Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

niestety nie znalazłem w okolicy motula, a chciałem już wymienić olej przed 1000 km wycieczką.

zaleje latem coś lepszego,

poprzedni właściciel zalewał castrolem magnatec 10W40 :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 i Passaty 1.9 TDi na VP37.

tak myslalem, te silniki ciezko zabic czymkolwiek... jakkolwiek czestsza wymiana robi swoje :naughty:[br]Dopisany: 27 Październik 2010, 07:45_________________________________________________

sorry ale oni wszyscy w tym filmie wygladaja jak wzieci z ulicy albo lekko cofnieci :shocked:

niestesty wielokrotnie zadawanie tych samych pytan w watku, akurat ustawia pytajacych, w rzedzie odbiorcow tego spota :cool1:

popieram w obydwu kwestiach w 100%

ale co zrobisz sa koledzy ktorzy "nie umieja czy nie chca!" czytac posta i on musi sie zapytac bo ma special motor awx i nie wie czy dla niego przy przebiegu 200kkm moze zalac full syntetik i 20000milionow to samo pytanie oczywiscie przebiegi oscyluja od 180-280kkm :kox:

a za drugiej storny zobacz watek sie rozwija juz ma 174 strony ciesz sie zalozyles "kwitnacy watek" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ,ale masz dużo lepsze oleje które możesz zastosować. Mobil 1 ESP 5W30 to przeciętny olej. Przeczytaj kilka stron wstecz a się dowiesz wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumie, że motul specyfic 505.01 502.00 505.00 będzie najlepszy, a mam jeszcze jedno pytanie czy tego motula mogę zalać do passata 2006 poj. 1,9 moc 105KM, bez filtra cząstek stałych?

możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 i Passaty 1.9 TDi na VP37.

tak myslalem, te silniki ciezko zabic czymkolwiek... jakkolwiek czestsza wymiana robi swoje :naughty:[br]Dopisany: 27 Październik 2010, 07:45_________________________________________________

sorry ale oni wszyscy w tym filmie wygladaja jak wzieci z ulicy albo lekko cofnieci :shocked:

niestesty wielokrotnie zadawanie tych samych pytan w watku, akurat ustawia pytajacych, w rzedzie odbiorcow tego spota :cool1:

popieram w obydwu kwestiach w 100%

ale co zrobisz sa koledzy ktorzy "nie umieja czy nie chca!" czytac posta i on musi sie zapytac bo ma special motor awx i nie wie czy dla niego przy przebiegu 200kkm moze zalac full syntetik i 20000milionow to samo pytanie oczywiscie przebiegi oscyluja od 180-280kkm :kox:

a za drugiej storny zobacz watek sie rozwija juz ma 174 strony ciesz sie zalozyles "kwitnacy watek" :polew:

no i jaki jest efekt, aluzji???

oto taki, jak w poscie ponizej: :decayed:

Witam!

mam pytanie czy do Audi A4 1,9 TDI PD, rok prod. 2000 AJM mogę zalać olej Mobil 1 ESP Formula 5W-30???

czy tak ciezko jest sie wysilic i poczytac wiecej, niz ewentualna odpowiedz na swoje pytanie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz Musashi!!!! -->>> jest dokladnie tak jak napisalem 0 zainteresowania tematem -- koledzy pomozcie!!!!! bo ja mam cos specjalnego i nie wiem jaki olej :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: ^175stron on nie znalazl nic co by pasowalo do jego auta!!!!

oni naprawde nie umieja czytac bo ja po takim poscie ktory ja wczesniej napiaslem a byl on ostatnim do przeczytania bym sie 10x zastanowil czy zadac kolejne 100000001 pytanie w tym samym temacie -- trace sily !!! chyba trzeba zaczac od ostrzezen :))) choc ja nie moge :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie zakładać tematu, a nie jakieś głupie pieprzenie jaki to kto mądry jest bo napisze, że już któraś strona z kolei i on nie może tego znieść. Jak będziesz inżynierem, kultury nabierzesz, ortografii to wtedy tu napisz.. i doradź ludziom odnośnie zapytań. Po to jest wątek żeby pisać i odpowiadać na niego. Moim zdaniem autor trafił, ma wątek który jest najpopularniejszy i służy on użytkownikom w ich wątpliwościach jeżeli chodzi o zadbanie o najważniejszą część samochodu. Ludzie pytają i będą pytać, kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam... te wyższe głowy po fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że do silnika V6 2.7 / 3.0 tdi Motul wypuścił nowy olej 8100 X-Clean+ 5w30 spełniający normę VW 504.00/507.00, który jest znacznie tańszy od Specific 504.00/507.00 :wink4:

http://www.motul.de/oelberater/auto/details.php?id_hersteller=4&id_kfz=3888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje Motula na których jest napisane 100% syntetic - są w 100% syntetyczne.

Dokładnie tak jak piszesz, ten olej jest na razie dostępny tylko w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje Motula na których jest napisane 100% syntetic - są w 100% syntetyczne.

Dokładnie tak jak piszesz, ten olej jest na razie dostępny tylko w DE.

Dzik z forum tez go już ma :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje Motula na których jest napisane 100% syntetic - są w 100% syntetyczne.

Dokładnie tak jak piszesz, ten olej jest na razie dostępny tylko w DE.

Dzik z forum tez go już ma :gwizdanie:

Wiem bo już brałem u niego :wink4::good: Marcin wozi oliwkę bezpośrednio z DE :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze niekoniecznie jest full syntetic moze byc hc albo w jakis technologiczny syf ktory wiekszosc firm sprzedaje

http://www.motul.de/oelberater/pro/auto/8100_x-clean+_5w-30.html

Wyraźnie napisane. Vollsynthetisches Motorenöl :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że do silnika V6 2.7 / 3.0 tdi Motul wypuścił nowy olej 8100 X-Clean+ 5w30 spełniający normę VW 504.00/507.00, który jest znacznie tańszy od Specific 504.00/507.00 :wink4:

http://www.motul.de/oelberater/auto/details.php?id_hersteller=4&id_kfz=3888

przeciez juz pisalismy o tych olejach pare stron wczesniej. endriuu to wyszukał.

dopiero teraz dopiero pojawily sie informacje na stronie DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...