Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

znaczy popytu nie bylo i stanial :decayed:

no 100euronow za 5ke oleju to lekka przesada bym powiedzial

w sumie 60tez nie malo ale ponoc najlepsiejszy :)) :polew:

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

czy mobil jest dobry ?

Opublikowano

czy mobil jest dobry ?

jesli kupisz mobil esp formula full syntetic moze byc ale teraz z norma 50700 widzialem juz ze sa hc wiec nie za dobrze

Opublikowano

no 100euronow za 5ke oleju to lekka przesada bym powiedzial

w sumie 60tez nie malo ale ponoc najlepsiejszy :)

ten olej nadaje sie tylko do silnikow PD z okresu produkcji 2001-2004 ktore w fazie produkcji byly przeznaczone do trybu obslugi LL,prawdopodobnie posiadaja inne wymiary luzow roboczych silnika. ich wada jest niski wspolczynnik HTHS w ok.3.0

zupelnie inaczej niz oleje 507.00 oraz 505.01 ktorych HTHS wynosi powyzej 3,5

Opublikowano

ja leje LL ale wymieniam i tak max co 15-17tys km bo szkoda mi turbawy

Opublikowano

ja leje LL ale wymieniam i tak max co 15-17tys km bo szkoda mi turbawy

LL mozna lac ale nie 506.01. 507.00 tylko.

tak jak napisalem kiedys 507.00 to oleje low saps a te dajac mniej popopiolow po spaleniu maja korzystniejszewarunki pracy.[br]Dopisany: 09 Listopad 2010, 08:51_________________________________________________

jesli kupisz mobil esp formula full syntetic moze byc ale teraz z norma 50700 widzialem juz ze sa hc wiec nie za dobrze

kolejny - przeczytaj sobie w charakterystykach technicznych - jest jak wół napisane co to za olej :cool1:

Opublikowano

ja leje LL ale wymieniam i tak max co 15-17tys km bo szkoda mi turbawy

jak szkoda Ci turbawy to wymieniaj co 8tkm :decayed: :decayed: :decayed:

Opublikowano

ja leje LL ale wymieniam i tak max co 15-17tys km bo szkoda mi turbawy

jak szkoda Ci turbawy to wymieniaj co 8tkm :decayed: :decayed: :decayed:

nie nie no az tak to mi nie szkoda tej turbiny :)))

no przecie ja tylko i wylacznie o 50700 napisalem te inne mnie nie interesuja a 50700 jest kompatybilny z wszystkimi poprzednimi olejami -- tak bynajmniej podaje producent -- czyli na ten czas w sumie najlepszy ze smarowidel

to ze starsze silniki tego nie potrzebuja nie znaczy ze nie moga miec :)

Opublikowano

Lałem Castrola do BRD i dolewałem ok 300 ml co 3 tys. pomyślałem że jak żre to niech ma cos lepszego (tak zachwalanego przez niektórych :decayed:) i zalałem Motula. Jako, że kontrolka się nie zapalała to po 4 tys sprawdziłem poziom i jest tyle co wlałem, może max 1 mm mniej :shocked:

Opublikowano

to jest naoczny dowód wyższości Motula nad innymi.

Kiedy pytaja mnie:

"W czym Motul jest lepszy od innych"

Odpowiadam:

"

Lałem Castrola do BRD i dolewałem ok 300 ml co 3 tys. pomyślałem że jak żre to niech ma cos lepszego (tak zachwalanego przez niektórych :decayed:) i zalałem Motula. Jako, że kontrolka się nie zapalała to po 4 tys sprawdziłem poziom i jest tyle co wlałem, może max 1 mm mniej :shocked:

"
Opublikowano

to spróbuj Millersa.... :) to olej w 100% PAO.

Opublikowano

ja leje LL ale wymieniam i tak max co 15-17tys km bo szkoda mi turbawy

jak szkoda Ci turbawy to wymieniaj co 8tkm :decayed: :decayed: :decayed:

nie nie no az tak to mi nie szkoda tej turbiny :)))

no przecie ja tylko i wylacznie o 50700 napisalem te inne mnie nie interesuja a 50700 jest kompatybilny z wszystkimi poprzednimi olejami -- tak bynajmniej podaje producent -- czyli na ten czas w sumie najlepszy ze smarowidel

to ze starsze silniki tego nie potrzebuja nie znaczy ze nie moga miec :)

sa niewskazane, kazda konstrukcja silnika jest przewidziana pod katem lepkosci oleju, chodzi o luzy robocze wspolpracujacych powierzchni. im wieksze luzy robocze projektuje konstuktor tym o wiekszej lepkosci olej zaleca.

507.00 nie znaczy najlepszy. do jednych bedzie najlepszy dla innych bedzie niedostateczny.

Opublikowano

to spróbuj Millersa.... :) to olej w 100% PAO.

To zaleta?? toz to wada. Wszystkie Mobile, Castrole sa na bazie PAO robione. Tajemnica Motula tkwi własnie w estrach. To na ich bazach są robione 100% syntetyki Motula.

Mowiac olej w pełni syntetyczny mamy na mysli olej oparty o bazę poliestrową. PAO (Poliolefiny) to baza 1 generacji posiadajaca wiele wad:

- niższa niż w przypadku olejów mineralnych odporność na utlenianie (starzenie się oleju). Cecha ta wynikająca ze struktury chemicznej cząsteczek jest poprawiana przez dodatek odpowiedniego, termostabilnego antyoksydantu,

- średnia wartość wskaźnika lepkości (~ 130) określająca “wielosezonowość” oleju bazowego i wpływająca na ilość wiskozatora koniecznego do formulacji wielosezonowych olejów silnikowych. Zostało doświadczalnie stwierdzone, że zwiększona ilość wiskozatora (syntetycznego polimeru długołańcuchowego) wpływa na zanieczyszczenie elementów silnika,

- niezwykle niska polarność syntetycznego oleju bazowego PAO powodująca bardzo słabą rozpuszczalność, zarówno

dodatków uszlachetniających, jak i zanieczyszczeń powstających w czasie pracy silnika. Ta właściwość wymusiła wynalezienie “półsyntetyków”, gdyż pierwotnie olej mineralny został wykorzystany jako rozpuszczalnik dodatków uszlachetniających

Dopiero wprowadzenie do stosowania bazowych olejów poliestrowych umożliwiło rozpuszczenie się pakietu dodatków w PAO, co rozpoczęło erę olejów silnikowych określanych jako “full synthetic”.

Pozdrawiam

Opublikowano

Czy to mozliwe ze zmienilem olej (byl LIQUI MOLY top tec 4200 5-30 ) na MOBILA 5-30 norma 505.00 i zaczal mi przerywac tak jakby padala skrzynia (multitronik) tzn. jak przyspieszam i przelacza na 2 lub 3 czuje szarpniecia . A jezeli to nie od tego to co mam zrobic zeby to sprawdzic . Jezeli mozecie to pomozcie od niedawna mam to autko

Opublikowano

to spróbuj Millersa.... :) to olej w 100% PAO.

To zaleta?? toz to wada. Wszystkie Mobile, Castrole sa na bazie PAO robione. Tajemnica Motula tkwi własnie w estrach. To na ich bazach są robione 100% syntetyki Motula.

Mowiac olej w pełni syntetyczny mamy na mysli olej oparty o bazę poliestrową. PAO (Poliolefiny) to baza 1 generacji posiadajaca wiele wad:

- niższa niż w przypadku olejów mineralnych odporność na utlenianie (starzenie się oleju). Cecha ta wynikająca ze struktury chemicznej cząsteczek jest poprawiana przez dodatek odpowiedniego, termostabilnego antyoksydantu,

- średnia wartość wskaźnika lepkości (~ 130) określająca “wielosezonowość” oleju bazowego i wpływająca na ilość wiskozatora koniecznego do formulacji wielosezonowych olejów silnikowych. Zostało doświadczalnie stwierdzone, że zwiększona ilość wiskozatora (syntetycznego polimeru długołańcuchowego) wpływa na zanieczyszczenie elementów silnika,

- niezwykle niska polarność syntetycznego oleju bazowego PAO powodująca bardzo słabą rozpuszczalność, zarówno

dodatków uszlachetniających, jak i zanieczyszczeń powstających w czasie pracy silnika. Ta właściwość wymusiła wynalezienie “półsyntetyków”, gdyż pierwotnie olej mineralny został wykorzystany jako rozpuszczalnik dodatków uszlachetniających

Dopiero wprowadzenie do stosowania bazowych olejów poliestrowych umożliwiło rozpuszczenie się pakietu dodatków w PAO, co rozpoczęło erę olejów silnikowych określanych jako “full synthetic”.

Pozdrawiam

wreszcie post do rzeczy :good: :good: :good: :good: :good:

jezeli posiadasz wiecej tego typu informacji chetnie poczytam :hi:

Opublikowano

I co ? wie ktos moze cos na ten temat ? z gory dziekuje

Opublikowano

Czy to mozliwe ze zmienilem olej (byl LIQUI MOLY top tec 4200 5-30 ) na MOBILA 5-30 norma 505.00 i zaczal mi przerywac tak jakby padala skrzynia (multitronik) tzn. jak przyspieszam i przelacza na 2 lub 3 czuje szarpniecia . A jezeli to nie od tego to co mam zrobic zeby to sprawdzic . Jezeli mozecie to pomozcie od niedawna mam to autko

brak zwiazku.

podepnij VAG-a, to multitronic?

Opublikowano

tak multitronik , to mowisz ze wymiana oleju nie ma zwiazku .ok dzieki! To chyba bedzie skrzynia ?

Opublikowano

tak multitronik , to mowisz ze wymiana oleju nie ma zwiazku .ok dzieki! To chyba bedzie skrzynia ?

wymiana oleju nie ma wplywu na skrzynie chyba ze wymiana oleju w skrzyni to tak!

zrob logi i wstaw w odpowiednim dziale to moze koledzy pomoga

-- bart-s zna sie troche na tym poleci warsztat w ktorym moga to ewentualnie za ludzkie pieniadze zrobic

Opublikowano

tak multitronik , to mowisz ze wymiana oleju nie ma zwiazku .ok dzieki! To chyba bedzie skrzynia ?

wymieniałeś olej z filtrem w skrzyni? takie objawy sa niepokojace. zaloz stosowny watek w dziale uklad napedowy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.