Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
miałem AFN w a4 b5 co miał 400 tys.km przelotu u szwaba ,zalałem valvoline synpower 5w40 ( wiekszość starszych auta ma zalany olej z takim parametrem u szwaba ,marki różnej) zaraz po kupieniu auta,silnik rewelacyjnie śmigał, trasa 600km w jedna strone i z powrotem 600, praktycznie 0 ubytku oleju ,jazda wolniejsza i taka 195km/h .polecam olej .i nic sie nie rozszczelniło silnik suchu turbina extra az z pod tyłka uciekał,aktualnie sprzedałem juz pare miesiecvy temu auto ale nabywca chwali sobie ,a z kilku mechaników kazdy zalecał 10w40 a nawet 15w40. takie przebiegi to norma, ludzie 5 letnie auta maj po 320 tys.km i mają jeszcze prawdziwe książki serwisowe a w nich wpisy 0w30,5w30 i co ,i nic ,i nawet jak nie bedzie tej ksiazki to zaden mechanik co ma troche wiedzy nie zalej 10w40 a bo auto ma dpf np i zaden 10w40 mu nie podpasi . a wszystkie diesle od 8 do 10 lat z przebiegiem do 220 tys km na jednym z znanch portali mają urubione liczniki.

ja afn lałem mobilem 1 , 5w-30 i zrobiłem nim 120 tys do 350 tys , sprzedałem kumplowi i ma obecnie 412tys i hula jak ta lala

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

@ Pastaldo co ma w ogóle olej do pompowtrysków , przecież one są smarowane ropką i tylko dobra jej jakość może zwiększyć ich żywotność a nie żaden olej.

Opublikowano
panowie prosze powiedzcie mi co mi da wymiana z semi na full przejechalem 20tys na semi i nic nie ubywa pali na dyg na najwieksze mrozy mimo ze bateria 75....przez to ze leje semi moze pasc turbo?moze cos jeszcze....pomozcie zanim bedzie za pozno:wink:

spokojne sumienie :wink:

A pozatym jesli samochód jeśli masz taki jak w profilu to pompowtryski Ci podziękują:wink:

chyba raczej wałek padnie :whistling:
Opublikowano
panowie prosze powiedzcie mi co mi da wymiana z semi na full przejechalem 20tys na semi i nic nie ubywa pali na dyg na najwieksze mrozy mimo ze bateria 75....przez to ze leje semi moze pasc turbo?moze cos jeszcze....pomozcie zanim bedzie za pozno:wink:

spokojne sumienie :wink:

A pozatym jesli samochód jeśli masz taki jak w profilu to pompowtryski Ci podziękują:wink:

chyba raczej wałek padnie :whistling:

Własnie to miałem na mysli, skrót myślowy że silnik z PD i moga być problemy z wałkiem:decayed: Sory za nieprecyzyjność. Oczywiście co do samych pompowtrysków to Carlos* masz rację:wink:

Opublikowano
w profilu mam pd ale mam avf to raczej nie to samo ;) ja wiem ze to smieszne ale jestem bardziej zielony niz trawa dlatego was mecze o to...czyli tak jak mlodyabc napisal moze pasc turbo??w takim razie kupic "czysciciela"z motula wlac na pusty juz silnik ma pochodzic na wolnych chwile zlac i zalac full??

Kupić środek do czyszczenia i wlać do silnika przed wymianą oleju, niech sobie pochodzi na wolnych obrotach 15 min i spuścić olej.

PD to właśnie AVF m.in.

Opublikowano
panowie prosze powiedzcie mi co mi da wymiana z semi na full przejechalem 20tys na semi i nic nie ubywa pali na dyg na najwieksze mrozy mimo ze bateria 75....przez to ze leje semi moze pasc turbo?moze cos jeszcze....pomozcie zanim bedzie za pozno:wink:
to da że na semi napewno motorek w twoim aucie szybciej tracic bedzie parametry załozone w fabryce, i pewnie kilku w tym momencie napisze aco mnkie to obchodzi bo i tak za rok go sprzedam- i w ten sposób tysiacpincet raza wiecej kupujacym trudniej jest trafic auto w dobrym stanie, a do PD napewno nie semi ,chyba ze ubywa ci ogromnie duzo oleju ale wtedy to lepiej motor kupic nowy.

---------- Post dopisany at 22:49 ---------- Poprzedni post napisany at 22:44 ----------

@ Pastaldo co ma w ogóle olej do pompowtrysków , przecież one są smarowane ropką i tylko dobra jej jakość może zwiększyć ich żywotność a nie żaden olej.
a to ma że napedza je wałek i wałek dostaje w dupe i PD tez dostaje w dupe na złym oleju a olej dobry też dobrze ochładza
Opublikowano

Taki teścik znalazłem.

Opublikowano

zmien na 5w40 najlepiej i to szybko bo ktoś kto kupi to auto kiedys bedzie płakał

Opublikowano

Liqui Moly Motor Clean - YouTube

:grin::grin::grin::grin::grin::grin:

---------- Post dopisany at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany at 23:56 ----------

OIl at -50c - Poured 0W20 and 0w40.AVI - YouTube

Test oleje silnikowe 15W/40 10W/40 5W/40 Temp - 25 - YouTube

Opublikowano
w profilu mam pd ale mam avf to raczej nie to samo ;) ja wiem ze to smieszne ale jestem bardziej zielony niz trawa dlatego was mecze o to...czyli tak jak mlodyabc napisal moze pasc turbo??w takim razie kupic "czysciciela"z motula wlac na pusty juz silnik ma pochodzic na wolnych chwile zlac i zalac full??

Kupić środek do czyszczenia i wlać do silnika przed wymianą oleju, niech sobie pochodzi na wolnych obrotach 15 min i spuścić olej.

PD to właśnie AVF m.in.

dzieki wielkie takiej konkretnej odp oczekiwalem...i to nie jest tak ze co mi tam bo za rok go opchne bo to oczko w glowie zreszta trzeba byc debilem zeby nie dbac o cos co sie kupilo za swoje kwity...jeszcze raz dzieki i jutro z samego rana jade kupic olej i robie zmiane...a co do samego oleju to patrzylem na propozycje "hugo" motul specific vw 506.01 smialo moge zalac??moze jakies propozycje?? no i dzieki za uswiadomienie ze pd to wlasnie avf jak juz pisalem jestem bardziej zielony niz trawa:wink:

Opublikowano

506.01 505.01 a nawet 504.00 bo ta norma ma w sobie pozostałe normy z tym ze 505.01 bedzie zazwyczaj taniej bo to oleje do wymiany co 15000 km. ale jak nie żałujesz to lej cos ztych norm i bedzie git,no tylko nie lotos i orlen,zalej np. comma 5w40 PD to odrazu podzielisz sie opiniami po jezdzie

Opublikowano
506.01 505.01 a nawet 504.00 bo ta norma ma w sobie pozostałe normy z tym ze 505.01 bedzie zazwyczaj taniej bo to oleje do wymiany co 15000 km. ale jak nie żałujesz to lej cos ztych norm i bedzie git,no tylko nie lotos i orlen,zalej np. comma 5w40 PD to odrazu podzielisz sie opiniami po jezdzie

dzieki myslalem o motul'u pojezdze po sklepach jutro i zobacze czy maja tak czy inaczej chce to juz jutro zrobic a jak nie to zamowie jutro i w sobote wymianka i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok ...zdam raport po wymianie dzieki za pomoc zdrowka:hi:

Opublikowano

Mechanicy polecają 15W40 bo zazwyczaj chcą jeszcze na oleju zarobić. Klient laik zapłaci za 10W40 lub 15W40 jak za jakiś dobry 5W40 :)

Opublikowano

u nas był taki jeden cwaniaczek, w warsztacie stała jedna beczka a on miał wszystkie oleje jakie sobie zażyczyłeś :facepalm:

Opublikowano
506.01 505.01 a nawet 504.00 bo ta norma ma w sobie pozostałe normy z tym ze 505.01 bedzie zazwyczaj taniej bo to oleje do wymiany co 15000 km. ale jak nie żałujesz to lej cos ztych norm i bedzie git,no tylko nie lotos i orlen,zalej np. comma 5w40 PD to odrazu podzielisz sie opiniami po jezdzie

dzieki myslalem o motul'u pojezdze po sklepach jutro i zobacze czy maja tak czy inaczej chce to juz jutro zrobic a jak nie to zamowie jutro i w sobote wymianka i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok ...zdam raport po wymianie dzieki za pomoc zdrowka:hi:

napewno bedzie lepiej i słuszniej

---------- Post dopisany at 23:59 ---------- Poprzedni post napisany at 23:55 ----------

tez prawda ,ale na kazdym zarabiają,w naszym kraju z dobrymi mechanikami jest jak z łosiami są ale ciężko je zobaczyć i znależć.

Opublikowano

Panowie czy można spokojnie zmienić olej z normy 507.00 na 505.01 ? Czy taka praktyka szkodzi silnikowi?

Opublikowano
506.01 505.01 a nawet 504.00 bo ta norma ma w sobie pozostałe normy z tym ze 505.01 bedzie zazwyczaj taniej bo to oleje do wymiany co 15000 km. ale jak nie żałujesz to lej cos ztych norm i bedzie git,no tylko nie lotos i orlen,zalej np. comma 5w40 PD to odrazu podzielisz sie opiniami po jezdzie

dzieki myslalem o motul'u pojezdze po sklepach jutro i zobacze czy maja tak czy inaczej chce to juz jutro zrobic a jak nie to zamowie jutro i w sobote wymianka i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok ...zdam raport po wymianie dzieki za pomoc zdrowka:hi:

Gigi do naszych 1.9 najlepszy jest Motul Specyfik 5W-40

---------- Post dopisany at 10:38 ---------- Poprzedni post napisany at 10:36 ----------

w profilu mam pd ale mam avf to raczej nie to samo ;) ja wiem ze to smieszne ale jestem bardziej zielony niz trawa dlatego was mecze o to...czyli tak jak mlodyabc napisal moze pasc turbo??w takim razie kupic "czysciciela"z motula wlac na pusty juz silnik ma pochodzic na wolnych chwile zlac i zalac full??

Kupić środek do czyszczenia i wlać do silnika przed wymianą oleju, niech sobie pochodzi na wolnych obrotach 15 min i spuścić olej.

PD to właśnie AVF m.in.

dzieki wielkie takiej konkretnej odp oczekiwalem...i to nie jest tak ze co mi tam bo za rok go opchne bo to oczko w glowie zreszta trzeba byc debilem zeby nie dbac o cos co sie kupilo za swoje kwity...jeszcze raz dzieki i jutro z samego rana jade kupic olej i robie zmiane...a co do samego oleju to patrzylem na propozycje "hugo" motul specific vw 506.01 smialo moge zalac??moze jakies propozycje?? no i dzieki za uswiadomienie ze pd to wlasnie avf jak juz pisalem jestem bardziej zielony niz trawa:wink:

PD to jest oznaczenie pompowtryskiwaczy, starsze modele miały pompe paliwową a nasze już pompowtryski

Opublikowano
Panowie czy można spokojnie zmienić olej z normy 507.00 na 505.01 ? Czy taka praktyka szkodzi silnikowi?

Śmiało zmieniaj, twój silnik nie potrzebuje normy 507.00, także bez obaw dla silnika zalewaj 505.01

Opublikowano
Panowie czy można spokojnie zmienić olej z normy 507.00 na 505.01 ? Czy taka praktyka szkodzi silnikowi?

Śmiało zmieniaj, twój silnik nie potrzebuje normy 507.00, także bez obaw dla silnika zalewaj 505.01

Carlos a co w przypadku, kiedy silnik z dpf wymagający normy 507.00, ma usunięty filtr ?? Co można wtedy zalewać ??

Opublikowano
co w przypadku, kiedy silnik z dpf wymagający normy 507.00, ma usunięty filtr ?? Co można wtedy zalewać ??

Wtedy lejesz 505.01

Wysłane z prodiża.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.