Opublikowano 18 Stycznia 20179 l Witam zbliża się wymiana oleju. Jako ze jestem trochę zielony proszę o pomoc jaki olej wybrać obecnie zalany jest Castrol 5w30. A4 b6 1.9 TDI AVF przebieg 280k Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Opublikowano 18 Stycznia 20179 l http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.htmlwysłane z prodiża
Opublikowano 19 Stycznia 20179 l 19 godzin temu, jarasss11 napisał: Witam zbliża się wymiana oleju. Jako ze jestem trochę zielony proszę o pomoc jaki olej wybrać obecnie zalany jest Castrol 5w30. A4 b6 1.9 TDI AVF przebieg 280k Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi Nie ma sensu lać do Ciebie oliwy 5W30, dla Ciebie olej 5W40 z normą dla pompo-wtryskiwaczy VW 505.01 Olej kupuj na forum. https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f[range]=25&f[viscosity]=34 https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-clean-5w40?f[range]=25&f[viscosity]=34
Opublikowano 20 Stycznia 20179 l Dziek za podpowiedzi, zamawiam olej z linku podanego przez kolege endriuu
Opublikowano 23 Stycznia 20179 l Koledzy szukam 0W30 lub 0w40 dla silnika na pompkach z filtrem cząstek stałych. Która firma robi taki olej?
Opublikowano 23 Stycznia 20179 l To oleje o normie 506.01. Motul ma Specifica 0w30 z ta normąhttp://pro-choice.pl/specific-50601-0w30-5l-p-396.htmlwysłane z prodiża
Opublikowano 26 Stycznia 20179 l Dnia 23.01.2017 o 09:13, franekv6 napisał: Koledzy szukam 0W30 lub 0w40 dla silnika na pompkach z filtrem cząstek stałych. Która firma robi taki olej? kolego Shell robi taki olej 0W30 z normami VW 504/507 http://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/professional/shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30.html
Opublikowano 26 Stycznia 20179 l Doradźcie mi, jaki olej zalać żeby uzupełnić brakujący stan, na jakiś czas? Auto to A4 BRD 2.0, więc PD i DPF. Mam obecnie zalanego jakiegoś Castrola 5W30, którego zalewał mi mechanik przy zmianie pompy oleju i rozrządu. Ogólnie ubywa mi jakiś 1l na 2500km... zmieniłem już uszczelnienie vacum pompy ale widocznie to nie to. W lutym będe dalej szukał przyczyny ale na tą chwile musze coś dolewać... Pytanie tylko co? (Później, po naprawie i zaraz po wywaleniu dpf'a wleje Specifi'ac 505.01 5W40)
Opublikowano 29 Stycznia 20179 l Jakiej firmy olej uzywacie do 3.0 V6 TDi ?? Do tej pory do mojego 1.9 uzywalem Motula 5w40. Pozdrawiam!!
Opublikowano 29 Stycznia 20179 l to zalezy czy masz dpf czy nie. jesli nie to lej http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.htmlwysłane z prodiża
Opublikowano 29 Stycznia 20179 l Dnia 27.01.2017 o 00:08, Osiollekk napisał: Doradźcie mi, jaki olej zalać żeby uzupełnić brakujący stan, na jakiś czas? Auto to A4 BRD 2.0, więc PD i DPF. Mam obecnie zalanego jakiegoś Castrola 5W30, którego zalewał mi mechanik przy zmianie pompy oleju i rozrządu. Ogólnie ubywa mi jakiś 1l na 2500km... zmieniłem już uszczelnienie vacum pompy ale widocznie to nie to. W lutym będe dalej szukał przyczyny ale na tą chwile musze coś dolewać... Pytanie tylko co? (Później, po naprawie i zaraz po wywaleniu dpf'a wleje Specifi'ac 505.01 5W40) Kurcze mój BRD bierze ok 350ml na 1500km Te silniki tak mają czy powinienem zacząć szukać przyczyny ubywania oleju? Dolewałem 2 miesiące temu do poziomu poniżej zgrubienia MAX a 3 dni temu zapaliła się kontrolka Olej MIN, sprawdziłem na bagnecie i jest lekko powyżej zgrubienia MIN, przejechałem ok 1600km.
Opublikowano 29 Stycznia 20179 l 5 godzin temu, cubasx napisał: Jakiej firmy olej uzywacie do 3.0 V6 TDi ?? Do tej pory do mojego 1.9 uzywalem Motula 5w40. Pozdrawiam!! Jeśli nie masz DPF'a : http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-max-0w40 http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-cess-5w40 jeśli jeszcze masz DPF : http://www.motul.com/pl/pl/products/specific-504-00-507-00-5w30
Opublikowano 30 Stycznia 20179 l 11 godzin temu, cabanmat napisał: Jeśli nie masz DPF'a : http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-max-0w40 http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-cess-5w40 jeśli jeszcze masz DPF : http://www.motul.com/pl/pl/products/specific-504-00-507-00-5w30 Dzieki bardzo !
Opublikowano 30 Stycznia 20179 l 18 godzin temu, PawelVK napisał: Kurcze mój BRD bierze ok 350ml na 1500km Te silniki tak mają czy powinienem zacząć szukać przyczyny ubywania oleju? Dolewałem 2 miesiące temu do poziomu poniżej zgrubienia MAX a 3 dni temu zapaliła się kontrolka Olej MIN, sprawdziłem na bagnecie i jest lekko powyżej zgrubienia MIN, przejechałem ok 1600km. No to od max do min jest 1litr, z tego co wiem wiec chyba wiecej Ci bierze niż 350ml To raczej nie jest normalne bo braciak ma też BRD i praktycznie nic mu nie bierze oleju. Zacznij od sprawdzenia pompy vacum - podobno częsta usterka w naszych silnikach. ja niestety szukam dalej (a może źle osadziłem ten zimering na wałku i dalej vacum jest winna?)
Opublikowano 30 Stycznia 20179 l 2 minuty temu, Osiollekk napisał: No to od max do min jest 1litr, z tego co wiem wiec chyba wiecej Ci bierze niż 350ml To raczej nie jest normalne bo braciak ma też BRD i praktycznie nic mu nie bierze oleju. Zacznij od sprawdzenia pompy vacum - podobno częsta usterka w naszych silnikach. ja niestety szukam dalej (a może źle osadziłem ten zimering na wałku i dalej vacum jest winna?) Nie było na napisie max tylko pod maxem jeszcze na tej cienkiej rureczce, więc na pewno nie ma od początku tej cienkiej rureczki z napisem min do końca cienkiej rureczki pod napisem max 1L.
Opublikowano 30 Stycznia 20179 l Godzinę temu, PawelVK napisał: Nie było na napisie max tylko pod maxem jeszcze na tej cienkiej rureczce, więc na pewno nie ma od początku tej cienkiej rureczki z napisem min do końca cienkiej rureczki pod napisem max 1L. Tak mi ktoś powiedział i u mnie się to raczej sprawdza... jak przy min wleje 0,5l to mam na bagnecie w okolicach połowy. Jak u Ciebie jest inaczej to trudno. Nie kłoce sie
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto