie realni rzadko.Wiec sie nie pisze kolego

Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km.

Bo to zmienia a postac rzeczy,Wiec jadac od czasu do czasu 180-200 (bo AJM w seri wiecej nie idzie)To jest mozliwe 8,6 :)

Bo uwierz ze jadac non stop 180-200+klima z 10-11 bys nie zszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sie nie pisze kolego

Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km.

Bo to zmienia a postac rzeczy,Wiec jadac od czasu do czasu 180-200 (bo AJM w seri wiecej nie idzie)To jest mozliwe 8,6

No u mnie serii nie było 220 jadę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wraca problem spalania w 1.6

Pisałem wiele razy i widać trzaba raz na jakiś czas przypomnieć.

1.6 (zdrowe) pali bardzo różnie zależnie od stylu jazdy i prędkości.

Na trasie potrafi spalić 6l, ale to trzeba jechać 80 - kilka razy tak zrobiłem przy małym ruchu wieczorem / w nocy.

przy jeździe ok. 100kph i oponach 195 przy małym ruchu najniższe jakie miałem to 6,6l

przy jeździe normalnej 110-130 na 195 7,5-8 na 235 8,5

Wiele zależy od ruchu jak trzeba dużo wyprzedzać, a w 1.6 wiąże się do z redukcją do 3. i ponad 5kRPM, to spalanie wzrasta o 0,5-1l względem spokojniejszej jazdy z takimi samymi prędkościami.

Po mieście to już w ogóle zależy dużo od stylu jazdy i to w każdym silniku.

Na 195 potrafiłem zejść poniżej 10l, przy umiarkowanej jeździe (spokojnie ale nie 'emeryt')

Na 235 mam ciągle 11-12l, ale to pewnie efekt tego że cholernie ostro jeżdżę, bo chcę się zawsze rozpędzić do zakrętu.

A mój brat w Citroenie C5 kombi 1.8, auto cięższe, większe silnik 125KM, ale dość zużyty, po mieście potrafi zejść poniżej 9l. Nie wiem jak on to robi.

Moje rekordowe spalanie to 16l, ale było to przy przejeździe z Wrocławia do Katowic w dokładnie 1h - 186km. Tylko 2-3 razy hamowałem.

Może w końcu skończą się obiekcje co do spalania w 1.6 - silnik potrafi być ekonomiczny i w miarę dynamiczny, ale nie jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was inne pytanie.

Czy w ostatnim okresie 2-3 tyg w zwiazku z spadajacą temperatura wzrosło wam spalanie ?

Moze pytanie dziwne przy jezdzie miejskiej - spala jakies 1-1,5L wiecej ale juz mniej dziwne w trasie (przecierz auto nie musi sie nagrzewac i warunki sa takie same a ze tam 10 stopni mniej na zewnatrz...) na trasie takze minimum 1L wiecej.

Latem i wiosną w miescie bez problemu osiagałem 6,7L, czasami 7L jak dłuzej w korkach - teraz mam minimum 8L

Trasa latem i wiosną minimum jakie mi sie udało osiagnac oprzy predkosci 120km to 5,4L, srednio juak jezdziłem 120-140km wychodziło 5,7L - jezdze spokojnie. Teraz z taka samą predkoscią, ta sama trasa, ta sama stracja beznynowa, ten sam dystrybutor i pali srednio 6,5L Niby nie duzo wiecej ale jakos zaczalem sie przejmować. Autem nie deptam, staram sie jezdzic max osczednie. Moze to tez wina ropy ?? bo o ile kojarze we wrzesniu zmienia sie mieszanke na jesienną ??

Napiszcie jak to jest u was i czy zaczac juz sprawdzac wszystkie te zawory N75, przepustnice i inne bibeloty :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...