Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przestancie pisac głupoty :facepalm:

Olej w silniku to raz a olej w podstawie filtra oleju to dwa a jest go tam ponad 0.5litra. Dobrze wiem co pisze bo robie to kilka razy w tygodniu.

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

No ale filtr oleju tez był wymieniany i z tego tez było wyssane,tzn producent i inni kłamią:)

Opublikowano

Wyssane to bylo ale tylko z miski.

Opublikowano

Wyssane to bylo ale tylko z miski.

i jak wyciagnał wkład filtra to tez z wyssał :) to gdzie to dno filtra?

Jedyne skąd nie wyciągnął to z chłodniczki:)

rozumiem ze 0,5l mogło zostac w obiegu gdzies ale jezeli wchodzilo by tyle co mowisz to musiałoby zostać go az 1,3L

Dobra wymienie szybciej olej,na drugi raz wszystko zrobie sam:)

Dzieki za odp.

A co sadzicie o tym oleju co zalałem Motul Specyfic 5w30

Edytowane przez PITERC

Opublikowano

najlepszy z mozliwych c3 5w30

wysłane z prodiża

Opublikowano

Wlasnie w chlodniczce jest tyle oleju.

jest tam kanal ktorym dociera sie do dna podstawy.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Ok,dzieki koledzy nastepnym razem zrobie tak jak napisałeś :)

Opublikowano

Różnica w jakosci pomiedzy Motul Specyfik 5W30 a Motul 8100 X-cleant+ 5W30 to jest jakaś???

Opublikowano

www.motul.com tam sa karty charakterystyk i mozna porownac parametry

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

Panowie... co sądzicie o olej Penrite? Słyszałem, że całkiem całkiem... prawda to?

Opublikowano

wynalazek z australii. parametrowo nic szczegolnego. rownie dobrze mozesz zalac Petronas z Malezji.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Wszedłem na stronkę motul.com i dobrałem olej do siebie.

1.9 tdi 110km 98r

i wyskoczyło mi :

Wymiana 15000 km / 12 miesiące Produkty : 8100 X-CLEAN FE 5W-30 (cały rok) : 8100 X-CLEAN+ 5W-30 (cały rok) : 8100 X-CLEAN 5W-40 (cały rok) : 8100 X-CESS 5W-40 (Niżej 15°C) : SPECIFIC 504 00 507 00 5W-30 (cały rok) : SPECIFIC 505 01 502 00 5W-40 (cały rok) : 6100 SYNERGIE+ 10W-40 (Wyżej -15°C) : 4100 TURBOLIGHT 10W-40 (Wyżej -15°C)

obcnie stosuję x-cess 5w40

Może warto zmienić na 5w30 ? może będzie lepiej chodził ? hmm ? jakie wasze opinie ?

Opublikowano

zauwaz ze dzisiaj wszystkie dobierarki olejoow polacaja do wszystkiego - benzyna czy diesel - 5w30. taka polityka. masz jeden olej do wszystkiego, masowa produkcja, wiecej oszczednosci dla producentoow olejow. producentom aut tez sie to oplaca - mniejsza kasa wydana na standaryzacje, normy itp. a prawda jest taka, ze jak cos jest do wszystkiego to jest do d*py.

x-cess to najlepszy wybór dla Ciebie.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

Różnica w jakosci pomiedzy Motul Specyfik 5W30 a Motul 8100 X-cleant+ 5W30 to jest jakaś???

w klekotach z dpfem tylko specific. Na x-clean+ zdecydowanie częściej wypala się dpf.

Aprobaty te same ale różnica w użytkowaniu ogromna na plus specifica.

Opublikowano

Różnica w jakosci pomiedzy Motul Specyfik 5W30 a Motul 8100 X-cleant+ 5W30 to jest jakaś???

w klekotach z dpfem tylko specific. Na x-clean+ zdecydowanie częściej wypala się dpf.

Aprobaty te same ale różnica w użytkowaniu ogromna na plus specifica.

To mam rozumieć że się zapierdzieliłem z tym zalaniem , bo mogłem lepiej zalać SPECYFIC 5W30 a nawet SPECUFIC 5W40 bo mam usuniętego już Dpf-a ...

Opublikowano

dokladnie. mogles zalac specific 505.01 5w40. nic sie oczywiscie nie stalo. nastepnym razem będziesz mądrzejszy ;)

wysłane z prodiża

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A co myślicie o olejach Penrite??

Podobno ma dużą zawartość cynku w porównaniu do Motula, lepszą płynność w niższe temperatury

Opublikowano

a co mają mowic? jak ktos chce za wszelką cenę zdobyc rynek to wysuwa argument cynku na 1 front. co Ci po tym cynku? miast lac wynalazek z australii mozesz rownie dobrze lac Petronas z Malezji. na to samo wyjdzie.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Endriuu, lałem ori oleje fiata (petronas) do firmowych aut i powiem Ci ze jestem szczerze zaskoczony jakoscia, sprawowaly sie bardzo dobrze.

Byl to 5w30

Opublikowano

No mi Gościu poleca Penrite HPR 5W40

i mówił że dobrze przed wymianą zrobić płukankę bo diesel tworzy za dużo nagaru, dlatego olej czarnieje szybko w porównaniu do benzyniaków

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.