Opublikowano 12 Lipca 200916 l czytałem o tym oleju troche i było tam nadmienione że można go stosować do aut z systemem turbodoładowania. A tak swoją drogą, to jakie mogą być efekty jeżdzenia na oleju mineralnym autem z turbiną? Jakieś konkretne objawy czy chodzi ogólnie o stan silnika ? Pozatym olej wymieniałem w punkcie cieszącym się dosyć dużym powodzeniem więc nie wydaje mi się aby specjalnie chciali działac na niekorzyść klienta. ojciec mojego kolegi jezdzi passatem 1z juz bez zmiany oleju 50tys km olej to minerlany lotos silnik chodzi elegancko tylko ciekawe jak dlugo... :gwizdanie: ja bym nigdy nie ryzykowal takiego czegos. zauwazylem jeszcze jedna rzecz ze jak zalalem castrola 10w40 to minimalnie mi bral olej jak zmianilem na motula 6100 na bagnecie nic nie ubywa
Opublikowano 12 Lipca 200916 l ale gdzie w aso czy u henia w garazu W ASO to pewnie ze stówę by chcieli. W zwykłym zakładzie.
Opublikowano 12 Lipca 200916 l kolego w aso kosztuje od 150 w gore a w zwyklym warsztacie ok 50 zlotych tylko jesli masz komputer to niech zresetuja ci i ustawia licznik kilometrow do nastepnej wymiany[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 23:08_________________________________________________a jezeli bez kompa to mysle ze w 20 30 zl sie zmiescisz
Opublikowano 12 Lipca 200916 l kolego w aso kosztuje od 150 w gore a w zwyklym warsztacie ok 50 zlotych tylko jesli masz komputer to niech zresetuja ci i ustawia licznik kilometrow do nastepnej wymiany[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 23:08_________________________________________________a jezeli bez kompa to mysle ze w 20 30 zl sie zmiescisz Jak byłem ostatnio w ASO to w cenniku podawali 112zł, ale może zdrożało od tego czasu. Kompa to sam ustawie, żaden problem
Opublikowano 13 Lipca 200916 l witam, Jestem właśnie na etapie wymiany oleju.Mam dostęp bezpośredni do olejów Motorex a dokładnie model PROFILE V-XL 5W/40(505.01).Kumple mi tą markę bardzo zachwalają że robią jedne z najlepszych olei na rynku.Jeśli ktoś z was miał styczność z tą firmą to proszę o opinie czy to dobry wybór??Moja A4 ma przejechane 158tys.Z góry dziękuję z pomoc!!
Opublikowano 13 Lipca 200916 l a jaki motul chłopaki do avb 2004 160 nalatane.teraz mam mobila i czas zmienić.szukałem ale nima
Opublikowano 13 Lipca 200916 l a jaki motul chłopaki do avb 2004 160 nalatane.teraz mam mobila i czas zmienić.szukałem ale nima przejrzyj jeszcze raz podwieszony (pierwszy) post w tym temacie...
Opublikowano 13 Lipca 200916 l a jaki motul chłopaki do avb 2004 160 nalatane.teraz mam mobila i czas zmienić.szukałem ale nima przejrzyj jeszcze raz podwieszony (pierwszy) post w tym temacie... Sprawdzone, godne polecenia oleje to: MOTUL SPECIFIC VW 505.01 SPECIFIC VW 506.01 który?
Opublikowano 13 Lipca 200916 l ten: a jaki motul chłopaki do avb 2004 160 nalatane.teraz mam mobila i czas zmienić.szukałem ale nima przejrzyj jeszcze raz podwieszony (pierwszy) post w tym temacie... dzięki piechol...
Opublikowano 14 Lipca 200916 l Witam wszystkich. Trochę poczytałem i widzę że mój mechanik zawalił sprawę, mam TDI 110 z przebiegiem 210000km silniczek AFN w tej chwili jest w nim oliwka Castrol 15w40 mineralny zalany jakieś 1000km temu (miesiąc czasu temu) poprzednia wymiana była robiona przy przebiegu 194000km i prawdopodobnie ten gamoń też zalał mineralny Mobil1 15w40, tak wczesna wymiana była podyktowana tym że były ubytki oliwki a on nie wiedział jaki olej lał. Moje pytanko czy mogę jeszcze zmienić na półsyntetyk 10w40? Jeszcze jedno zauważyłem że autko czasem jak przycisnę mocniej gaz to zakopci czarnym dymkiem, oczywiście podczas jazdy. Proszę o info bo szkoda TDIka
Opublikowano 14 Lipca 200916 l Wymieniaj kolego na półsyntetyk a czrny dymek to każdy puszcza w czasie nagłego przyspieszania.
Opublikowano 14 Lipca 200916 l Wymieniaj kolego na półsyntetyk a czrny dymek to każdy puszcza w czasie nagłego przyspieszania. moj nie puszcza
Opublikowano 15 Lipca 200916 l tyk a czrny dymek to każdy puszcza w czasie nagłego przyspieszania. kiedyś zacznie puszczać Witam wszystkich. Trochę poczytałem i widzę że mój mechanik zawalił sprawę, mam TDI 110 z przebiegiem 210000km silniczek AFN w tej chwili jest w nim oliwka Castrol 15w40 mineralny zalany jakieś 1000km temu (miesiąc czasu temu) poprzednia wymiana była robiona przy przebiegu 194000km i prawdopodobnie ten gamoń też zalał mineralny Mobil1 15w40, tak wczesna wymiana była podyktowana tym że były ubytki oliwki a on nie wiedział jaki olej lał. Moje pytanko czy mogę jeszcze zmienić na półsyntetyk 10w40? Jeszcze jedno zauważyłem że autko czasem jak przycisnę mocniej gaz to zakopci czarnym dymkiem, oczywiście podczas jazdy. Proszę o info bo szkoda TDIka Napiszę Ci jeszcze raz: Ja mam też AFN. Kupując nie wiedziałem co było zalane, więc nalałem MOTULa +6100 (półsyntetyk) i nie narzekam. Żadnych większych ubytków... Na pewno w Twoim przypadku nie zalałbym już pełnym syntetykiem, ale o półsyntetyku jeszcze bym pomyślał ale wraz z płukanka silnika. Jak będzie przeciekać to wrócisz do minerala
Opublikowano 15 Lipca 200916 l OK Jaki olej nalać Castrol magnatec czy Mobił 1 i jeszcze jedno czym przepłukać silnik.
Opublikowano 15 Lipca 200916 l OK Jaki olej nalać Castrol magnatec czy Mobił 1 i jeszcze jedno czym przepłukać silnik. Castrola bym odpuścił, płukankę możesz zrobić specjalnym do tego celu płynem MOTULa, przynajmniej po nim ludzie nie narzekali
Opublikowano 15 Lipca 200916 l Czyli tak "Motul Engine Clean" dolewam do starego oleju silnik pochodzi parę minut i wymieniam olej. Zalewam Mobil1 półsyntetyk - zgadza się?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto