Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dylemacik, wlałem Motula w tym roku 8100 xcess i hmmm albo to zbieg okoliczności albo zaczęły stukac z rana popychacze.

Nie wiem co było wlane wcześniej więc to może też wina tego.

Natomiast pytanie lepiej wlać następnym razem Motula czy Liqui Moly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam dylemacik, wlałem Motula w tym roku 8100 xcess i hmmm albo to zbieg okoliczności albo zaczęły stukac z rana popychacze.

Nie wiem co było wlane wcześniej więc to może też wina tego.

Natomiast pytanie lepiej wlać następnym razem Motula czy Liqui Moly ?

Stukają cały czas czy tylko po pierwszym uruchomieniu? Przy hydraulicznych popychaczach może zastukać co jest spowodowane tym, że olej musi do niego dotrzeć zwłaszcza po nocnym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o tym sprzedawcy? http://allegro.pl/show_user.php?uid=16036377

ja zamówiłem u niego MOTUL 505.01 5L 109zł razem z filtrem oleju MANN HU 726/2X 23zł więc wyszło mnie razem 152 zł z kosztami przesyłki.Czy to nie trochę niska cena skoro na stornie motul.pl 5L kosztuje ok 250 zl. Olej posiada datę produkcji na dole po lewej stronie z czerwca 2010, opakowanie wygląda na oryginalne ze wszystkimi opisami i nie budzi żadnych zastrzeżeń . Czy ktoś kupował u tego użytkownika?

Wystarczy poczytać komentarze, żeby wiedzieć że gość kręci :gwizdanie:

Ale polaczek woli chociaż 10zł oszczędzić :doh1:

A z czego wnioskujesz że gość kręci? Jakieś dowody że sprzedaje podróby? Sam zastanawiam się czy u niego kupić, zawsze parę groszy do przodu tym bardziej że wystawia faktury więc jakby sprzedawał podróby to zawsze można tym faktem zainteresować Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o tym sprzedawcy? http://allegro.pl/show_user.php?uid=16036377

ja zamówiłem u niego MOTUL 505.01 5L 109zł razem z filtrem oleju MANN HU 726/2X 23zł więc wyszło mnie razem 152 zł z kosztami przesyłki.Czy to nie trochę niska cena skoro na stornie motul.pl 5L kosztuje ok 250 zl. Olej posiada datę produkcji na dole po lewej stronie z czerwca 2010, opakowanie wygląda na oryginalne ze wszystkimi opisami i nie budzi żadnych zastrzeżeń . Czy ktoś kupował u tego użytkownika?

Wystarczy poczytać komentarze, żeby wiedzieć że gość kręci :gwizdanie:

Ale polaczek woli chociaż 10zł oszczędzić :doh1:

A z czego wnioskujesz że gość kręci? Jakieś dowody że sprzedaje podróby? Sam zastanawiam się czy u niego kupić, zawsze parę groszy do przodu tym bardziej że wystawia faktury więc jakby sprzedawał podróby to zawsze można tym faktem zainteresować Motula

Ja wlasnie kupilem z tej aukcjii olej i wszystko jest ok good bez obaw.co do komentarzy to sie kolego mylisz XD stosunek 3 negatywne vs 5000 pozytywow mowi samo za siebie naughty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 x-cess kosztujacy ok 100 PLN - musi byc z nim cos nie tak. Ja tylko moge zapewnic, ze Dzik z forum ma Motula ciagniętego wprost z Niemiec - dobry produkt musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 x-cess kosztujacy ok 100 PLN - musi byc z nim cos nie tak. Ja tylko moge zapewnic, ze Dzik z forum ma Motula ciagniętego wprost z Niemiec - dobry produkt musi kosztować.

dokladnie tak samo mysle. w tej kwocie jeszcze zarobek musi byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem taki Mobil1 0W40 -tylko w Norwegii bo tutaj jestem .Koszt 1 litr a nawet to nie jest litr tylko jakieś 0,96l to 99 Nok =49zeta .Na opakowaniu napisane było made in U.S.A .Czy .sądzicie że może przewyższyć Motula?

http://www.mobiloil.com/USA-English/MotorOil/Oils/Mobil_1_0W-40.aspx

i jeszcze specyfikacja dla zainteresowanych na dole po prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemacik, wlałem Motula w tym roku 8100 xcess i hmmm albo to zbieg okoliczności albo zaczęły stukac z rana popychacze.

Nie wiem co było wlane wcześniej więc to może też wina tego.

Natomiast pytanie lepiej wlać następnym razem Motula czy Liqui Moly ?

Stukają cały czas czy tylko po pierwszym uruchomieniu? Przy hydraulicznych popychaczach może zastukać co jest spowodowane tym, że olej musi do niego dotrzeć zwłaszcza po nocnym postoju.

Tylko z rana albo po dluszym postoju okolo 5 sekund góra klepią a potem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z rana albo po dluszym postoju okolo 5 sekund góra klepią a potem spokój.

Mam podobnie i występowało to u mnie na oleju Shella, mobila i motula. Podobno na Liqui Moly to nie występuje ale nie chcę mi się coś w to wierzyć. Nie wiem jak twoje popychacze ale moje są jeszcze z pierwszego montażu i jakiś tam stopień zużycia mogą już mieć a jeszcze obecnie gdy zrobiło się zimno mogą hałasować przy pierwszym starcie. Miałem kiedyś zamiar zastosować dodatek Liqui Moly wyciszający popychacze ale znajomy odradził mi to stwierdzając, że dobrze to robi ale dla producenta, a jeżeli już nastąpiło naturalne zużycie to tylko wymienić część na nową. Jeżeli chodzi o tego X-cessa to trudno winić go o to, że popychacze stukają bo nie wiadomo jak dbał o silnik poprzedni właściciel i jak często robił wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zalałem i jakoś nic się nie dzieje. Płaciłem 120 za 5L jakiś t ani ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemacik, wlałem Motula w tym roku 8100 xcess i hmmm albo to zbieg okoliczności albo zaczęły stukac z rana popychacze.

Nie wiem co było wlane wcześniej więc to może też wina tego.

Natomiast pytanie lepiej wlać następnym razem Motula czy Liqui Moly ?

Stukają cały czas czy tylko po pierwszym uruchomieniu? Przy hydraulicznych popychaczach może zastukać co jest spowodowane tym, że olej musi do niego dotrzeć zwłaszcza po nocnym postoju.

Tylko z rana albo po dluszym postoju okolo 5 sekund góra klepią a potem spokój.

moze wartoby sie im przyjrzec a nie szukac oleju jako winnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zalany Motul 505.01 5w40 i zastanawiam się czy zmienić go na polecany przez niektórych Millers Oils xfe-pd http://www.millersoils.pl/shop/millers-oils-xfepd-5w40-diesel-p-53.html czy ponownie zalać Motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zalany Motul 505.01 5w40 i zastanawiam się czy zmienić go na polecany przez niektórych Millers Oils xfe-pd http://www.millersoils.pl/shop/millers-oils-xfepd-5w40-diesel-p-53.html czy ponownie zalać Motula?

Niby ok ten olej gdyby nie: "Wysokiej jakości półsyntetyczny olej SAE 5W40 do samochodów Diesel oficjalnie zaakceptowany przez

firmę Volkswagen"

Ja tam wole zalewac pelne syntetyki ale porownaj sobie parametry motula z tym olejem i dokonaj wyboru. Ja narazie zostaje z motulem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

Mam pytanie odnoście kilku wypowiedzi. Są osoby które stosują (mimo, że nie muszą bo nie maja DPF-a) motula 507.00 i wymieniasz go jednak normalnie co 10- 15 tys. Możecie mi zdradzić dlaczego akurat ten wariant ?

dziwi mnie to gdyż :

- motul 505.01 ma lepsza lepkość w całym zakresie niż 507.00 i 506.01

- motul 505.01 jest tańszy niz 507.00 i 506.01 - choć to mniej istotna kwestia

- motul 505.01 jest 5W a 507.00 jest 0W - gdzieś czytałem ze do uturbionych samochodów nie stosować 0W

Na pewno jest w tym jakis cel :) stąd pytam.

Najbardziej zastanawia mnie to, że motul 505.01 jest znacznie lepszy (ma wieksza lepkość w całym zakresie) niz 507.00 i 506.01

Stąd dziwi mnie to zachowanie kupowanie czegoś droższego na pozór gorszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...