Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Heheh moja dzisiaj na trasie Konin- Poznan- Konin spaliła 10,5 LPG :D gdzie na autostradzie ścigałem się z jakąś panienką z prędk. 140-180 km/h :a4fan: . Jednak to co już powiedzieliśmy wiele razy LPG na różnych stacjach jest b. różny hehe tz na shelu przejeżdżam ok 10 km mniej na 200 km niż na orlemowskim LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moj 2.8 5V QUATTRO z manualem na 17'' (choc one chyba nie maja wiekszegi wplywu) papusia nastepujaco

PB 95

miasto 14l

trasa (krajówka) 120-140 km/h 8,8l

trasa (autostrada) 190 km/h 12,5l

LPG

miasto 15-16l

trasa (autostrada) 120 km/h 13,2l

trasa (autostrada) 160 km/h 14l

trasa (autostrada) 190 km/h 17,5l

trasa (krajówka) 120-140 km/h 12,8l

niewiem czemu jest tak wysokie spalanie gazu przy wyzszych predkosciach w stosunku do spalania beznyzny ale gaz mam stosunkow krótko wiec jeszcze nad tym pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 Avant 1.9 TDI AFN 110KM klimatronic, napęd przedni, skrzynia manualna, opony zimowe 195/65/R15, przez ostatnie 4 tys. km średnia cały czas 5.7 - 5.9 (jazda raczej dość spontaniczna, 50% miasto, 50% trasa), oby tak dalej. Spalanie to najlepsza strona tego auta. Jestem bardzo zadowolony.

Dla porównania A4 1.6 ADP sedan bez klimy, napęd przedni, skrzynia manualna, opony letnie 205/55/R16, użytkowane spokojnie przez moją Mamę - około 9- 10 l. benzyny (raczej nieekonomiczne auto w stosunku do tego co oferuje, ale dobrze utrzymane), został założony gaz i na nim pali 12 l. /100 km. I te koszt ekspolatacji już są do przyjęcia w naszych, smutnych realiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aśfurka spala 8l gazu na 100km... i jestem zadowolony bo wczesniej miałem BMW E36 2,5 TDS która lubiła ropke jak kiepski piwo i czasem w 12l/100km sie zamykała a srednio ok 9-10l/100km.

Osiągów nie ma co porównywć... ale cos za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aśfurka spala 8l gazu na 100km

Chyba na postoju :biggrin: Nie wierze w takie bajki , 1,6 przy niewiem jak mocnym oszczedzaniu spali moze moze 8l benzyny :cool: Wiec 8l gazu jest po prostu nie mozliwa !! :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój wynik to 9,7 (silnik 1.6) 90% miasto.

PS. Propozycja dla moderatora może podzielić temat na silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania silnika 1.6 jestem strasznie rozczarowany

w mieście ok 10-12 l/100km

trasa prędkość do 120km/h około 8,5 l

trasa prędkość około 160-180km/h około 12-14 litrów

ale i tak na gaz nie mam zamiaru przerabiać bo jakoś nie mam zaufania do tego rodzaju paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania silnika 1.6 jestem strasznie rozczarowany

w mieście ok 10-12 l/100km

trasa prędkość do 120km/h około 8,5 l

trasa prędkość około 160-180km/h około 12-14 litrów

niemozliwe cos masz schrzanione :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się :D

przy tej masie samochodu taki silniczek jest za słaby, szczególnie do dynamicznej jazdy, a wiadomo że jak się go kręci na wysokie obroty to trochę spalić musi:D niestety o tym dowiedziałem się już po zakupie mojego egzemplarza :D ale co tam kupowało się pod wpływem emocji itd itp :P następna a4 będzie już jakaś lepsza benzynka i na gaz albo w diesla pójdę ale to jeszcze troszkę muszę poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Myslenice - Sulkowice - Krakow. Spokojna nocna jazda :) Sprawdzalem ile najmniej wyciagnie:

dsc00034ge5.jpg

Moja srednia oscyluje około 7L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Myslenice - Sulkowice - Krakow. Spokojna nocna jazda :) Sprawdzalem ile najmniej wyciagnie:

biedny silnik meczył sie biedaczek :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Myslenice - Sulkowice - Krakow. Spokojna nocna jazda :) Sprawdzalem ile najmniej wyciagnie:

Obrazek

Moja srednia oscyluje około 7L

a u Ciebie jaki ma zwizek z rzeczywistoscia towskazanie sredniego zuzycia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie zawsze metoda pomiaru. Najlepiej do pełna - rezerwa- do pełna. Czy jak inaczej? Ja naprzykład leje 20 litrów max(do miasta i okolic), tylko w daleką trasę do pełna. Zalany na fula ciągnie tylny zderzak po ziemi, nie mówie o przyspieszeniu. A wtedy napewno więcej pali.

- wiadomo fakturowcy vatowcy zawsze leją do pełna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się zwierzę, ok. tydzień temu zrobiłem sobie trasę Kraków-Częstochowa-Kraków razem 270 km. Metoda pomiarowa wyjazd z Krakowa-tankowanie do pełna i przyjazd do Krakowa tankowanie również do pełna na tej samej stacji. Wlałem 19 literków. Czyli spalanie ok. 7 l/100 km. Prędkość oscylowała pomiędzy 60 a 120 km/h.

Po Krakowie pali mi do 12 l/100 km przy delikatnym butowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja vat-owcem juz nie jestem ale ze duzo smigam to zawsze leje do pelna i zawsze wypijam prawie bak do "0" (3-4l )i dopier wowczas tankuje.Bo tankowanie za 2 dyszki to tylko stara czasu i paliwa bo co chwile trzeba na stacje podjeżdżać.A wiadomo ze i tak sie to przejezdzi .To samo z pomiarem spalania czym wiecej km zrobimy tym pomiar jest dokladniejszy - czyli bak do PELNA, zerujemy licznik jak sie wacha konczy to znow do pelna dzielimy przez km i juz wiadomo, nie musze chyba dodawac ze najistoniejszym czynnikiem jest styl jazdy.

Toche czasami smiesza mnieludzie ktorzy co chwiel ustanawiaj to nowy rekord min zuzycia paliwa, a gdzi ejest przyjemnosci z jazdy jak ktos jedzie z cieniem nogi na gazie.Albo szcuja spalanie do momentu az im sie kontrolka rezerwy zaswieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Myslenice - Sulkowice - Krakow. Spokojna nocna jazda :) Sprawdzalem ile najmniej wyciagnie:

Obrazek

Moja srednia oscyluje około 7L

a u Ciebie jaki ma zwizek z rzeczywistoscia towskazanie sredniego zuzycia??

Zdaje mi sie, ze nie zrozumiales :) To moj pierwszy dizel i chcialem sprawdzic jakie jest minimalne spalanie na trasie ~100 km. Ale traktuj to jako ciekawostke.

Normalnie komp pokazuje wartosci oscylujace ok 7 litrow - 50% miasto 50% trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest nastepujaco:

Miasto:

-maluchy wyprzedzaja : ok.9 lytrow

-troche zołwia troche geparda :) : ok. 11 lytrow

-nie ma uja we wsi: 14-15 butelek coli :P 1 litrowych hehehehe

trasa:

Jedna sluszna opcja sandal w pedal: ok. 9-10 lytrow

Oczywiscie wszystko jest około bo nie mam komputra, tylko z tankowania na oko :) ale jak to mawiaja na oko chlop umarl w szpitalu :)

Swoja droga mysle ze przy jezdzie normalnego facia kolo 50 latek , spalanie po miescie by oscylowalo kolo 9-10 na 100 :) Ale ja mam raptem polowe :) i jakos dziwnie ciezką noge no i mi tak pali jak pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzykład leje 20 litrów max(do miasta i okolic)

ja podobnie robię, po mieście to 20L max :)

Ostatnio na odcinkach 25km w mieście miałem 6,7 i 6,3 (dane z kompa)

Ale udało się rano bez korków prawie.

Normalnie to jednak chyba sporo ponad 7L (cholerne korki to powodują).

Nawet pocisnąć nie ma gdzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...