Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam autko Audi 80 B4 1.9 TDI silnik 1Z z 94 roku.

Obecnie od 3 lat od kiedy mam ten samochód leje olej Mobil 1 10W/40 Turbodiesel.

Oryginalny przebieg samochodu nieznany.

Moje pytanie brzmi: czy zostac przy tym oleju czy przejśc na jakiś inny.

pozdrawiam

Przejść na Motul 6100 Synergie. W półsyntetykach Mobila syntetyku jest tylko 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

Mam pytanie odnoście kilku wypowiedzi. Są osoby które stosują (mimo, że nie muszą bo nie maja DPF-a) motula 507.00 i wymieniasz go jednak normalnie co 10- 15 tys. Możecie mi zdradzić dlaczego akurat ten wariant ?

dziwi mnie to gdyż :

- motul 505.01 ma lepsza lepkość w całym zakresie niż 507.00 i 506.01

- motul 505.01 jest tańszy niz 507.00 i 506.01 - choć to mniej istotna kwestia

- motul 505.01 jest 5W a 507.00 jest 0W - gdzieś czytałem ze do uturbionych samochodów nie stosować 0W

Na pewno jest w tym jakis cel :) stąd pytam.

Najbardziej zastanawia mnie to, że motul 505.01 jest znacznie lepszy (ma wieksza lepkość w całym zakresie) niz 507.00 i 506.01

Stąd dziwi mnie to zachowanie kupowanie czegoś droższego na pozór gorszego ?

oleje 5w30 - 507.00, maja nizsza lepkosc w temperaturze zimnego rozruchu. jest to parametr korzystniejszy niz 5w40.

oleje z norma 507.00 pozostawiaja nizsza zawartosc popiolow po spaleniu.

popioly maja dwojaka szkodliwosc: jedna to odkladanie sie w filltrach DPF ale i katalizatorach prowadzac do pogorszenia ich droznosci.

druga - czesc popiolow pozostajac w komorze spalania w jakims stopniu moze wplywac na zuzycie gladzi, oraz pierscieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Musashi .... Wymieniłeś same plusy oleju 507.00 w porównaniu do 505.01 , a teraz wymień jeśli możesz ile jest minusów , a wiem ,że jest dużo więcej. Powiem krótko olej 507.00 jest dużo gorszy od 505.01,więc jeśli nie ma potrzeby nie widzę sensu go zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

172 strony postów - i żadnej merytorycznej dyskusji.

Pytania userów dot. oleji motula pozostają w swej istocie bez odpowiedzi.

Wszystko wygląda na czystą propagande.

Nie kupujego tego. ( Myślałem, iż zmienie Fuscha na Motula ), lecz widzę że potrzeby nie ma. Odpowiedzi na pytania nie znalazłem a tylu tu ekspertów - szkoda, iż jedyne co potrafią napisać to lej motula bo najlepszy. Kółka wzajemnej adoracji mnie nie bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

172 strony postów - i żadnej merytorycznej dyskusji.

Pytania userów dot. oleji motula pozostają w swej istocie bez odpowiedzi.

Wszystko wygląda na czystą propagande.

Nie kupujego tego. ( Myślałem, iż zmienie Fuscha na Motula ), lecz widzę że potrzeby nie ma. Odpowiedzi na pytania nie znalazłem a tylu tu ekspertów - szkoda, iż jedyne co potrafią napisać to lej motula bo najlepszy. Kółka wzajemnej adoracji mnie nie bawią.

To jet twoja prywatna sprawa co zrobisz. Myślę, że jak byś chciał to na tych 172 stronach znalazł byś informacje które by ci pomogły w podjęciu decyzji. A co do oleju to porównaj sobie właściwości fizyko-chemiczne jednego i drugiego i wybierz najlepszy lub ten który będzie ci odpowiadał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

172 strony postów - i żadnej merytorycznej dyskusji.

Pytania userów dot. oleji motula pozostają w swej istocie bez odpowiedzi.

Wszystko wygląda na czystą propagande.

Nie kupujego tego. ( Myślałem, iż zmienie Fuscha na Motula ), lecz widzę że potrzeby nie ma. Odpowiedzi na pytania nie znalazłem a tylu tu ekspertów - szkoda, iż jedyne co potrafią napisać to lej motula bo najlepszy. Kółka wzajemnej adoracji mnie nie bawią.

To jet twoja prywatna sprawa co zrobisz. Myślę, że jak byś chciał to na tych 172 stronach znalazł byś informacje które by ci pomogły w podjęciu decyzji. A co do oleju to porównaj sobie właściwości fizyko-chemiczne jednego i drugiego i wybierz najlepszy lub ten który będzie ci odpowiadał :)

Wszystkie przeczytałem - jedyne co wyczytałem to:

"wlej a nie będziesz żałował". "motul jest na estrach a nie na PAO więc jest lepszy" itd.... , konkretnych informacji nie ma. W ulotkach jest więcej.

Decyzje już podjąłem, lecz ten temat złożony ze wspomnianych 172 postów mi w tym nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie umiesz czytac nie chce mi sie teraz stron przytaczac na ktorych jest eweidentnie opisane dlaczego motul jest lepszy

a jest lepszy bo to to full synt a nie thc

ma najlepsza lepkosc

i najlepsza wchlanialnosc siarki

jesli bys sie znal w mikroczesci tego co chcesz w tym pytanio-stwierdzeniu zawrzec to sam bys doszedl po wstawionych specyfikacjach podanych produktow do takiego wniosku jak wiekszosc tutaj

a widoczenie albo nie czytales albo nie rozumiesz tego co jest opisane

albo jestes kolejnym zasmiecaczem posta ktory pisze --->>> !!!!!ja mam silnik awx ratunku jaki olej!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie umiesz czytac nie chce mi sie teraz stron przytaczac na ktorych jest eweidentnie opisane dlaczego motul jest lepszy

a jest lepszy bo to to full synt a nie thc

ma najlepsza lepkosc

i najlepsza wchlanialnosc siarki

jesli bys sie znal w mikroczesci tego co chcesz w tym pytanio-stwierdzeniu zawrzec to sam bys doszedl po wstawionych specyfikacjach podanych produktow do takiego wniosku jak wiekszosc tutaj

a widoczenie albo nie czytales albo nie rozumiesz tego co jest opisane

albo jestes kolejnym zasmiecaczem posta ktory pisze --->>> !!!!!ja mam silnik awx ratunku jaki olej!!!!!!!!!!

dajcie spokój - to jakiś troll. jesli przeczytalby calosc znalazl by nie jedno porownanie parametrow Motula z innymi olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest tyle opinii że można zgłupieć. Chcę wymienić olej w autku mam przejechane ok 220kkm, i chcę zalać jakiś porządny olej.

Obecnie jeżdżę na półsyntetyku i czy powinienem na nim zostać czy wlać full syntetyka? Jaki będzie najlepszy olej do ego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest tyle opinii że można zgłupieć. Chcę wymienić olej w autku mam przejechane ok 220kkm, i chcę zalać jakiś porządny olej.

Obecnie jeżdżę na półsyntetyku i czy powinienem na nim zostać czy wlać full syntetyka? Jaki będzie najlepszy olej do ego silnika?

z racji tego, że silnik masz nieciekawy - tylko syntetyk Motul 8100 X-clean+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,dzięki, więc kupię taki jak piszesz.[br]Dopisany: 24 Październik 2010, 18:02_________________________________________________powinienem zastosować specyfik do płukania silnika czy nie ma potrzeby?

nie ma potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zalany Motul 505.01 5w40 i zastanawiam się czy zmienić go na polecany przez niektórych Millers Oils xfe-pd http://www.millersoils.pl/shop/millers-oils-xfepd-5w40-diesel-p-53.html czy ponownie zalać Motula?

Niby ok ten olej gdyby nie: "Wysokiej jakości półsyntetyczny olej SAE 5W40 do samochodów Diesel oficjalnie zaakceptowany przez

firmę Volkswagen"

Ja tam wole zalewac pelne syntetyki ale porownaj sobie parametry motula z tym olejem i dokonaj wyboru. Ja narazie zostaje z motulem :cool1:

Typowy olej VW 505.01 nie jest olejem w pełni syntetycznym - formuła tego oleju orpacowana przez VW powoduje, iż jest to olej o duzej zawartości bazy syntetycznej, ale nie jest olejem w pełni sytnetycznym . Kwestia określenie tego oleju należy do uczciwości producenta. Motul przez bardzo długi czas oferował 505.01 jako półsyntetyk, ale jako, że powszechnie znana konkurencja taka jak Castrol czy inni duży gracze nie robili sobie nic z uczciowści i sprzedawali 505.01 jako full synthetic lub synthetic - więc i Motul zmienil nazwę na full synthetic - aby sprzedawać więcej. Millers, ktory jako jeden z nielicznych wraz z Motulem informował o tym jak jest naprawdę został przy nazwie semi synthetic - u nich wszystko co nie jest full - jest semi i na tym traci - klienci boją sięoleju półsyntetycznego 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej Mobila do A4 3.0TDI CR (BEZ DPF) rocznik 2005 ? Obecnie był lany Mobil 0W-40.

Mobil 1 New Life 0W-40

Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40

Mobil 1 Peak Life 5W-50

Mobil 1 Fuel Economy Formula 0W-30

Który z nich będzie najlepszym wyborem bo 507.00 (Mobil 1 ESP Formula 5W-30) chyba nie ma sensu lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Może inaczej - skoro producent zaleca do tego silnika olej VW 504.00/507.00 to dlaczego chcesz inny? 507 to nie tylko DPF. Zauważ, że niemal wszystkie oleje 504/507 to oleje 5w30 - pod taki olej jest "spasowany" fabrycznie silnik, i na takim najlepiej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mobil 5W30 ESP 504.00/507.00 to nie jest olej w pełni syntetyczny , także odpuść go sobie. To jest olej o przeciętnych właściwościach i jeżeli producent nie wymusza stosowania takiego oleju z taką normą to nie ma potrzeby go zalewać. Coraz to nowsze wymogi stawiane producentom są podyktowane bardziej ochroną środowiska niż ochroną silnika. Ogólnie Mobil w swojej gamie produktów ma coraz mniej olejów Full synthetic. Jeżeli jeździłeś na oleju 0/40 to przy nim zostań lub przejdź na jakiś pełen syntetyk 5/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...