Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie motul i tylko motul , używam w trzech autach , dwa na pełnym syntetyku i jeden na półsyntetyku :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dwa na pełnym syntetyku i jeden na półsyntetyk :mysli: :mysli:

co ma piernik do wiatraka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie motul i tylko motul , używam w trzech autach , dwa na pełnym syntetyku i jeden na półsyntetyku :przebiegly:

Zapewne na "100% syntetyku" :cool1:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że na motulu te trzy auta jeżdżą , a audi też jeździło na Liqui Moly i różnica była tylko cenowa :cool1: każdy leje co chce :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że na motulu te trzy auta jeżdżą , a audi też jeździło na Liqui Moly i różnica była tylko cenowa :cool1: każdy leje co chce :gwizdanie:

JJJJasne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osób ostro broni Motula być może go sprzedają a Lotos się niczym nie różni i jest z Polski :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osób ostro broni Motula być może go sprzedają a Lotos się niczym nie różni i jest z Polski :hi:

żeby stwierdzić że się niczym nieróżni ,trzeba by było dać do laboratorium :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osób ostro broni Motula być może go sprzedają a Lotos się niczym nie różni i jest z Polski :hi:

Lotos Quazar :good:

Lotos Traffic Diesel 505.01 5W40 Thermal Control :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osób ostro broni Motula być może go sprzedają a Lotos się niczym nie różni i jest z Polski :hi:

Lotos Quazar :good:

Lotos Traffic Diesel 505.01 5W40 Thermal Control :good:

bardzo dobre oleje :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten watek jest o olejach do TDI...!

A nie, polemika o jezyku Polskim i dyskusje o niczym.

Ale watpie aby ktos jeszcze cos o olejach chcial tu dodac.

Wszyscy wiemy jaki olej ma byc do TDI.

Oraz wiemy czym rozni sie Motul od np. Castrola itp.

Na 283 stronach pisanych od 5 lat zostalo juz wszystko na ten temat napisane.

Ale moze ktos jeszcze cos ciekawego na ten temat napisze.

I z utesknieniem czekam na jakis fajny post o olejach, w stylu...

Koledzy ma problem...! posiadam Audi TDI z roku xx i jaki olej mam uzyc...? :polew:

A jesli takiego postu nie bedzie, no to na tym watku nie ma o czym wiecej pisac.

Albo poczekajmy az dojdziemy do strony 300-tnej, w ten czas bedziemy mogli zrobic sobie male oblewanie. Oczywiscie olejem Motul.

Pozdrawiam serdecznie Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszalem sie troche po tym ruskim tescie oleju przy -34stopniach

fajnie bylo by zrobic test zalatwic pare probek z motula liqui molly castrola mobila schlodze do temp okolo -30 i zobaczymy plynnosc

a potem te same oleje na palnik i podgrzewac az zaczna sie dymic i obczaic przy jakich to temperaturach nastepuje

i wtedy bysmy wiedzieli ktory tak naprawde jest dobry bo jak widzac specyfikacja specyfikacja a zycie zyciem dziwne ze takich testwo w necie nie ma chyba olejarze dobrze sie przed nimi bronia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten watek jest o olejach do TDI...!

A nie, polemika o jezyku Polskim i dyskusje o niczym.

Ale watpie aby ktos jeszcze cos o olejach chcial tu dodac.

Wszyscy wiemy jaki olej ma byc do TDI.

Oraz wiemy czym rozni sie Motul od np. Castrola itp.

Na 283 strona pisanych od 5 lat zostalo juz wszystko na ten temat napisane.

Ale moze ktos jeszcze cos ciekawego na ten temat napisz.

I z utensknieniem czekam na jakis fajny post o olejach, w stylu...

Koledzy ma problem...! posiadam Audi TDI z roku xx i jaki olej mam uzyc...? :polew:

A jesli takiego postu nie bedzie, no to na tym watku nie ma o czym wiecej pisac.

Albo poczkekajmy az dojdziemy do strony 300-tnej, wteczas bedziemy mogli zrobic sobie male oblewanie. Oczywiscie olejem Motul.

Pozdrawiam serdecznie Dana :)

Lepiej bym tego nie ujął :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten watek jest o olejach do TDI...!

A nie, polemika o jezyku Polskim i dyskusje o niczym.

Ale watpie aby ktos jeszcze cos o olejach chcial tu dodac.

Wszyscy wiemy jaki olej ma byc do TDI.

Oraz wiemy czym rozni sie Motul od np. Castrola itp.

Na 283 strona pisanych od 5 lat zostalo juz wszystko na ten temat napisane.

Ale moze ktos jeszcze cos ciekawego na ten temat napisz.

I z utensknieniem czekam na jakis fajny post o olejach, w stylu...

Koledzy ma problem...! posiadam Audi TDI z roku xx i jaki olej mam uzyc...? :polew:

A jesli takiego postu nie bedzie, no to na tym watku nie ma o czym wiecej pisac.

Albo poczkekajmy az dojdziemy do strony 300-tnej, wteczas bedziemy mogli zrobic sobie male oblewanie. Oczywiscie olejem Motul.

Pozdrawiam serdecznie Dana :)

tak, dlatego że to temat o olejach a zwłaszcza promowaniu motula to szkalujmy język polski :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje o co Ci chodzi. Ludzie wypowiadaja się i komentuja jedni mniej inni bardziej dosadnie. Ale żadnego szkalowania języka polskiego nie widziałem. Chyba że dla Ciebie szkalowanie języka to jakies błedy ort albo stylistyczne to sory zapraszam na forum polonistów i wierszokletów.

Tu chodzi o to żeby przekazać to co się mysli a nie dyktando.

nie widziałeś to kiepsko ze wzrokiem...Motul królem tego forum,wszystko sprowadza się do Motula...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje o co Ci chodzi. Ludzie wypowiadaja się i komentuja jedni mniej inni bardziej dosadnie. Ale żadnego szkalowania języka polskiego nie widziałem. Chyba że dla Ciebie szkalowanie języka to jakies błedy ort albo stylistyczne to sory zapraszam na forum polonistów i wierszokletów.

Tu chodzi o to żeby przekazać to co się mysli a nie dyktando.

nie widziałeś to kiepsko ze wzrokiem...Motul królem tego forum,wszystko sprowadza się do Motula...

może i z oczami coś mam :naughty:

"Motul królem tego forum,wszystko sprowadza się do Motula..." w zyciu bym się pod tym nie podpisał. Nie uzywam ani nie uznaje Motula jesli chodzi o to :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widać na forum piętnowanie Motula. Sam od niedawna jestem zarówno posiadaczem :audi: jak i userem tego forum i po rejestracji i przywitaniu się od razu zapoznałem się z tym wątkiem aby zadbać odp. o swój pojazd serwisując go najlepszymi dostępnym częściami/olejami itp.

Osobiście motula nie stosowałem ale Liqui Molly owszem. Praktycznie 3 ostatnie auta jeżdżone były tylko na Liqui Molly. Byłem i jestem bardzo zadowolony z tego producenta zarówno jeśli chodzi o oleje jak i inne dodatki do paliw czy płyny eksploatacyjne.

Podsumowując: czytając ten wątek jako "świeżak" miałem wrażenie, że castrol, mobil, itp. to najgorsze oleje a trochę lepszy jest Motul ale... i tak nie jest perfekcyjny bo... za gęsty przy -34 itp. , itd. Odpuściłem. Po tej niemałej lekturze 270 paru stron miałem w głowie mętlik i nadal nie wiedziałem co kupic.

Finalnie wszedlem na stronę Liqui Molly sprawdziłem rekomendowany przez nich olej do mojego modelu (jest to TOP TEC 4200 5W-30 3707) i jest rewelacja. Nie planuję zmian. Dywagację w wątku na temat przewagi jednego oleju nad drugim to dla mnie jak próba udowodnienia wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Myslę, że wątek raczej powinien zawierać podpowiedź o np. rekomendowanych olejach spełniających normy i każdy już sobie sam dobierze to co chce w zależności od zasobności portfela itp. ale to tylko moje zdanie - nie każdy musi się z tym zgadzać, pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Finalnie wszedlem na stronę Liqui Molly sprawdziłem rekomendowany przez nich olej do mojego modelu (jest to TOP TEC 4200 5W-30 3707) i jest rewelacja. Nie planuję zmian. ...

Do [AFN'a] LM TT4200 :mysli:

Ja bym na Twoim miejscu wybrał LM Synthoil High Tech >>>

http://www.liqui-moly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=52&category_id=21 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widać na forum piętnowanie Motula. Sam od niedawna jestem zarówno posiadaczem :audi: jak i userem tego forum i po rejestracji i przywitaniu się od razu zapoznałem się z tym wątkiem aby zadbać odp. o swój pojazd serwisując go najlepszymi dostępnym częściami/olejami itp.

Osobiście motula nie stosowałem ale Liqui Molly owszem. Praktycznie 3 ostatnie auta jeżdżone były tylko na Liqui Molly. Byłem i jestem bardzo zadowolony z tego producenta zarówno jeśli chodzi o oleje jak i inne dodatki do paliw czy płyny eksploatacyjne.

Podsumowując: czytając ten wątek jako "świeżak" miałem wrażenie, że castrol, mobil, itp. to najgorsze oleje a trochę lepszy jest Motul ale... i tak nie jest perfekcyjny bo... za gęsty przy -34 itp. , itd. Odpuściłem. Po tej niemałej lekturze 270 paru stron miałem w głowie mętlik i nadal nie wiedziałem co kupic.

Finalnie wszedlem na stronę Liqui Molly sprawdziłem rekomendowany przez nich olej do mojego modelu (jest to TOP TEC 4200 5W-30 3707) i jest rewelacja. Nie planuję zmian. Dywagację w wątku na temat przewagi jednego oleju nad drugim to dla mnie jak próba udowodnienia wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Myslę, że wątek raczej powinien zawierać podpowiedź o np. rekomendowanych olejach spełniających normy i każdy już sobie sam dobierze to co chce w zależności od zasobności portfela itp. ale to tylko moje zdanie - nie każdy musi się z tym zgadzać, pozdrawiam :hi:

i to jest sentencja tego watku a te informacje w pierwszym wątku napisał Hugo. I tylko ta informacja w tym watku jest rzetelna i użyteczna. Reszta to śmieci stawione przez pustaków którzy nie umieją czytać informacji na butelkach z olejem.

Jedynym wiążącym parametrem jaki trzeba wziąc pod uwagę to żeby to był "najlepiej" olej syntetyczny (5w30) i żeby spełniał norme producenta samochodu. I to Hugo wypisał na samym początku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wrażenie, że castrol, mobil, itp. to najgorsze oleje a trochę lepszy jest Motul

Arkadiuszu, tu nie chodzi oto, ze Castrol czy Mobil sa najgorsze. Cala Europa na nich jezdzi i nie narzeka.

Chodzi o to, ze te dwa najpopularniejsze oleje w Polsce, (dzieki temu, ze kraj mamy biedny i kazdy chce jak tylko sie da zarobic) sa najbardziej oszukanymi olejami na rynku.

Ktos pare lat temu zrobil buum na Motul i nie trzeba bylo dlugo czekac. Motul zostal 3-im olejem najbardziej podrabianym w Polsce. No coz taka mamy mentalnosc i w takim kraju zyjemy.

Jedz na zachod i kup w pierwszym lepszym sklepie ktorykolwiek z tych olei, a potem oddaj go do analizy... i bedzie wszystko OK.

Faktycznie widać na forum piętnowanie Motula. .

Arkadiuszu, no prosze Cie nie przesadzaj.

Widze, ze jestes nowym uczestnikiem forum, wiec proponuje Ci, abys lekture zaczal od pierwszej strony az dojdziesz do 283. A mysle, ze zaczeles gdzies od 280 strony. To jest po ok. 5 latach reklamowania. propagowania i bumu na Motul. Wiec gdzie tu widzisz pietnowanie...?

Teraz po tych 5 latach Motulu w Polsce i na naszych samochodowych forach, ludzie juz troszke ochloneli od tego pierwszego zachwytu. I zaczynaja pisac obiektywnie lub nawet krytycznie o Motulu. Bo dlaczego by nie. Skora mozemy krytykowac inne oleje to dlaczego rowniez nie Motul.

Na YT, pokazalo sie ostatnio mase filmow pokazujacych nie najwyzsza jakosc oleju Motul w stosunku do innych olei w czasie zimowym. Wiele osob, szczegolnie u nas w kraju przywiazuje do tego duza wage.

Ale tak jak juz napisalam dwie strony wczesniej... uznajmy, ze Motul jest tak samo sprawnym olejem jak inne (Castrol, Mobil) w temperaturze do - 20 stopni i bedzie po problemie. Kazdy jezdzi na tym oleju, ktory mu najbardziej odpowiada.

Wazne zeby zachowac normy i specyfikacje VW.

Pozdrawiam Dana.

ps. i o czym tu wiecej pisac, zachowaj sie do tego co mowia dane fabryczne auta, i kupuj co chcesz.

ps. ani w Austrii, ani w Niemczech nikt nie jezdzi na Motulu, tam kroluje Castrol i Mobil.

ps. co kraj to obyczaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ani w Austrii, ani w Niemczech nikt nie jezdzi na Motulu, tam kroluje Castrol i Mobil.

Jesteś tego pewna? Wg mnie takie stwierdzenie jest do podważenia. Pracuje z kolegą który ma rodzinę w Niemczech i prosił szwagra o zakup oleju Castrola do jego AFN. Szwagier mu przywiózł ten olej ale stwierdził, że nie jest to dobry olej. Co miał na myśli tego nie wiem, po okresie eksploatacji na silnika na castrolu obecnie jeździ na motulu 5W40 X-cess i nie słyszałem od niego jakiś negatywów. Ponadto tak sie składa, że a4 którą kupił mój ojciec przyjechała z Niemiec z karteczką informującą o zalaniu olejem motul więc jednak jeżdżą gdzie wówczas olej ten nie był u nas tak dostępny. Obecnie kilku panów uczepiło sie tego motula i porównuje go do świeżych produktów, które w momencie jego debiutu nie istniały. Problem tkwi w tym, że jakość sprzedawanych produktów na naszym rynku odbiega jakością od identycznych sprzedawanych w krajach zachodnich. Każdy powinien jeździć na takim oleju, który poza spełnianiem norm producenta równie dobrze wpływa na jego samopoczucie bo z tym jest podobnie jak z chodzeniem do lekarza. Kiedyś na forum octavii czytałem wiadomości pewnego użytkownika, który się tam udzielał w sprawie oleju. Z jego wpisów wynikało, że przetestował oleje castrola, mobila, motula, Liqui Molly i wyobraź sobie, że nie był z żadnego zadowolony ale niestety tak jest jak się szuka dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...