Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

franciszek z tym 0w40 to przykład był,jak dla Ciebie to np 5w30 zima 5w40 lato, nie znam i nie doczytałem o 0w40 do PD,

...spokojnie wystarczy Ci motul albo millers

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Fuuu u mnie X-Clean 507 38zl za litr.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Opublikowano
franciszek z tym 0w40 to przykład był,jak dla Ciebie to np 5w30 zima 5w40 lato, nie znam i nie doczytałem o 0w40 do PD,

...spokojnie wystarczy Ci motul albo millers[/QUO

Swoją drogą dziwi mnie to trochę bo chyba trochę a4 jeździło na LL (czego nie pochwalam) caly rok i był to właśnie 5W30 czy przy normalnej wymianie co 10 tys ten olej nie nadaje się na lato??Musi być 5W40 lato a zima może być 5W30

Dzieki:thumbup1:

Opublikowano

Bierz do siebie Specifica 5W40 lub X-Clean 5W40 i traktuj je jako oliwy całoroczne.

Po prostu z reguły oliwa 5W40 jest bardziej "smakowita" dla motoru, 5W30 jest uboższa w smakowite kąski żeby nie pozapychało DPF'a.

To tak w wielkim i ogólnikowym uproszczeniu :hi:

Opublikowano
Bierz do siebie Specifica 5W40 lub X-Clean 5W40 i traktuj je jako oliwy całoroczne.

Po prostu z reguły oliwa 5W40 jest bardziej "smakowita" dla motoru, 5W30 jest uboższa w smakowite kąski żeby nie pozapychało DPF'a.

To tak w wielkim i ogólnikowym uproszczeniu :hi:

:thumbup1:

Opublikowano
:grin: poetycko Ci sie to napisało , i zrozumiale.
Opublikowano

Troche sie wyksztalcil na forum....

Opublikowano

:palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz::palacz:

Sonda - Olej, odc. 10 - YouTube

Opublikowano

Ten w film tylko w tym wątku powtarza sie pewnie z kilkanascie razy. :wink:

Opublikowano
Kupował ktoś z Was w poniższym sklepie? Mają dobrą cenę m.in. za valvoline, ciekawe czy jest oryginalny:

Olej Valvoline 5w40 Synpower 5 litrów | Comarch iSklep24

Na stronie valvoline sa sprzedawcy wystarczy wybrac za 5 L i filtr mann z przesylka za pobr 150zl zaplacilem u doscia valvo sklep na allegro poszukaj sobie a znajdziesz

Drogo?? oliwa z maja 2013:hi: oczywiscie synPower 5w40

---------- Post dopisany at 22:22 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

5L nie mylic 4L

Opublikowano

Witam!

Koledzy jaki olej proponujecie do 2.0 TDI 140KM BPW z filtrem cząstek stałych... Czy może być ten zwykły Castrol 5w30 - czy musi być profesional long life ?

EDIT: Ile wchodzi oleju do tego silnika ?

Opublikowano

Do filtra DPF musi mieć normę 507.Przewaznie 5W30.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Opublikowano

pierwszy wystarczy, a drugi bedzie lepszy jesli chcesz wymieniac w bardzo długim inetrwale,co stanowczo odradzam.

---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/index4.html

Opublikowano
...w bardzo długim inetrwale ...

wybacz ... co to znaczy :dontknow::dontknow::dontknow:

Opublikowano

Interwał - okres lub przebieg pomiedzy jedną a drugą wymianą oleju

Opublikowano
Witam!

Koledzy jaki olej proponujecie do 2.0 TDI 140KM BPW z filtrem cząstek stałych... Czy może być ten zwykły Castrol 5w30 - czy musi być profesional long life ?

EDIT: Ile wchodzi oleju do tego silnika ?

Statoil Lazerwey LL 5w30

Zrezygnuj z Castrola jesli chcesz miec silnik w dobrej kondycji

Opublikowano

Devastation mam pytanie, chciałem kupić sobie ostatnio olej motul xclean 8100 5w-40 i sprzedawca powiedział że do mojego silnika powinno być 5w-30... w konsekwencji nie wziąłem nic, ale jutro jadę i chciałem rozwiać wątpliwości i ewentualnie wyprowadzić sprzedawcę w sklepie z błędu w jakiś zrozumiały sposób, wytłumaczy mi to ktoś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.