Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Mam silnik 1.9tdi afn z mocą podniesioną podobno do 130 KM.

Wlany jest podobno olej 10W40 castrol.

Na jaki olej najlepiej zmienić żeby sie nie martwić o silnik?

Czy może być dowolny 5w40 syntetyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej Motula Specyfic 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny syntetyk z normą 505.00, myślę że najlepiej mobil lub motul.

Osobiście jeżdżę na mobili 5w50 po programie a przed programem na 0W40 TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki [br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 13:16_________________________________________________heh, właśnie przyjechał tata i mówi, że kupił po fajnej cenie olej Lotos 5w40 505.00.

Mam nadzieje że może być ten olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wlewaj liqi molly daj mu motula albo mobila

liqui jest ch... na zime ja mialem lm 50700 i jakies piski w silniku po zmianie na motula cisza!!! przypomne ze na castrolu niby takim kiepskim tez mi nic nie piszczalo a na lm piszczalo wiec wnioski sie nasuwaja same!!!

to jest gowno wielkie ten caly liqui molly przereklamowany niemiecki badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, właśnie przyjechał tata i mówi, że kupił po fajnej cenie olej Lotos 5w40 505.00.

Mam nadzieje że może być ten olej ?

Napewno bedzie lepszy niz kazdy 10w40.

Piski w silniku od oleju to najciekawsza teoria ostatnimi czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak silnik stoi na mrozie -10 stopni i odpalisz i pierwsze 4 - 10 sekund cos piszczy potem przestaje to czego to jest wina skoro tylko na lm to mialem????? nawet castrol takich objawow nie mial

i to piszczal definitywnie ktorys z walkow w tylnej czesci silnika! bo nie byl smarowany przez te kilka sekund!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak silnik stoi na mrozie -10 stopni i odpalisz i pierwsze 4 - 10 sekund cos piszczy potem przestaje to czego to jest wina skoro tylko na lm to mialem????? nawet castrol takich objawow nie mial

i to piszczal definitywnie ktorys z walkow w tylnej czesci silnika! bo nie byl smarowany przez te kilka sekund!

jest to mozliwe - jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny syntetyk z normą 505.00, myślę że najlepiej mobil lub motul.

Osobiście jeżdżę na mobili 5w50 po programie a przed programem na 0W40 TD

Też jeżdze na Mobil 1 5W-50 Rally Formula i myśle że spokojnie można go dopisać do sprawdzonych i godnych polecenia.

Tym bardziej że są bardziej dostępne niż Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis olej polsyntetyczny, ktory ma temperature krzepniecia jak syntetyczne czyli 5W?Autko przy ponad -20 ladnie pali ale przez kilkanscie sekund silnik brzydko pracuje i mysle ze to wina zlego smarownia olejem a zalany jest 10W40.Dodam ze tak do -15 wszystko ok.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie możesz wlać porządnego full syntetyka tylko szukasz półsyntetyka który ma temp. krzepnięcia jak syntetyk? :mysli:

Lej syntetyka i nie kombinuj z półśrodkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak silnik stoi na mrozie -10 stopni i odpalisz i pierwsze 4 - 10 sekund cos piszczy potem przestaje to czego to jest wina skoro tylko na lm to mialem????? nawet castrol takich objawow nie mial

i to piszczal definitywnie ktorys z walkow w tylnej czesci silnika! bo nie byl smarowany przez te kilka sekund!

ale bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie możesz wlać porządnego full syntetyka tylko szukasz półsyntetyka który ma temp. krzepnięcia jak syntetyk? :mysli:

Lej syntetyka i nie kombinuj z półśrodkami.

Ja sie tylko pytam czy ktos sie spotkal z olejem polsyntetycznym 5w40, bo na pelnego syntetyka brakuje odwagi a taki semi 5w40 bylby idealny.jest taki olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko pytam czy ktos sie spotkal z olejem polsyntetycznym 5w40, bo na pelnego syntetyka brakuje odwagi a taki semi 5w40 bylby idealny.jest taki olej??

widze ze XX-wieczny mit rozszczeniajacych sie po syntetyku silnikow, wciaz pokutuje... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozpowrzechniaja to tylko mechanicy którzy zaczynali swoją

przygodę z autami jak nasz kraj był jeszcze w głębokim socjalizmie

ogólnie brak słów, cyce opadaja jak sie to czyta albo słyszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis olej polsyntetyczny, ktory ma temperature krzepniecia jak syntetyczne czyli 5W?Autko przy ponad -20 ladnie pali ale przez kilkanscie sekund silnik brzydko pracuje i mysle ze to wina zlego smarownia olejem a zalany jest 10W40.Dodam ze tak do -15 wszystko ok.pzdr

to tylko sie tobie wydaje ze wszystko ok... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z niemiec wedlug ksiazki od nowosci bylo serwisowane na pol syntetyku 10w40, ma grubo ponad 300 tys i taki sam olej zalewam.Niemieckie serwisy chyba slyna z solidnosci i wiedza co lac.Skoro niektore silniki 1Z bez remontu potrafily przejezdzic po 600 -800 tys i napewno pelnego syntetyka nawet nie polizaly to znaczy ze olej 10w40 jest wlasciwy do tej jednostki.Ale Polak o starego grata dba bardziej niz o rodzine i dlatego grzecznie pytam czy jest olej polsyntetyczny 5W40 bo gdzies mi sie obilo o uszy ze juz takie produkuja... a ze niektorym ktorzy maja kilkuletnie auta cyce opadaj jak to czytaja to juz problem ich anatomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wyczytalem zeby tutaj na forum ktos mial problem w AVF z pekajaca glowica czy jakas tandempompa.... :D A tak wogole ja do swojego leje Castrola 5w30 SLX i nic nie kombinuje... ale niewiem jaka jest roznic miedzy 5w30 a 5w40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...