Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

lepkością?

5w40 ma lepsze parametry. ale nie ma sie co dziwic. 5w30 c3 to oleje ekologiczne chroniące bardziej dpf niz silnik.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


rozumie, po prostu to co do vaga nadaje się z dpfem niekoniecznie nada się do bmw i mb i odwrotnie.

x-clean to produkt uniwersalny i śmiało wlewasz go pod dpfy w mercu bercie łoplu kiju etc
duuużo nowszy od specifica rozwijanego wyłącznie do diesli pd

Czy w takim razie, będzie jakaś różnica dla mnie jeśli zaleję Specific vs. X-Clean? Jakakolwiek poza tymi różnicami w VI, TBN, wynikającymi z karty parametrów.

Rozsądek każe lać Specifica, ale stwierdzenie, że "duuużo nowszy" jest X-Clean, wskazuje na ten drugi. Zdaje sobie sprawę, że to rzeźbienie, ale czego się nie robi, by się poczuć lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czeka mnie wymiana oleju.Obecnie moje a4b7 2.0 tdi 170 km,2007 r jest zalane castrolem 5w30,który co jakiś czas trzeba uzpełniać.Czy jest szansa,że po zmianie na inny olej skończy się problem z dolewkami?Jaki olej byście polecali do mojego wozidła?


Aha,zapomniałem dodać dpf wycięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego albo SPECIFIC 505.01 od Motula albo Valvo SYNPOWER XTREME MST C3 5W40. Tylko bierz ze sprawdzonych zrodel. znowu trąbia o aferze z podrobkami na FB

https://www.facebook.com/ProChoiceMoto/posts/828888877220215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego albo SPECIFIC 505.01 od Motula albo Valvo SYNPOWER XTREME MST C3 5W40. Tylko bierz ze sprawdzonych zrodel. znowu trąbia o aferze z podrobkami na FB

https://www.facebook.com/ProChoiceMoto/posts/828888877220215

SPECIFIC 5W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkował ktoś z was Penrite Enviro + 5W40. Chcę go zalać w moim AWX-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słyszeliście coś o tej stronie: http://www.najlepszeoleje.pl/? Mają bardzo korzystną ofertę na oleje Valvoline. Wyczytałem gdzieś, że kiedyś ta strona to jakoś sklepvalvoline.com.pl. Macie może jakieś info/ doświadczenia z nimi związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie jakies super te ceny. u kolegi forumowe dzika masz np ten olej taniej o 3 zl

http://pro-choice.pl/synpower-xtreme-mst-c3-5w40-5l-p-1340.html

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słyszeliście coś o tej stronie: http://www.najlepszeoleje.pl/? Mają bardzo korzystną ofertę na oleje Valvoline. Wyczytałem gdzieś, że kiedyś ta strona to jakoś sklepvalvoline.com.pl. Macie może jakieś info/ doświadczenia z nimi związane?

Masz rację z tym adresem. Kupowałem w tamtych czasach. Konkretny gość. Wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Co polecicie do A4 b7 2.0 TDI BRD? Specyfic czy może x-clean+? Po przeczytaniu tego wątku wcale nie jest to takie oczywiste? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dpf to x-clean+. mozesz tez zalac VALVO SYNPOWER XTREME XL-III C3 5W30.

albo MILLERSA XF Longlife 5w30.

dobre i sprawdzone oleje.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co polecicie do A4 b7 2.0 TDI BRD? Specyfic czy może x-clean+? Po przeczytaniu tego wątku wcale nie jest to takie oczywiste? :)

A wystarczyło zerknąc na pierwszy post w temacie którym piszesz.

  • Do wszystkich silników diesla, zarówno 4-ro (z PD oraz CR -BRB, BRC, BPW, BRE(z DPF), BRD, BVA, CAHA, CAGA, itp) oraz 6-cio cylindrowych (BPP,BSG, oraz silniki ASB i BKN w wersji z DPF i nowsze z A4 B8), wyposażonych w filtr cząstek stałych - DPF, a więc mniej więcej od roku produkcji 2005 bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:
    507.00
  • Sprawdzone, godne polecenia oleje to:
  • MOTUL SPECIFIC VW 507.00

  • MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 aktualnie brak dostępnej karty charakterystyki ale z danych katalogu PL Motul zapowiada się ciekawiej niż SPECIFIC 507.00

  • Millers Oils XF Longlife 5w30 507.00

  • Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO

  • Mobil 1 ESP Formula 5W-30 z norma 507.00 wg niektótych źródeł nie jest full syntetykiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly Diesel Synthoil lub Motul Xcess lub Valvo Synpower 5w40. tak masz dwumas no chyba ze to 1Z. wtedy nie ma.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś słyszał o oleju Sort 5w40 100% synthetic, z normą 505.01? Nowość raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat bo to 2000r lany jest w nim 10w40 i probuje znajomego przekonac ze 10w nie jest odpowiedni do tego auta tylko kazdy mowi ze dobrze na tym oleju jezdzi heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do Golfa 4 kombii 1.9tdi 90km. I czy ma dwumas??

Jaki kod silnika ?

AGR - nie ma dwumasu i zmiennej geometrii turbosprężarki

ALH - ma dwumase i zmienną geometrię VNT

Oba powyższe motory to 90'tki

A na czym jeździć... 10W, 5W,... jego sprawa.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko.

Mam zalany silnik olejem MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40

Mogę trochę dolać ( ze 4 setki) MOTUL 8100 x-Cess 5W40 ?

Bo mam pilny wyjazd a w sklepach u siebie nie ma X-Cleana.

Wymianę mam za jakieś 3 tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...