Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jeszcze pociagne watek, w pierwszym poscie napisane jest zeby nie uzywac olejow 10W40 i 15W40 bo niszcza turbine. W takim razie olej o jakim symbolu kupic?

do silnika Twojego auta 5W40 norma 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy przejsciu z 10W40 na 5W40 musze robić płukanke silnika jakimś specyfkiem do tego np od motula?? Ta operacja jest zalecana czy mozna obejsć sie bez tego, jak lepiej zrobić :mysli:

Dodam ze autko aktualnie śmiga na Mobilu 10W40(308km obecnie) i było zalewane takim conajmniej 2-3 razy :gwizdanie: odkad go mam :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy przejsciu z 10W40 na 5W40 musze robić płukanke silnika jakimś specyfkiem do tego np od motula?? Ta operacja jest zalecana czy mozna obejsć sie bez tego, jak lepiej zrobić :mysli:

Dodam ze autko aktualnie śmiga na Mobilu 10W40 i było zaleawne takim conajmniej 2-3 razy :gwizdanie: odkad go mam :kwasny:

Ja kupowałem motul engine clean ale pewnie o tym wiesz.

Był tutaj gdzieś filmik, pokazujący jak ten specyfik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy członkowie forum zgadzają się na twój manewr.

Coraz więcej nowych rzeczy się dowiaduję... W ostatnim poście kolega Kowi87 pyta o płukanie silnika po przejściu na 5W40, ja z kolei parę postów wyżej zadałem pytanie, czy mogę przejść na pełny syntetyk nie wiedząc jaki olej lał wcześniejszy właścicel...

Czy w moim przypadku też potrzebne będzie płukanie silnika..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy członkowie forum zgadzają się na twój manewr.

Coraz więcej nowych rzeczy się dowiaduję... W ostatnim poście kolega Kowi87 pyta o płukanie silnika po przejściu na 5W40, ja z kolei parę postów wyżej zadałem pytanie, czy mogę przejść na pełny syntetyk nie wiedząc jaki olej lał wcześniejszy właścicel...

Czy w moim przypadku też potrzebne będzie płukanie silnika..?

Nie jest to konieczne ale na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clean do silnika od motula kosztuje chyba ok 60zł więc na pewno nie zaszkodzi Ci taki wydatek ;)

chłopaki a jak będę brał ojcu motula do Sharana 115 PS to ma być o takich specyfikacjach jak dla A4-kowych 115 i 130 Yes??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być specyfikacja do PD 505.01 lub 506.01 lub 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już było to sory ale do AVB 2004 można zalać castrol edge 5w30?

bo castrol longlife 5w30 oczywiście jest polecany przez audi ale chodzi mi o edge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już było to sory ale do AVB 2004 można zalać castrol edge 5w30?

bo castrol longlife 5w30 oczywiście jest polecany przez audi ale chodzi mi o edge...

mozna tylko po co ????

5W40 505.01 ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już było to sory ale do AVB 2004 można zalać castrol edge 5w30?

bo castrol longlife 5w30 oczywiście jest polecany przez audi ale chodzi mi o edge...

mozna tylko po co ????

5W40 505.01 ma byc

deva a jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deva a jaka jest różnica?

5W30 jest olejem spełniającym bardziej rygorystyczne normy, a więc teoretycznie lepszym i droższym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deva a jaka jest różnica?

5W30 jest olejem spełniającym bardziej rygorystyczne normy, a więc teoretycznie lepszym i droższym :cool1:

dzięki wojtas-czyli różnica w tylko w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deva a jaka jest różnica?

5W30 jest olejem spełniającym bardziej rygorystyczne normy, a więc teoretycznie lepszym i droższym :cool1:

dzięki wojtas-czyli różnica w tylko w cenie.

zle rozumujesz pojecia --- nie jest to roznica tylko w cenie!!! --chodzi o jakosc, lepkosc temperature oleju i jego zachowanie i wlasciwosci w silniku z turbina czy pdf'em -- dlatego robi sie takie oleje i ciagle je ulepsza aby sprostaly ciagle to wiekszym obciazeniom ktore nakladane sa na czesci mechaniczne -- chodzi ze dla Ciebie starczy ten drugi czyli nie musisz miec najlepszego --

ale jak bys poczytal troche tego posta to bys sie nie pytal 1000razy o jedno i to samo bo bylo to tutaj owijane juz setki razy i nastepny ktory ten watek czyta nawet sie nie pofatyguje obejrzec 3 strony w tyl tylko uparcie zadaje kolejne te same pytania jak by to co bylo wczesniej do jego silnika sie nie tyczylo!

podziwiam tylko cierpliwosc kolegow ktorzy ciagle im odpisuja -- moim zdaniem w tym watku od samej gory czytajac jest zawarte wsztyko co normalny czlowiek nie zanjacy sie na rzeczy (tzw. laik) musi wiedziec jaki olej moze lub powinien kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzec 3 strony w tyl

człowieku gdyby wątek miał 3 strony to uwierz ale bym z napewno przeczytał.

to,że 5w30 jest ulepszony też ameryki nie odkryłeś,

chciałem się dowiedzieć tylko czy edge będzie odpowiednim,

kto chciał odpowiedzieć to odpowiedział,a umoralniania naprawdę nie potrzebuję :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: :hi:chłopaki przesiadał się ktoś z was z castrola na motula?? sma sie zastanawiam nad taką przesiadka i nie wiem czy warto i czy musowo trzeba silniczek płukać?? poradźcie coś :mysli: :mysli: :notworthy: :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie przesiadałem.

jeśli przechodzisz tylko zmieniając marke to nie musisz płukać,

na castrola edge turbo diesel 5w-40 nie narzekałem, ale poczytając forum postanowiłem przy okazji wymiany zmienić na motulaWyniki Specific 505.01 5W-40 i musze powiedzieć jestem mile zaskoczony, jak na castrolu troszke go ubywało od wymiany do wymiany tak z 0,5 litra, tak na motulu po przebiegu 8 tys od wymiany, ubyło może pół milimetra na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwerty

no dziękuję Ci pięknie za konkretną odpowiedz, ja bym się przesiadł na motula z serii 8100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwerty

no dziękuję Ci pięknie za konkretną odpowiedz, ja bym się przesiadł na motula z serii 8100.

Zmieniaj na motula. Bardzo dobry olej. Silnik pracuje dużo ciszej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj na motula. Bardzo dobry olej. Silnik pracuje dużo ciszej :good:

tak też zrobię i na pewno się podzielę wrażeniami mam jeszcze 1000km do zrobienia więc jak tylko zaleję silniczek nowym oleum zamelduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...