Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a tak na marginesie, w takich masakrycznych warunkach jak ja przejechalem te 200 km (komp poklazal 12h jazdy) to octavia kolegi rocznik 2005, TDI 110 KM spalila 10 litrow... do polowy sporo drogi... :razz:

to kolega ma chyba dosc ciezka nozke :roll:

kolega zrobil w 2h 22 km z pracy i spowrotem... przez tydzien wytrzymal, zanim przesiadl sie na tramwaje:)

generalnie taka jazda bardziej podchodzi pod stanie:) ale ni ejest to niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moj wynik podczas wczoraszej trasy Lublin-W-wa, bylo troche mgly to i jazda byla przez 1/3 trasy dosc ostrozna,a potem 130-140 km/h. To moj rekord jak na razie :lol:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73bc7749a77dabea.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wciąga średnio 10 w mieście , jak bardzo ostro to 12 jak bardzo spokojnie to 8 :) W trasie od 7 do 12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie zrobilem traske warszawa londyn, na trzech tankowaniach wyszlo mi 11.2, 9.1 , 9.9 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie zrobilem traske warszawa londyn, na trzech tankowaniach wyszlo mi 11.2, 9.1 , 9.9 l/100km.

To co zaznaczyłem to prawdopodobnie powód krajowego paliwa :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem to prawdopodobnie powód krajowego paliwa
albo niemieckich autostrad

nie, 120 km po warszawie w korkach przed wyjazdem ;) w polsce tylko leje na BP lub shell i jeszcze nie mialem zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niunię kupiłem parę tygodniu temu i w sumie to nie miałem jeszcze okazji zatankować do pełna :), ale jestem zachwycony relacją moc - spalanie... 2/3 paliwka na trasie przy dosc agresywnym wyprzedzaniu i prędkości 120-140km/h + 1/3 miasta wynik w/g moich obliczen ok 5,6l/100km...ostatnio wlałem przy prawie pustym baku (1-2l moze zostaly) 20l, zrobiłem 50km w mieście, potem 215 w trasie (110-140km/h), pozniej kolejne 110km w miescie co daje w sumie 375km (i patrzac na wskaznik paliwa mysle ze do 400 bym dociągną)...

ok20l : 375km x 100 = ok5,(3)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niunię kupiłem parę tygodniu temu i w sumie to nie miałem jeszcze okazji zatankować do pełna :), ale jestem zachwycony relacją moc - spalanie... 2/3 paliwka na trasie przy dosc agresywnym wyprzedzaniu i prędkości 120-140km/h + 1/3 miasta wynik w/g moich obliczen ok 5,6l/100km...ostatnio wlałem przy prawie pustym baku (1-2l moze zostaly) 20l, zrobiłem 50km w mieście, potem 215 w trasie (110-140km/h), pozniej kolejne 110km w miescie co daje w sumie 375km (i patrzac na wskaznik paliwa mysle ze do 400 bym dociągną)...

ok20l : 375km x 100 = ok5,(3)!!!

nie wiem jak Wy jezdzicie ze mace takie spalanie ... :roll:

macie nizsze niz podaje producent ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolek, przeciez w dieslu jest mozliwe takie spalanie. Tylko chyba kolega albo zle to zmierzyl albo jezdzi inaczej niz pisze.

Nie rozumiem tez tego tekstu:

(i patrzac na wskaznik paliwa mysle ze do 400 bym dociągną)...

Tzn. ze do konca baku bys dociagnal :?:

Cos tu nie chwytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co to jest, gdy przy zapalonym silniku, czasem czuje zapach paliwa ? :roll:

znaczy że gdzieś przecieka i wiatrak zaciąga do środka, przejrzyj dokładnie cały układ paliwowy a może się okazać że zacznie mniej palić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolek, przeciez w dieslu jest mozliwe takie spalanie. Tylko chyba kolega albo zle to zmierzyl albo jezdzi inaczej niz pisze.

Nie rozumiem tez tego tekstu:

(i patrzac na wskaznik paliwa mysle ze do 400 bym dociągną)...

Tzn. ze do konca baku bys dociagnal :?:

Cos tu nie chwytam.

No jakbym nie liczył tyle właśnie wychodzi...dla dokładnych obliczeń trzeba by było jeździć aż się paliwo zupełnie skończy ale na tyle szalony nie jestem...

Pikuś -> chodziło mi o to że na tych 20l (+ - 2l) przejechałbym 400km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman, najbardziej wiarygodnym wynikiem bedzie jak zatankujesz do pelna az do odbicia.

Przejezdzasz 500km czy do rezerwy i tankujesz znowu do odbicia.

Bo te twoje 2 litry to nie wiadomo jak liczyc, czy do konca zbiornika czy do rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawsze paliły samochody wiecej ok. 2 litry od tego co podaje producent - oprócz 2,5 TDI które cholerstwo łykało 13 litrów po W-wce....a że robie dziennie ok. 100-130 km to bolało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...