Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

walery nie bedziemy walkowac po raz setny jaki wplyw na silnik maja oleje mineralne udajace syntetyki do 100% syntetykow.

wysłane z prodiża

On wcale nie udaje syntetyka,ma wyraźny opis co to za olej, poza tym nie ma w dzisiejszych czasach 100% syntetyka, jak to pewna firma opisuje.

Ładnych parę lat temu MOTUL Specific 505.01 też był technosyntese i co .................. ile silników się na nim wysrało ?

Jeżeli mnie pamięć nie myli to właśnie ty jakiś czas temu opisywałeś technologię HC jakie to są super oleje na tej bazie. Skąd teraz takie odmienne zdanie ? :guma:

Zgadza się, faktycznie z tymi Motulami się zgodzę odnośnie HC. Sam testowałem XCESSa 8100 i nie byłem zadowolony. Później jeden z użytkowników tego forum, a dokładnie ciahciah polecił mi LIQUI MOLY DIESEL SYNTHOIL 5W-40 - 100% syntetyk PAO - jako jeden z nielicznych prawdziwy syntetyk. Zupełna inna praca silnika, spadło zużycie paliwa. Silnik po 10k pracy nie chodzi jak sieczkarnia, jednak wtedy i tak przychodzi czas na jego wymianę. Oczywiście wspomniany LM spełnia normę 505.00 czyli idealny do VP z turbo :)

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cabanmat, no właśnie... czy warto dopłacać?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto.

Po przejściu z X cess na LM widzę same plusy.

Zawsze z rana na X przez 2 sek stukały szklanki teraz tez stukaj ale przy mrozie przy normalnych temp nic takiego sie nie dzieje.

Silnik chodzi ciszej czy to na jałowym czy podczas normalnej jazdy-przy pałowaniu bez zmian.

Czy pali mniej to cieżko powiedziec bo ja nie sprawdzam tego gdyż teraz głownie buajm sie po mieście i z tym trybem jest rożnie.

Moim zdaniem warto jest dołożyć bo 50zł na tak długi czas to nie pieniądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesz82 a dokładnie jaki olej nasz LM? Bo tez planowałem przejść na niego. Jaką dokładnie nazwę zakupiłeś.

Jakiego LM polecacie do 1.9 tdi 110km AFN??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeżdżę na Castrolu 10w-40 i zbliża mi się wymiana oleju. Mam w swoim AHU nastukane około 300 000 km. Dalej iść w Castrola czy zalać coś innego? Jak innego co polecacie? Dodam, że diesel zdrowy, bez wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeżdżę na Castrolu 10w-40 i zbliża mi się wymiana oleju. Mam w swoim AHU nastukane około 300 000 km. Dalej iść w Castrola czy zalać coś innego? Jak innego co polecacie? Dodam, że diesel zdrowy, bez wycieków.

Tylko nie castrola. Post wyżej masz odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie problemu jak przejdę z 10w-40 na 5w-40?

Edytowane przez a4mwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeżdżę na Castrolu 10w-40 i zbliża mi się wymiana oleju. Mam w swoim AHU nastukane około 300 000 km. Dalej iść w Castrola czy zalać coś innego? Jak innego co polecacie? Dodam, że diesel zdrowy, bez wycieków.

Tylko nie castrola. Post wyżej masz odpowiedź.
Dokładnie LM synthoil 5w-40 ale przed zalaniem zrób płukanie bo szajstrol sporo syfu zostawia

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie problemu jak przejdę z 10w-40 na 5w-40?

Nie nie bedzie zrob plukanke LM i nie sluchaj szwagra kolegi i pana ze sklepu...

Ja juz 4rok smigam po zmianie z10w co druga zmiane daje plukanke i mic sie nie dzieje..

A olej jaki wczesnjej lales zostaw sobie na pomalowanie bramy lub plotu albo.do oliwienia zawiasow hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukankę czym zrobić? Podajcie jakiś link do produktu, którym mam zrobić płukankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Liqui Moly Engine Flush Pro-Line lub Valvoline Engine Flush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak mam się do tego zabrać? Co muszę zrobić i przede wszystkim jak zrobić tą płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pro-choice.pl/engine-flush-lm2640-p-394.html

Płukania

By HTC Desire 820

Wlewasz płukanie przez bagnet do oliwy robisz z tym kilka km i spuszczasz razem z olejem a jak chcesz się dokładnie pobawić to jeszcze wysysasz resztke oliwy z podstawy filtra oleju i potem lejesz dobra oliwę i cieszysz się ładnie pracującym motorem

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zanim spuszczę olej, wlewam tą płukankę i zostawiam na pracującym silniku na około 10-15 minut, po czym zlewam wszystko i zalewam świeżym olejem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi Dzik on ma naprawdę dobre ceny i uwierz mi ze sprawdzony olej a nie jakieś podróbki...

Ja płukanke wlewam przez wlew bo i tak olej rozlewa sie po całym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w tym roku kupiłem na stronie Dzika. Zobaczymy co Motul warty ;) do tej pory jeździłem ponad 40k km na Castrolu. Nie narzekałem. Auto jeździ ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...