Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wiem jak niektorzy z Was jezdza ,albo po jakich miastach, ale mi 90KM po miescie spalalo kolo 7-8l/100km w trasie w zaleznosci od dynamiki do 6,5l. (nie mowie o autostradzie, bo wtedy to juz sobie troche wiecej zlopie) Co jest dla mnie ciekawe to TDeI bez wzgledu na moc pali bardzo podobne ilosci gnojowki (porownanie 90KM - 200KM) - no w moim wypadku BIOgnojowki....

moje uzasadnienie to:

1.Spalanie ubozszej mieszanki

2.Mniejsze zylowanie silnika przy i tak zdecydowanie wyzszych osiagach.

co na ten temat sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam,moze mi ktos szczerze napisze ile pali 1,9 TDI w warunkach miejskich no i przy takich warunkach pogodowych,no i ile a tego rodzaju audi jest duzy bak pozdrawiam (ale tylko szczerze bez sciemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie prosze ile wam pali przy 1,9 TDi ale tylko w cyklu miejskim - pozdrawiam Iwona
mam pytanie a ile pali ci tylko w cyklu miejskim i w takich zimowych warunkach,pozdrawiam
witam,moze mi ktos szczerze napisze ile pali 1,9 TDI w warunkach miejskich no i przy takich warunkach pogodowych,no i ile a tego rodzaju audi jest duzy bak pozdrawiam (ale tylko szczerze bez sciemy)

bezsensu chyba pytac 3 razy o to samo :evil:

jednemu pali 6,5 innemu 8 - zalezy od stylu jazdy, ciezaru buta,plynnosci jazdy korkow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki duzy jest bak w takim audi A4 1,9 TDI

62 litry ..... (jak dobrze pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

U mnie wychodzi średnio ok. 5,5 litra. W tej chwili po zatankowaniu pod korek przejechałem 550km i jeszcze połowy nie osiągnął... Jak dla mnie to bajka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty chyba jeździsz z balonikiem przywiązanym do prawego buta.... albo druga opcja: masz strasznie długą rurkę od korka wlewu do baku :wink::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

ostatnio sporo w mieście, po przejechaniu 500 km zrobiłem chipa, przejechałem na zbiorniku 978 km, zalałem 58.24 litra. Spalanie wychodzi 5.95.....

Teraz do Wisły i spowrotem spalę pewnie spokojnie zbiornik, ciekawe ile wyjdzie..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi średnio ok. 5,5 litra. W tej chwili po zatankowaniu pod korek przejechałem 550km i jeszcze połowy nie osiągnął... Jak dla mnie to bajka

Za to na drugiej polowce baku zrobisz 350-380. Nie wierze w 5,5 l/100km a juz napewno nie w zimie i przy jezdzie miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

Możesz nie wierzyć ale to fakt, po co miałbym siebie sam oszukiwać :) Na trasie przy spokojnej jeździe schodzi mi nawet poniżej 5l. 5,5 na 100km to jest mix trochę po trasie trzochę po mieście, ogólnie jeżdżę spokojnie i nie katuję autka, ale lubię też i turbiną trochę pokręcić ;) A jeśli chodzi o wersję 90KM to wiem od kumpla (bo on takową posiada) że jednak spalanie wychodzi trochę wyższe, wydawałoby się że powinno być na odwrót, ajednak :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dzis testy: (prosze sobie dodac 0,2l/100km bo o tyle zawsze mi komp klamal)

Krakow-zakorkowany oblesnie.

1. Piórko polozone na gaz, zachowane wszystkie znane mi i nieznane prawidla o ekonomicznej jezdzie, zachowana w maxymalnym stopniu plynna jazda...spalanie w przeciagu 2h takich katorg dla mojej psychiki :evil: wynioslo 5,0l/100km :bicz:

2.Wstapilem po drodze na budowe i zawinalem takiego duzego pustaka, porotherm 48cm :rotfl: i polozylem na prawy pedal :twisted: auto odzylo, ja tez :twisted: kilka sprintow spod swiatel, szczypta ułańskiej fantazji i wyszlo... banan na twarzy i 9,5l/100km :rotfl: wiecej nie chcialo :cry:

Oczywiscie podobna dynamika jazdy mogla byc okupiona ciut nizszym spalaniem, ale to mial byc tes maxymalnego spalania w warunkach miejskich

3.Pozniej trasa (ok 20km) caly czas 2 pasy predkosc raczej stala, jazda plynna na 5 biegu 120-150km/h 5,3l/100km

Powrot, (20km 2 pasy+10km obwodnicy 2 pasy+40km autostrada) zmeczony juz bylem i glodny okrutnie, wiec do domku sie spieszylo, mimo ze warunki nie pozwalaly (drobny deszcz i jakos dziwnie sliski asfalt) predkosci podobne jak w trasie 3 ale jazda duzo bardziej nerwowa, redukcje i wyzwiska rajdowcow lewego pasa poruszajacych sie 70km/h :bicz: spalanie 5,7l/100km :cool:

Wnioski mam takie:

Jak sie chce jezdzic oszczednie TDI to trzeba umiec :rotfl:

mozna sie oczywiscie turlac z predkosciami zarezerwowanymi dla rowerów, ale nie o to chyba chodzi :lol:

PS. Na BioON pali mniej, szczegolnie przy dynamicznej jezdzie (nawet o1-1,5l/100km autostrada/miasto), ale zapomnialem zatankowac i musialem zalac pusty bak nawet niezla ropa z Statoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję ultimate diesel,

ostatnio po zatankowaniu do pełna zrobiłem kilka trasek,

w sumie 951km, a zatankowałem pod korek 55 litrów, całkiem przyzwoicie, prawda? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 951km, a zatankowałem pod korek 55 litrów, całkiem przyzwoicie, prawda? :biggrin:

Jeżeli mix to spoko, nie raz miałem 5.5 średnie, miałem nawet 5.25,
U mnie wychodzi średnio ok. 5,5 litra. W tej chwili po zatankowaniu pod korek przejechałem 550km i jeszcze połowy nie osiągnął... Jak dla mnie to bajka :cool:

czytam i własnym oczom nie wierze .... :eek:

od 5 lat bujam sie/bujałem TDI-kami ... wszystkie Audi (B4/A4/A6) i w zyciu nie udało mi sie zejsc ponizej 6l/100 km .... nie wiem jak Wy to robicie .... :question: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy to robicie .... ....

kiedys :rolleyes: udalo mi sie osiagnac (juz o tym pisalem v=constans 70km/h 5 bieg) 3.0l/100km na trasie o dlugosci 50km...byla to meczarnia i chodzilo tylko o mozliwosci oszczednosci tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy to robicie .... ....

kiedys :rolleyes: udalo mi sie osiagnac (juz o tym pisalem v=constans 70km/h 5 bieg) 3.0l/100km na trasie o dlugosci 50km...byla to meczarnia i chodzilo tylko o mozliwosci oszczednosci tdi

ale tutaj ludzie pisza o jezdzie miejskiej .... :exclaim: .... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy to robicie .... ....

kiedys :rolleyes: udalo mi sie osiagnac (juz o tym pisalem v=constans 70km/h 5 bieg) 3.0l/100km na trasie o dlugosci 50km...byla to meczarnia i chodzilo tylko o mozliwosci oszczednosci tdi

Czytając to aż serce się kraje :exclaim:

Czyli zamiast teraz bujać sie do kraka za ok 45zł, przy Twojej jeździe zrobiłbym to za jakieś 15 zł :o

Dżizas krajst super star, tyle spala Lupo a nie 1.2 tonowe a4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ze co klamie Was??

Dżizas krajst super star

jeszcze jakies fajne wyrazy :question::rotfl:

tyle spala Lupo a nie 1.2 tonowe a4 :P

naucz sie czytac ze zrozumieniem. :bicz:

Nie napisalem ze tyle pali A4, tylko ze tyle spalilo przy jednostajnej mulowatej jezdzie ze stala niska predkoscia (70) na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...