Opublikowano 12 Maja 201115 l Kilka informacji o motulu. Pojawiła się w końcu porządna strona www, na której są dokładne parametry wszystkich olei. http://www.motul.de/pl/en Jeśli ktoś potrzebuje oleju z normą 504/507 to ma do wyboru "8100 X-clean+ 5W30" oraz "Specific 504/507 5W30". Ten pierwszy jest tańszy, ale ma niższą liczbę TBN (6), Specific ma (7,2). O liczbie zasadowej (TBN) można poczytać na forum i w internecie, generalnie im więcej tym lepiej.
Opublikowano 12 Maja 201115 l dzięki za info, bo właśnie zastanawiałem się czy jest sens próbowania tego 8100 X-clean+ 5W30, ale chyba zostanę przy Specificu w takim razie
Opublikowano 12 Maja 201115 l To ja mam pytanie , który MOTUL jest lepszy do [AVF] 2004 r. ( modelowo 2005 r. bez DPF ) Specific 505 01 5W40 czy 8100 X-clean 5W40 ?
Opublikowano 12 Maja 201115 l To ja mam pytanie , który MOTUL jest lepszy do [AVF] 2004 r. ( modelowo 2005 r. bez DPF ) Specific 505 01 5W40 czy 8100 X-clean 5W40 ? Specific 505 01 - kazdy 505.01 (niezaleznie od producenta) to olej syntetyczny z dodatkiem HC - które jak podkreslam nie pierwszy raz - nie powinno byc demonizowane. Jest to obligatoryjny dodatek do poprawnego smarowania mechanizmów obsługujących pompowtryski. Naturalną zaletą HC jest naturalna polaryzacja, która owocuje przyleganiem do metalu ale w olejach opartych o PAO dodaje się odrobinę estrów albo HC aby uzyskac odpowiedni efekt. Ponadto dodatki HC lepiej tłumią hałasy od 100% PAO czy estrów.
Opublikowano 13 Maja 201115 l To ja mam pytanie , który MOTUL jest lepszy do [AVF] 2004 r. ( modelowo 2005 r. bez DPF ) Specific 505 01 5W40 czy 8100 X-clean 5W40 ? Specific 505 01 - kazdy 505.01 (niezaleznie od producenta) to olej syntetyczny z dodatkiem HC - które jak podkreslam nie pierwszy raz - nie powinno byc demonizowane. Jest to obligatoryjny dodatek do poprawnego smarowania mechanizmów obsługujących pompowtryski. Naturalną zaletą HC jest naturalna polaryzacja, która owocuje przyleganiem do metalu ale w olejach opartych o PAO dodaje się odrobinę estrów albo HC aby uzyskac odpowiedni efekt. Ponadto dodatki HC lepiej tłumią hałasy od 100% PAO czy estrów. To w końcu jaki polecasz :?: :?: :?: endriuu
Opublikowano 13 Maja 201115 l jak Cie stac - zalej Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jak nie- Specyfic 505.01.
Opublikowano 14 Maja 201115 l jak Cie stac - zalej Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jak nie- Specyfic 505.01. no chyba stać :polew:
Opublikowano 15 Maja 201115 l Witam, chcialam powtorzyc pytanie z przed paru dni kolego lightfighter87. Czy ktos wie cos na temat olejow firmy Liqui Moly w Polsce i ogolnie. Interesuje mnie np. LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 5L. Mam mozliwosc kupna czy to dobry olej i czy cena jest adekwatna do jakosci. Koszt tego oleju dla mnie w warsztacie ma byc 170 zl. za 5 litrow. Bardzo prosze kolegow o wypowiedz na ten temat, dziekuje. Pozdrawiam serdecznie.
Opublikowano 15 Maja 201115 l musisz koniecznie wlac ten olej ??? motula Xcessa lub Specyfica masz za 120zl-130zl
Opublikowano 15 Maja 201115 l Witam Podobno olej LIQUI MOLY to jeden z najlepszych na swiecie, a do tego nie ma mozliwosci zeby byl oszukany, tak jak to jest w przypadku Mobil, Castrol czy nawet ostatnio Motul. Taka wiadomosc dostalam od mechanika. Wiec wole zaplacic wiecej, ale jezdzic pewnie. Chcialam tylko potwierdzenia na forum czy rzeczywiscie tak jest, i czy ktos mial do czynienia z tym olejem. W zwiazku z ostatnimi odkryciami, ze Motul tez jest podrabiany, nie mamy zadnej pewnosci czy olej, ktory zakupimy jest tym dobrym. I z calym szacunkiem dla kolegi Tom i innych ktorzy sprzedaja oleje. Ale oni tez nie wiedza, co to za olej i skad pochodzi. Kupuja tak samo ten olej od kogos jak,a nastepnie my od nich. Tak mysle, jesli sie myle prosze o poprawienie. Gdzies przeczytalam, ze wszystkie te oleje sa rozlewane w Polsce, wiec duzo nie trzeba... Oczywiscie wlasnie poza LIQUI MOLY... Pozdrawiam
Opublikowano 15 Maja 201115 l Witam Podobno olej LIQUI MOLY to jeden z najlepszych na swiecie, a do tego nie ma mozliwosci zeby byl oszukany, tak jak to jest w przypadku Mobil, Castrol czy nawet ostatnio Motul. Taka wiadomosc dostalam od mechanika. Wiec wole zaplacic wiecej, ale jezdzic pewnie. Chcialam tylko potwierdzenia na forum czy rzeczywiscie tak jest, i czy ktos mial do czynienia z tym olejem. W zwiazku z ostatnimi odkryciami, ze Motul tez jest podrabiany, nie mamy zadnej pewnosci czy olej, ktory zakupimy jest tym dobrym. I z calym szacunkiem dla kolegi Tom i innych ktorzy sprzedaja oleje. Ale oni tez nie wiedza, co to za olej i skad pochodzi. Kupuja tak samo ten olej od kogos jak,a nastepnie my od nich. Tak mysle, jesli sie myle prosze o poprawienie. Gdzies przeczytalam, ze wszystkie te oleje sa rozlewane w Polsce, wiec duzo nie trzeba... Oczywiscie wlasnie poza LIQUI MOLY... Pozdrawiam To bardzo dobry olej, silnik chodzi na nim ciszej niż na Mobilu czy Castrolu spełnia wszystkie wymagania i ma wysoką lepkość w wysokich temperaturach
Opublikowano 17 Maja 201115 l oo...dobrze wiedziec, ze chociaz jeden olej moze byc w miare pewny chyba sie skusze na niego, bo tez slyszalem tylko dobre opinie o LIQUI MOLY
Opublikowano 17 Maja 201115 l oo...dobrze wiedziec, ze chociaz jeden olej moze byc w miare pewny chyba sie skusze na niego, bo tez slyszalem tylko dobre opinie o LIQUI MOLY nic nie jest pewne... zawsze trzeba uwazac - im cos jest bardziej popularne tym czesciej podrabiane...
Opublikowano 18 Maja 201115 l oo...dobrze wiedziec, ze chociaz jeden olej moze byc w miare pewny chyba sie skusze na niego, bo tez slyszalem tylko dobre opinie o LIQUI MOLY nic nie jest pewne... zawsze trzeba uwazac - im cos jest bardziej popularne tym czesciej podrabiane... pisalem ze w miare pewny w zyciu jest sa tylko pewne...smierc i podatki
Opublikowano 18 Maja 201115 l A do AVFa 130KM to jaki ten LIQUI MOLY ma byc ??? TOP TEC 4600 5W-30 - ale w cholere drogi i nie jest 100% syntetykiem. juz lepiej zalać Motula 8100 X-clean+.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto