Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację tylko jak ja dzisiaj kupilem autko i ma 13 lat a przebiegu 192 ( śmiechu warte) to wiem, że tak spokojnie z 100.000 kopnięte to nie wiem czy bierze olej a wyminić chce odrazu :) i co teraz. Nie mam naklejek na silniku tak, że nie wiem co było lane. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak masz rację tylko jak ja dzisiaj kupilem autko i ma 13 lat a przebiegu 192 ( śmiechu warte) to wiem, że tak spokojnie z 100.000 kopnięte to nie wiem czy bierze olej a wyminić chce odrazu :) i co teraz. Nie mam naklejek na silniku tak, że nie wiem co było lane. :wallbash:

100 000km to minimum.

zalej półsyntetyk

Alona wie co mówi. półsyntetyk i sprawdz czy i ile bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli biere płyn do płukania silnika MOTUL ENGINE CLEAN czyszczę go i leję Motul 6100 Synergie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tak zrobic, a mozesz zmienic na półsynt. i zlać go po 5000km. zleci z nim syf i zalejesz juz czystym półsynt. i potem wymiana co 10000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, po prostu na starszych aut z dużym przebiegiem ogólnie półsyntetyk jest polecany, ze wzgledu na mozliwość wycieku, no może wyłączając 2,5 tdi heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym szaleństwie jest metoda, ale olej dobry napisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym szaleństwie jest metoda, ale olej dobry napisałem ?

tacim sprawdzilem norme dla ciebie. musisz miec 505.00 lub 506.00. w takim razie zalewaj syntetykiem. po 5000km zobaczysz czy je olej czy gdzies sa wycieki. zlewasz wraz z syfem i zalewasz syntetykiem jesli wszystko ok lub półsynt, jesli cos sie bedzie dzialo. MOTUL serii 8100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O siec do babci taki olej "chciałabym ale się boję " :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O siec do babci taki olej "chciałabym ale się boję " :embarrassed:

masz wrażliwą turbinę. zalejesz półsynt. i wtedy możesz zacząć sie bać. zrob jak mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, też doczytałam na en temat... rób jak kolega endriuu mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się kupiłem motul 8100 co ma być to będzie mam nadzieję że silnik przeżyje. A może ma na prawdę 192 tysiące przejechane a kierownica została zmieniona bo np komuś się nie podobała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za wymianę filtra oraz oleju i mam pytanie. Moja a4 ma 70 tys mil zrobione czyli ok 130 tys. z 2004 roku jest 1.9 TDI AVF. U siebie nie mogę nigdzie dostać MOTUL SPECIFIC VW 505.01 a zauważyłem ten Castrol Edge Turbo Diesel 5W40 -> http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_164264_langId_-1_categoryId_165581 . Lepiej zaczekać i zrobić zamówienie w Polsce czy nie będzie różnicy jak zaleje Castrola :embarrassed: Co mam wlane teraz to nie wiem :wallbash:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...