Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Taki który spełnia normę dla PD 505.01

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam

Jaki olej polecacie do mojej A4 b7 2006r. 1.9tDi 116km przejechane 201000km. Dzięki na informację pozdrawiam.

Opublikowano

Olej 505.01 - z normą ACEA C3 do filtrów cząstek stałych... moim zdaniem - bez sensu. Gdyby miał lepkość 5w30 - pewnie spełniałby wymagania 504.00/507.00, z kolei oryginalny 505.01 nie musiał być C3, więc ni w ...... ni w oko....

Opublikowano

Olej 505.01 - z normą ACEA C3 do filtrów cząstek stałych... moim zdaniem - bez sensu. Gdyby miał lepkość 5w30 - pewnie spełniałby wymagania 504.00/507.00, z kolei oryginalny 505.01 nie musiał być C3, więc ni w ...... ni w oko....

ściema ???

Opublikowano
http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/oleje_dla_motoryzacji/oleje_silnikowe_lotos_do_samochodow_osobowych/oleje_silnikowe_lotos/549_lotos_traffic_pro_505_01_sm_cf_sae_5w40_z_formula_thermal_control czyli nic ciekawego nikt nie powie na temat tego oleju? :mysli: ...szkoda bo polecam zajrzeć w kartę PDS :kox:olej pierwszej klasy i bije większość renomowanych marek na głowę. NOACK na poziomie 7,4 to naprawdę porządny wynik powyżej dobrego, CCS ( Lepkość strukturalna) przy -30 C z wynikiem 5240 ( dla oleju o lepkości 5W/40) to także ponad przecietny wynik gwarantujący dobre smarowanie nawet przy bardzo niskich temeraturach. Temeratura zapłanu 242C i temp. płyniecia -39 - także lepiej niż dobre (tylko nie piszcie, że za niska i Castrol ma wyższą bo tak naprawdę liczy się CCS). Zresztą kupując Castrola płacicie kosmiczny :angry: haracz wszelkim pośrednikom i ASO. ( tak naprawdę 4/5 L tego oleju kosztuje ... śmieszne $ a reszta to kasa na pokrycie opłat marketingowych i na zyski dla chciwych dystrybutorów). Lotos Trafic Pro 505.01 to jeden z lepszych ( a prawdopodobnie jeden z najlepszych polskich olejów specjalnie opracowanych dla jednostek TDI wyposażonych w pompowtryskiwacze !!!). C3 - czyli obniżony poziom SAPS (zawartość Siarki, Fosforu i tzw. ”popiołów siarczanowych”) sprawia, że turbina będzie lepiej chroniona od wszelkich nagarów i tym podobnych"syfów" a syndrom zacierających się łopatek w turbine ze zmienną geometrią (i nie tylko) powinien być znacznie zredukowany, nie wspomnę o lepszej ochronie przed zanieczyszczeniami samego silnika. TBN na poziomie 7 da radę w połączeniu z C3 niskim NOACKIEM i wysokim HTHS. Niski NOACK zapewnia czystą odmę. Coś więcej chcieć od tego oleju? http://allegro.pl/lotos-traffic-pro-505-01-5w-40-i1795379033.html śmiem zaryzykować, że za tą cenę 119 zł /4L - LEPSZEGO NIE DOSTANIECIE (napewno lepszy od Mobila 1 czy Castrola Edge o Magnatecu nie wspomne nawet - a że POLSKI ??? to tylko się cieszyć!!! :cool1:
Opublikowano

http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/oleje_dla_motoryzacji/oleje_silnikowe_lotos_do_samochodow_osobowych/oleje_silnikowe_lotos/549_lotos_traffic_pro_505_01_sm_cf_sae_5w40_z_formula_thermal_control czyli nic ciekawego nikt nie powie na temat tego oleju? :mysli: ...szkoda bo polecam zajrzeć w kartę PDS :kox:olej pierwszej klasy i bije większość renomowanych marek na głowę. NOACK na poziomie 7,4 to naprawdę porządny wynik powyżej dobrego, CCS ( Lepkość strukturalna) przy -30 C z wynikiem 5240 ( dla oleju o lepkości 5W/40) to także ponad przecietny wynik gwarantujący dobre smarowanie nawet przy bardzo niskich temeraturach. Temeratura zapłanu 242C i temp. płyniecia -39 - także lepiej niż dobre (tylko nie piszcie, że za niska i Castrol ma wyższą bo tak naprawdę liczy się CCS). Zresztą kupując Castrola płacicie kosmiczny :angry: haracz wszelkim pośrednikom i ASO. ( tak naprawdę 4/5 L tego oleju kosztuje ... śmieszne $ a reszta to kasa na pokrycie opłat marketingowych i na zyski dla chciwych dystrybutorów). Lotos Trafic Pro 505.01 to jeden z lepszych ( a prawdopodobnie jeden z najlepszych polskich olejów specjalnie opracowanych dla jednostek TDI wyposażonych w pompowtryskiwacze !!!). C3 - czyli obniżony poziom SAPS (zawartość Siarki, Fosforu i tzw. ”popiołów siarczanowych”) sprawia, że turbina będzie lepiej chroniona od wszelkich nagarów i tym podobnych"syfów" a syndrom zacierających się łopatek w turbine ze zmienną geometrią (i nie tylko) powinien być znacznie zredukowany, nie wspomnę o lepszej ochronie przed zanieczyszczeniami samego silnika. TBN na poziomie 7 da radę w połączeniu z C3 niskim NOACKIEM i wysokim HTHS. Niski NOACK zapewnia czystą odmę. Coś więcej chcieć od tego oleju? http://allegro.pl/lotos-traffic-pro-505-01-5w-40-i1795379033.html śmiem zaryzykować, że za tą cenę 119 zł /4L - LEPSZEGO NIE DOSTANIECIE (napewno lepszy od Mobila 1 czy Castrola Edge o Magnatecu nie wspomne nawet - a że POLSKI ??? to tylko się cieszyć!!! :cool1:

Pytanie powstaje jeszcze takie jak dlugo potrafi utrzymac te parametry. Motul X-clean po 15tysiacach wyglada tak jak wlany swiezy polsyntetyk ktory pracowal 5 minut na wolnych obrotach :)

Opublikowano
Motul X-clean po 15tysiacach wyglada tak jak wlany swiezy polsyntetyk ktory pracowal 5 minut na wolnych obrotach
chcesz powiedzieć, że słabo odbiera zanieczyszczenia? bo jesli sugerujesz się tylko kolorem przepracowanego oleju - to na to wygląda...a kolor oleju ma tu drugorzędne znaczenie. Liczy się zdolność oleju do oczyszczania. TBN - Wartości początkowej TBN nie traktował bym aż tak poważnie. Ważniejsze jest utrzymanie zdolności oczyszczania w trakcie pracy oleju (TBN retaining).

Tz. że może się okazać jak w przypadku Motula, że olej szybko tracił swoje właściwości.

Tak naprawdę TYLKO profesjonalne, pełne badanie przepracowanego oleju może określić jego jakość. Jednak pod względem parametrów widać, że w/w Lotos Trafic Pro jest lepszy niż Motul X-clean :hi:

Opublikowano

chcesz powiedzieć, że słabo odbiera zanieczyszczenia? bo jesli sugerujesz się tylko kolorem przepracowanego oleju - to na to wygląda...

Chce powiedziec ze po 3ciej wymianie juz tak przeczyscil silnik z poprzednich "olejow" ze nie ma co wiecej czyscic i dlatego ma taka barwe. I nie generuje tyle sadzy wiec czemu ma byc czarny?

Opublikowano
przeczyscil silnik z poprzednich "olejow" ze nie ma co wiecej czyscic i dlatego ma taka barwe. I nie generuje tyle sadzy wiec czemu ma byc czarny?
soryyy ale masz "diesla" i to 1,9 TDI ... akurat ta jednostka nie należy do tych nowoczesny "eko" To że poprzednie oleje mogły wyczyścić wewnątrz silnik (Motul, Shell ładnie czyszczą) nie oznacza, że w Twoim silniku nie powstają dalej nagary a mikro drobinki sadzy nie krążą w silniku. Olej w dieslu i to zwłaszcza w 1,9 TDI będzie czarny/brazowo miodowy i to już nawet po 200/300 km.
Opublikowano

Ja wymieniłem w swoim AHU z wlanego według karteczki w serwisie Castrola 10w40 na Mobil 1 0w40 Turbo Diesel, po ok. 150 km przejechanych od wymiany brak wycieków, silnik pracuje, nie zatarł się, olej czysty, cena też do zniesienia za 4 l zapłaciłem 130 zł. Na razie jest git :przebiegly:

Opublikowano
przeczyscil silnik z poprzednich "olejow" ze nie ma co wiecej czyscic i dlatego ma taka barwe. I nie generuje tyle sadzy wiec czemu ma byc czarny?
soryyy ale masz "diesla" i to 1,9 TDI ... akurat ta jednostka nie należy do tych nowoczesny "eko" To że poprzednie oleje mogły wyczyścić wewnątrz silnik (Motul, Shell ładnie czyszczą) nie oznacza, że w Twoim silniku nie powstają dalej nagary a mikro drobinki sadzy nie krążą w silniku. Olej w dieslu i to zwłaszcza w 1,9 TDI będzie czarny/brazowo miodowy i to już nawet po 200/300 km.

Przez chwile myslalem zeby wytrzec bagnet chusteczka i pokazac ci kolor mojego oleju ale stwierdzilem ze to idiotyczny pomysl. Wiec prosze Cie nie wmawiaj mi rzeczy jaki jest olej w moim silniku i lej sobie dalej Lotosa bo jest najlepszy.

Opublikowano

Nikt nie napisał, że Lotos Trafic Pro jest najlepszy ale w porównaniu z wieloma markowymi olejami wcale nie wypada słabiej i nie ma czym się wstydzić.

Nikt tez Tobie niczego nie wmawia i nie wiem czemu sie 'unosisz' od razu. :mysli:

Opublikowano

Ja mam pytanie z innej beczki, czy to prawda że ostatnio oleje Motul podrożały?

Kupowałem w sklepie w Łodzi i podnieśli już cene o 15zł za bańkę x-cessa.

Chociaż kupiłem jeszcze po starej cenie ale na allegro już wystawione po 145zł.

Opublikowano

Zerknij na kurs euro , może to jest przyczyna podwyżki...

Opublikowano

Proszę o radę w kwestii wyboru oleju.

Audi A4 B5 Avant, rok 2000, 1.9 TDI AJM, przebieg 199000

Według karteczki pod maską teraz jest zalany MOTUL SPECIFIC 504 00-507 00 Vollsynthetisch SAE 5W-30.

Jaki teraz będzie najlepszy olej na wymianę dla tego silnika? W dalszym ciągu zalać MOTUL SPECIFIC 504/507 5W-30 czy może MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40 lub MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 a może jeszcze coś innego?

Będę wszięczny za wszelką pomoc.

Opublikowano

MOTUL SPECIFIC VW 505.01 albo jeszcze lepiej MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 , nie ma potrzeby zalewać [AJM'a] oliwą spełniającą normę VW 507.00

Opublikowano

Dziękuję za radę. A czy nie będzie żadnego złego wpływu zmiana teraz na olej o niższej normie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.