Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

... Finalnie wszedlem na stronę Liqui Molly sprawdziłem rekomendowany przez nich olej do mojego modelu (jest to TOP TEC 4200 5W-30 3707) i jest rewelacja. Nie planuję zmian. ...

Do [AFN'a] LM TT4200 :mysli:

Ja bym na Twoim miejscu wybrał LM Synthoil High Tech >>>

http://www.liqui-moly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=52&category_id=21 :cool1:

Ten też jest polecany jednak po wprowadzeniu danych wyskoczyła taka oto kolejność:

Pojemność : Pojemność układu smarowania 3,8 litrów

· Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

· Częstotliwość wymiany : Wymiana 15000 km / 12 miesiące

: Top Tec 4200 5W-30

: Top Tec 4600 5W-30

: Leichtlauf High Tech 5W-40

: Super Leichtlauf 10W-40

Więc wybrałem pierwszy z góry.

Pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 16:53_________________________________________________

ps. ani w Austrii, ani w Niemczech nikt nie jezdzi na Motulu, tam kroluje Castrol i Mobil.

ps. co kraj to obyczaj...

Co za bzdura ... w Niemczech masa ludzi jeździ na Liqui Molly i to, że króluję tam Castrol czy Mobil można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

castrol ma podpisane w niemczech serwisowki wiec 90% vaga jezdzi na castrolu slx 26€ za litr wiem bo mi chcieli zalac jak robilem serwis ale mialem swoj wtedy castol edge 5w30

renault leje mobila bwm leje mobila i totala

motula nie widzalem w zadnym serwisie a znam osobiscie pare w roznych czesciach niemiec wiec jak najbardziej prawdziwe

to ze teraz reklamuja liqui molly na sile i w supermarketach tylko to mozna kupic nawet do kosiarek i nie ma juz tych tanich dwutaktow tylko sfakany drogi LM wiec nie kupuje go dla zasady mialem lm top tec 4200 i wcale nie byl za specaljny butelka lezy jezscze ale w ta zime przetestuje lm motula castrola mobila i to co dostane w lape w temp do -30 i +120 i zobaczmy ktory tak naprawde jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też jest polecany jednak po wprowadzeniu danych wyskoczyła taka oto kolejność:

Pojemność : Pojemność układu smarowania 3,8 litrów

· Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

· Częstotliwość wymiany : Wymiana 15000 km / 12 miesiące

: Top Tec 4200 5W-30

: Top Tec 4600 5W-30

: Leichtlauf High Tech 5W-40

: Super Leichtlauf 10W-40

Więc wybrałem pierwszy z góry.

Po co Ci olej w [AFN] z normą 507.00 :facepalm: ... ale jak kto woli :cool1:

Syntholi High Tech 5W40 nie jest wymieniony w tej wyszukiwarce ( a to jeden z lepszych olei jakie możesz zalać do silnika potrzebującego aprobaty VW 505.00 ) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ani w Austrii, ani w Niemczech nikt nie jezdzi na Motulu, tam kroluje Castrol i Mobil.

Jesteś tego pewna? Wg mnie takie stwierdzenie jest do podważenia. Pracuje z kolegą który ma rodzinę w Niemczech i prosił szwagra o zakup oleju Castrola do jego AFN. Szwagier mu przywiózł ten olej ale stwierdził, że nie jest to dobry olej. Co miał na myśli tego nie wiem, po okresie eksploatacji na silnika na castrolu obecnie jeździ na motulu 5W40 X-cess i nie słyszałem od niego jakiś negatywów. Ponadto tak sie składa, że a4 którą kupił mój ojciec przyjechała z Niemiec z karteczką informującą o zalaniu olejem motul.

Czy ten kolega jest az tak dobrym fachowcem, ze potrafi odroznic prace silnika na Motulu od Castrola.

Bo z tego co wiem, to dopiero rozebranie silnika moze cos pokazac.

Tak jak to pisza niektorzy "fachowcy" na forum, ze zwiekszyla sie moc lub zaczelo auto mniej palic.

No prosze was koledzy...

Jarku powiedz na jakim oleju te nasze Audi jezdzily od poczatku... bo serwisy Audi w Niemczech leja tylko Castrol.

I to nie tylko teraz, ale od conajmniej 20 lat.

Jarku wiesz, ze bardzo Ciebie lubie, ale nie pozwole zebys obalal moje stwierdzenia...

Moj maz pracuje w Austrii juz od paru lat... ja bywam tam raz w miesiacu. Jeszcze w wakacje chcialam kupic olej Motul dla siebie wlasnie tam. Objechalam polowe Wiednia i nigdzie nie znalazlam tego oleju. Poza tym wszyscy sprzedajacy pytali mnie, jesli juz by mieli sprowadzic, do jakiego motocykla. Jak im mowialam, ze do auta i to do Audi, to o malo nie mdleli albo pekali ze smiechu. Generalnie w Austrii prawie zadne auto nie jezdzi na Motulu. Moze czasami zdarzy sie jakis wyjatek.

To samo dotyczy Niemiec, brat mojego meza mieszka w Monachium. Ma pasata B5 i serwisuje go w tamtejszym ASO.

Rozmawialismy na ten temat, od 10 lat leja mu tylko Castrol. Jesli pojedzie do innego warsztatu to moga wymienic mu olej na Castrol lub Mobil. O Motulu nawet nie ma mowy...

Piszesz, ze ktos przyjechal autem z Niemiec i kartka byla, ze jest Motul.

1. Mozliwe, ze ktos w Niemczech zdecydowal sie na lanie Motulu. Nie powiedzialam, ze w 100% nikt nie leje. Ale Motul tam nie kroluje...

2. Skad wiesz jaki byl olej w silniku, to ze kartka od Motula byla to jeszcze o niczym nie swiadczy. Czy nie wiesz, ze polscy handlowcy nie takie przekrety potrafia robic zeby sprzedac auto...?

3. A juz ostatecznoscia, ale nie niemozliwoscia byloby to, ze handlarz zalal silnik naprawde Motulem, zeby sie dobrze sprzedalo.

Sadzisz ze to tylko my wiemy ze jest w Polsce bumm na Motul. Chyba nie wierzysz w Polakow.

Znam pewna wioske w poblizu Wadowic, a na peryferiach stodola. Sa tam przywozone auta z zagranicy, do polowy skasowane.

A po jakims czasie wyjezdzaja... tzw. nowki NIEBITE.

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ani w Austrii, ani w Niemczech nikt nie jezdzi na Motulu, tam kroluje Castrol i Mobil.

Jesteś tego pewna? Wg mnie takie stwierdzenie jest do podważenia. Pracuje z kolegą który ma rodzinę w Niemczech i prosił szwagra o zakup oleju Castrola do jego AFN. Szwagier mu przywiózł ten olej ale stwierdził, że nie jest to dobry olej. Co miał na myśli tego nie wiem, po okresie eksploatacji na silnika na castrolu obecnie jeździ na motulu 5W40 X-cess i nie słyszałem od niego jakiś negatywów. Ponadto tak sie składa, że a4 którą kupił mój ojciec przyjechała z Niemiec z karteczką informującą o zalaniu olejem motul.

Czy ten kolega jest az tak dobrym fachowcem, ze potrafi odroznic prace silnika na Motulu od Castrola.

Bo z tego co wiem, to dopiero rozebranie silnika moze cos pokazac.

Tak jak to pisza niektorzy "fachowcy" na forum, ze zwiekszyla sie moc lub zaczelo auto mniej palic.

No prosze was koledzy...

Jarku powiedz na jakim oleju te nasze Audi jezdzily od poczatku... bo serwisy Audi w Niemczech leja tylko Castrol.

I to nie tylko teraz, ale od conajmniej 20 lat.

Jarku wiesz, ze bardzo Ciebie lubie, ale nie pozwole zebys obalal moje stwierdzenia...

Moj maz pracuje w Austrii juz od paru lat... ja bywam tam raz w miesiacu. Jeszcze w wakacje chcialam kupic olej Motul dla siebie wlasnie tam. Objechalam polowe Wiednia i nigdzie nie znalazlam tego oleju. Poza tym wszyscy sprzedajacy pytali mnie, jesli juz by mieli sprowadzic, do jakiego motocykla. Jak im mowialam, ze do auta i to do Audi, to o malo nie mdleli albo pekali ze smiechu. Generalnie w Austrii prawie zadne auto nie jezdzi na Motulu. Moze czasami zdarzy sie jakis wyjatek.

To samo dotyczy Niemiec, brat mojego meza mieszka w Monachium. Ma pasata B5 i serwisuje go w tamtejszym ASO.

Rozmawialismy na ten temat, od 10 lat leja mu tylko Castrol. Jesli pojedzie do innego warsztatu to moga wymienic mu olej na Castrol lub Mobil. O Motulu nawet nie ma mowy...

Piszesz, ze ktos przyjechal autem z Niemiec i kartka byla, ze jest Motul.

1. Mozliwe, ze ktos w Niemczech zdecydowal sie na lanie Motulu. Nie powiedzialam, ze w 100% nikt nie leje. Ale Motul tam nie kroluje...

2. Skad wiesz jaki byl olej w silniku, to ze kartka od Motula byla to jeszcze o niczym nie swiadczy. Czy nie wiesz, ze polscy handlowcy nie takie przekrety potrafia robic zeby sprzedac auto...?

3. A juz ostatecznoscia, ale nie niemozliwoscia byloby to, ze handlarz zalal silnik naprawde Motulem, zeby sie dobrze sprzedalo.

Sadzisz ze to tylko my wiemy ze jest w Polsce bumm na Motul. Chyba nie wierzysz w Polakow.

Znam pewna wioske w poblizu Wadowic, a na peryferiach stodola. Sa tam przywozone auta z zagranicy, do polowy skasowane.

A po jakims czasie wyjezdzaja... tzw. nowki NIEBITE.

Pozdrawiam Dana :)

Dana coraz bardziej zaczynam Cie lubić :good::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura ... w Niemczech masa ludzi jeździ na Liqui Molly i to, że króluję tam Castrol czy Mobil można między bajki włożyć.

Kolego, po pierwsze... uzywaj cenzuralnych slow, bo nie jestesmy na jarmarku.

Po drugie, czy ja cos pisalam o Liqui Molly, oczywiscie ze na tym oleju tam jezdza. Tak samo jak na Castrolu i Mobilu. A ja pisalam o Motulu.

Po trzecie wsiadz w auto przejedz sie do Niemiec i zobacz ile Castrolu i Mobilu jest w sklepach w porownaniu do innych olei

Oczywiscie Liqui Molly jest tez w duzych ilosciach sprzedawany. Podobnie jak inne oleje Niemieckiej produkcji.

Ale nie Motul. Jak pomieszkasz tam troszke do sie dowiesz ze Niemcy fanatycznie nie lubia Francozow i odwrotnie.

I dlatego bardzo niechetnie kupuja to co Francuskie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura ... w Niemczech masa ludzi jeździ na Liqui Molly i to, że króluję tam Castrol czy Mobil można między bajki włożyć.

Kolego, po pierwsze... uzywaj cenzuralnych slow, bo nie jestesmy na jarmarku.

Po drugie, czy ja cos pisalam o Liqui Molly, oczywiscie ze na tym oleju tam jezdza. Tak samo jak na Castrolu i Mobilu. A ja pisalam o Motulu.

Po trzecie wsiadz w auto przejedz sie do Niemiec i zobacz ile Castrolu i Mobilu jest w sklepach w porownaniu do innych olei

Oczywiscie Liqui Molly jest tez w duzych ilosciach sprzedawany. Podobnie jak inne oleje Niemieckiej produkcji.

Ale nie Motul. Jak pomieszkasz tam troszke do sie dowiesz ze Niemcy fanatycznie nie lubia Francozow i odwrotnie.

I dlatego bardzo niechetnie kupuja to co Francuskie.

Pozdrawiam :)

:wink4:

aaaaaale powiem ci że castrol jest przereklamowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Boze, a co mnie obchodzi ktory olej jest przereklamowany. Czy to jest Castrol czy Motul.

Ja pisze tylko o tym, ze w Austrii i Niemczech, a w tym przypadku kraju skad pochodza nasze Audi.

Ludzie w wiekszosci wlasnie jezdza na Castrolu. Bo serwisy taki olej maja. I nasze Audi od poczatku musialy na tym oleju jezdzic.

I zeby nie bylo nieporozumien... Jak kupilam auto, a przyszlo z Wloch, to zalany byl Castrol.

Nastepnie juz w czasie mojej eksploatacji zmienilam na Mobil...

A teraz sama jezdze na Motulu, pod wplywem forum itd.

Ale zeby byly jakies widoczne roznice to nie powiem. Ani mniej nie pali ani nie ma wiekszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że Ci co kupili w salonie w PL i serwisuja tez jeżdza wszyscy na castrolu jesli nie zażyczyli sobie wyraźnie innego oleju :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol albo shell helix bo takie zalewaja w serwisach wiem bo w krosnie mieli castrol a teraz maja shell helix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że Ci co kupili w salonie w PL i serwisuja tez jeżdza wszyscy na castrolu jesli nie zażyczyli sobie wyraźnie innego oleju :decayed:

Tomek, no to jedz do serwisu ASO Audi, i popros zeby zalali ci Motul.

Moze gdzies sie to uda. Ale ja na poczatku tez jezdzilam do ASO tu gdzie mieszkam.

I zawsze byla odpowiedz ze leje tylko oleje wlasne a nie powierzone.

Bylo to pare lat temu moze cos sie zmienilo. Tego nie wiem.

Gdyz ASO omijam duzym zakretem... :gwizdanie:

ps. uciekam spac, dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że Ci co kupili w salonie w PL i serwisuja tez jeżdza wszyscy na castrolu jesli nie zażyczyli sobie wyraźnie innego oleju :decayed:

Tomek, no to jedz do serwisu ASO Audi, i popros zeby zalali ci Motul.

Moze gdzies sie to uda. Ale ja na poczatku tez jezdzial do ASO tu gdzie mieszkam.

I zawsze byla odpowiedz ze leje tylko oleje wlasne a nie powierzone.

Bylo to pare lat temu moze cos sie zmienilo. Tego nie wiem.

Gdyz ASO omijam duzym zakretem... :gwizdanie:

Tak ok ale mogą mieć u siebie w serwisie kilka rodzajów oleju jak sie trafią marudni co chca inny. A że Motula nie mają to jestem pewny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Boze, a co mnie obchodzi ktory olej jest przereklamowany. Czy to jest Castrol czy Motul.

Ja pisze tylko o tym, ze w Austrii i Niemczech, a w tym przypadku kraju skad pochodza nasze Audi.

Ludzie w wiekszosci wlasnie jezdza na Castrolu. Bo serwisy taki olej maja. I nasze Audi od poczatku musialy na tym oleju jezdzic.

I zeby nie bylo nieporozumien... Jak kupilam auto, a przyszlo z Wloch, to zalany byl Castrol.

Nastepnie juz w czasie mojej eksploatacji zmienilam na Mobil...

A teraz sama jezdze na Motulu, pod wplywem forum itd.

Ale zeby byly jakies widoczne roznice to nie powiem. Ani mniej nie pali ani nie ma wiekszej mocy.

AAA ugotujesz mężowi \chłopakowi/dobry obiad w niedziele :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tomek, no to jedz do serwisu ASO Audi, i popros zeby zalali ci Motul.

Moze gdzies sie to uda. Ale ja na poczatku tez jezdzilam do ASO tu gdzie mieszkam.

I zawsze byla odpowiedz ze leje tylko oleje wlasne a nie powierzone.

...

Już od jakiegoś czasu w ASO zaleją Ci olej jaki sobie tylko przywieziesz ( pod jednym warunkiem , olej taki musi posiadać odpowiednią aprobatę VW )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tomek, no to jedz do serwisu ASO Audi, i popros zeby zalali ci Motul.

Moze gdzies sie to uda. Ale ja na poczatku tez jezdzilam do ASO tu gdzie mieszkam.

I zawsze byla odpowiedz ze leje tylko oleje wlasne a nie powierzone.

...

Już od jakiegoś czasu w ASO zaleją Ci olej jaki sobie tylko przywieziesz ( pod jednym warunkiem , olej taki musi posiadać odpowiednią aprobatę VW )

dokladnie tak jest zalewaja z ta norma ktora jest o danego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zalewają w ASO nawet olej bez norm :wink4: oczywiście auto już po gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie warto http://moto.allegro.pl/olej-motul-specific-505-01-5w40-5l-5w-40-promocja-i1968181749.html ? moze ktos zna, bo niewiem czy to podróba czy oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...