Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy to chyba przesadzają nazywając innych od idiotów ze względu na olej. Chyba człowiek jest ważniejszy niż samochód? Każdy leje olej taki jaki mu pasuje, nie wiem czemu ten temat wzbudza tyle emocji. Martwić to się trzeba np. oponami chińskimi, to jest realne zagrożenie. Bo co zrobić jak ktoś na mokrym hamuje o 12 metrów dalej niż na markowej oponie.

Żeby nie było całkiem OT to poniżej podaję link typu "dobierz olej" dt motula:

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41&sector=9&category=6&subset=125

Oto wyniki do silnika 2.0 TDi PB z DPF: jako "best" Specific 504 00 507 00 5W-30, a jako "better" - 8100 X-clean+ 5W-30.

nie mialem nikogo szczegolnie na uwadze! a kazdego nazwe idiota ktory z oleju syntetic tylko ze wzgledu na koszty przejdzie na mineral (tak robia turasy w niemczech zeby nie dokladac do auta tylko maskarowac ile sie da a potem kupi jeden z drugim w polsce i mysli ze tak mialo byc) bo normalnie sie noz kuchenny w kieszeni otwiera czytajac takie cos!!!

a potem placze na forum ze zawory mu klepia walki sie wycieraja pompa oleju siada siemeringi sie wycieraja itp --- brak slow!!!!

dlaczego nie skopiowales tego calego tylko wyrywkowo !!!

tutaj caly tekst jak jest best to juz better po tym nie ma!!!! troche zrozumienia tez by sie przydalo czytajac informacje i specyfikacje

Good -- 8100 X-clean 5W-40

Better -- 8100 X-clean+ 5W-30

Best -- Specific 504 00 507 00 5W-30 (a)

zreszta kolega Musashi wyraznie napisal o co biega jesli ktos oczekuje ze ktorys z kolegow napisze tak lej 15w40 bo jest za***isty to niech sie tutaj bezsensownie nie wyrecza pytajac bo takiej odpowiedzi nie dostanie !

niech idzie do reala kupi tipa 15w40 i niech sie cieszy bo jest TANI a autu przeciez jeden ch.. na czym jedzie w sumie jak by woda nie odparowywala w 100 tez mozna zalac bo ma za***iste wlasciwosci chlodzace i smarne po co olej? dolejesz emulsji do tokarek zeby sie nie pienilo i czesci nie rdzewialy i bedzie super i jak tanio!!!

co maja opony do tego tematu? i kto kaze ci chinole kupowac znow oszczednosci????

tacy co tak oszczedzaja placa 2 razy bo i tak pozniej musza kupic dobre rzeczy a czasem i naprawiac auto!!!

nie wiem co by w tym poscie na poczatku stalo zawsze znajdzie sie madrzejszy i jeszcze z jakim przekonaniem sie pyta

sledze ten watek bo naprawde mnie ciekawi ile informacji bedzie podane jak na dloni i pomimo tego ile bedzie powyzszych zapytan!

ja tez dziekuje za uwage nie chce nikogo obrazac a ci ktorzy czuja sie obrazeni widocznie maja do tego powod

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brysio! good - dobry, better - lepszy, best - najlepszy, czyli firma sugeruje że najlepszy będzie wybór specyfica 504/507 mimo że X-clean+ ma niby lepsze parametry. A co mają opony do tego? Sugeruję, że są rzeczy ważniejsze w aucie niż olej, którego wpływ jest przereklamowany, a ta myśl pojawiła się gdy zobaczyłem co znajduje się pod pokrywą zaworów w AFNie po 500 tys. na lotosie mineralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym się różnią te dwa oleje??

6100 Synergie+ 10W-40

4100 Turbolight 10W-40

no i chciałem jeden z nich kupić, pamiętam że na forum był sprzedawca, ale jak wejdę w dział reklam i kliknę MOTUL to wyskakuje że wątek nie istnieje. Ktoś ma namiary do pewnego sprzedawcy??

Dzik - jedyny sprzedawca na forum, który na 100% ma ori Motula wprost z Niemiec: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0[br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 19:26_________________________________________________

Tutaj to dopiero cuda! http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-5w30-5l-504-507-ll04-229-51-i1289337442.html

Ale z drugiej strony niech ktoś mi pokaże ewidentną podróbę!

cena z kosmosu, wypełniony Lotosem semi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobieracz" zamieściłem jako ciekawostkę do dyskusji. Trudno się dziwić że na 1 miejscu do TDi motul stawia specyfic 504/507, a nie X-clean+.

Z tematu dt specyfikacji olejów wynika, że Castrol Edge 5W30 to to samo co Professional Powerflow SLX 5W30, a wiele osób śmieje się z Edge jednocześnie polecając slx'a.

z olejami jest podobnie jak z czesciami, te ktore ida do ASO spelniaja ostrzejsze normy niz te ktore ida na aftermarket.

a na castrolu edge jezdzilem, nie jest zlym olejem.

natomiast zdecydowanie mniejsze jest prawdopodobienstwo trafienia na podrobke slx-a niz na popularniejszego edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanko, kto handluje olejami Motul (pewnymi!!) Jak się wejdzie w reklamy i się kliknie na Motul to wyświetla, że post nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio! good - dobry, better - lepszy, best - najlepszy, czyli firma sugeruje że najlepszy będzie wybór specyfica 504/507 mimo że X-clean+ ma niby lepsze parametry. A co mają opony do tego? Sugeruję, że są rzeczy ważniejsze w aucie niż olej, którego wpływ jest przereklamowany, a ta myśl pojawiła się gdy zobaczyłem co znajduje się pod pokrywą zaworów w AFNie po 500 tys. na lotosie mineralnym.

pomysl, jezeli zareklamuja ze x-cleany sa lepsze sprzedaz specificow dla VW spadnie. wtedy produkcja moglaby byc nieoplacalna, a specific jako dedykowane zapewniaja lepsza sprzedaz w konkurencji z olejami uniwersalnymi innych marek.

a co takiego widziales po 500.kkm - przebiegu w afn-ie?

silnik jest silnik, wykonany ze stali, zeliwa, aluminium, tak wszystkie marki, cudow nie ma. PD wymagaja aby spalany olej nie gromadzil sie w postaci nagarow na ich koncowkach oraz aby smarowanie wspolpracujacych powierzchni walek - PD i el posrednich bylo lepsze poprzez dodatki. odpowiedni sklad i parametry wymusza norma VW dla PD czyli 507.00 zgodna wstecz z 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio! good - dobry, better - lepszy, best - najlepszy, czyli firma sugeruje że najlepszy będzie wybór specyfica 504/507 mimo że X-clean+ ma niby lepsze parametry. A co mają opony do tego? Sugeruję, że są rzeczy ważniejsze w aucie niż olej, którego wpływ jest przereklamowany, a ta myśl pojawiła się gdy zobaczyłem co znajduje się pod pokrywą zaworów w AFNie po 500 tys. na lotosie mineralnym.

toz kup sobie lotos i jezdzij na nim ja nie widze problemu zadnego w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi - wiemy jak jest, motul nie może strzelić sobie w kolano :naughty:

A co widziałem? Właśnie nic nie widziałem, a spodziewałem się nagaru, kiły i mogiły.

Brysio - tak nawiasem mało Ci pali Twoje audi! Ja mam dobry olej i nie zamierzam zmieniać na lotosa, tylko śmieszą mnie głosy typu: "zmieniaj od razu na pełen syntetyk motula! bo Ci Twój 15-letni AFN padnie za zakrętem". Trzeba zachować zdrowy rozsądek w każdej kwestii, olejowej również.

A teraz dla tych co się boją: mając AFN przeszedłem na pełen syntetyk (wcześniej był półsyntetyk i mineralny) i nic się nie stało, ale też w pracy silnika nic się nie zmieniło na korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanko, kto handluje olejami Motul (pewnymi!!) Jak się wejdzie w reklamy i się kliknie na Motul to wyświetla, że post nie istnieje.

Typowy przykład nieczytacza - nawet strony, na której pisze. na górze dałem ci odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi - wiemy jak jest, motul nie może strzelić sobie w kolano :naughty:

A co widziałem? Właśnie nic nie widziałem, a spodziewałem się nagaru, kiły i mogiły.

Brysio - tak nawiasem mało Ci pali Twoje audi! Ja mam dobry olej i nie zamierzam zmieniać na lotosa, tylko śmieszą mnie głosy typu: "zmieniaj od razu na pełen syntetyk motula! bo Ci Twój 15-letni AFN padnie za zakrętem". Trzeba zachować zdrowy rozsądek w każdej kwestii, olejowej również.

A teraz dla tych co się boją: mając AFN przeszedłem na pełen syntetyk (wcześniej był półsyntetyk i mineralny) i nic się nie stało, ale też w pracy silnika nic się nie zmieniło na korzyść.

jak sie umie jezdzic to malo pali kazde auto

zreszta co ja bede Ci tlumaczyl jak wiesz lepiej na kazdy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie a używał ktoś oleju TOTAL QUARTZ 5w30. Są w dobrej cenie ale czy warto?

warto, bardzo dobry olej :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie a używał ktoś oleju TOTAL QUARTZ 5w30. Są w dobrej cenie ale czy warto?

do czego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie a używał ktoś oleju TOTAL QUARTZ 5w30. Są w dobrej cenie ale czy warto?

ja w swojej Audi zalewałem 2 razy z rzędu Motul 8100 x-cess 5w40. Przy ostatniej wymianie nie mialem mozliwosci zakupu tego oleju wiec wlałem Total Quartz 9000 5w40. Z karty katalogowej wynika, że spełnia normy 505.00. Nie odczułem ani zmiany na lepsze ani na gorsze w porównianiu do Motula, jednakże sama świadomość ze to olej HC jakoś mnie zniechęca do tego oleju. Kolejna wymiana chyba bedzie spowrotem na Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie a używał ktoś oleju TOTAL QUARTZ 5w30. Są w dobrej cenie ale czy warto?

do czego? :mysli:

do mojego autka

jesli chcesz uniknac wycierania sie walkow albo bynajmniej przesunac czas ich wymiany w czasie to lej full syntetic a auto sie napewno za to odwdzieczy zwalasza w tej jednostce ktora posiadasz

naprawde nie warto na olejach i filtrach oszczedzac

realny przyklad:

nie mialem ori filtra oleju i kupilem zamiennik MANN'a tez dobre filtry olej wymnienialem w aso (akurat nie mieli mojego filtra bo im zeszly i musieli by zamawiac a ja mialem termin wiec kupilem po drodze)

i cale 12tys km ciapalo z tego filtra znaczy spod dekielka wszystko niby to samo ale nie to samo!

kupilem ori w tym samym aso wymienialem i 0 ciapania wiec naprawde polecam na tych rzeczach nie oszczedzac -- taki sam efekt moze byc z olejem -- tylko ze tego w silniku znaczy jego srodku nie widac!

a calkiem inne smarowanie jest na kiepskich olejach a tym samym wieksze obciazenie i amortyzacja czesci

nie dajcie sie skusic cena -- teraz sa tak profesjonalnie podrobione opakowania ze to jest nie do wykrycia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań kolego siać takie herezje... Chcesz tu powiedzieć że filry Mann'a to syf w porównaniu do filtrów z ASO -przecież teraz filtry z ASO są made in china. Rozumiem polecanie olejów syntetycznych zamiast hydrocrakowanych czy półsyntetyków ale tez przesady żeby wszystko brać z ASO.

Akurat w tym wypadku cena nie znaczy jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie a używał ktoś oleju TOTAL QUARTZ 5w30. Są w dobrej cenie ale czy warto?

do czego? :mysli:

do mojego autka

bez sensu wybor.[br]Dopisany: 04 Listopad 2010, 19:13_________________________________________________

Przestań kolego siać takie herezje... Chcesz tu powiedzieć że filry Mann'a to syf w porównaniu do filtrów z ASO -przecież teraz filtry z ASO są made in china. Rozumiem polecanie olejów syntetycznych zamiast hydrocrakowanych czy półsyntetyków ale tez przesady żeby wszystko brać z ASO.

Akurat w tym wypadku cena nie znaczy jakość.

prosze o potwierdzenie tej informacji, np. fotografia takiego filtra :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...