Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przymierzam się do pierwszej wymiany oleju w mojej niuni (w porę się kapnąłem, nawet się nie przyznam ile przejechałem na tym co jest >_>).

Anyway, nie wiem co teraz mam nalane ale czytając ten wątek postanowiłem zalać syntetyk. Zakładam że potrzebuję coś do płukania, sam olej i pewnie filtr oleju wymienić, więc mam pytania (silnik 1.9 TDI AJM):

- Ile litrów tam wejdzie ? :>

- Jaki filtr do takiego silnika ?

- I co z filtrem paliwa? To się przy okazji tego wymienia czy kiedy indziej?

Sorry za bycie noobem :P

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

to sa filtry dla ciebie (wymien wszystkie bedzie spokoj):

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=9&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=2&ktlg_01_mdrsl=21&ktlg_01_modsl=12&ktlg_subpage=02

Olej to MOTUL SPECIFIC VW 505.01

SPECIFIC VW 506.01

SPECIFIC VW 507.00

wchodzi 4.3 litra. napisz najlepiej do dzika to dobierze plyn do przeplukania i zrobi dobra cena na filtry i olej..

Opublikowano

Mam w miarę starających się mechaników blisko, blacharze ale proste rzeczy przy aucie też zrobią - oni to wymienią ale chcę wiedzieć co kupić po prostu ;-)

Dzięki za odpowiedź :notworthy:

Za późno się kapnąłem z tym wszytkim, a dzik aż ze Szczecina. Potrzebuję mieć to na czwartek więc pewnie następnym razem zagadam ;-)

Opublikowano

dzik ze szczecina ale jak jutro ci wysle to na srode masz kurierem

a dzik to potrafi. a warto zalac Motula - uwierz. tez bylem sceptykiem...

Opublikowano
wchodzi 4.3 litra. napisz najlepiej do dzika to dobierze plyn do przeplukania i zrobi dobra cena na filtry i olej..

Do 1.9 to raczej 3.8 litra :mysli:

Opublikowano
wchodzi 4.3 litra. napisz najlepiej do dzika to dobierze plyn do przeplukania i zrobi dobra cena na filtry i olej..

Do 1.9 to raczej 3.8 litra :mysli:

ostanio do AHF kumpla weszło 5L - po wczesniejszym dokladnym odolejeniu filtra.

Opublikowano

Niedawno kupiłem auto i nie wiem jaki olej wlać jest to BRB 1.9 116PS 2007 rok jest zalany jakimś castrolem auto ma przejechane 170 tysięcy proszę o jakieś wskazówki z góry dziękuję.

Opublikowano

Niedawno kupiłem auto i nie wiem jaki olej wlać jest to BRB 1.9 116PS 2007 rok jest zalany jakimś castrolem auto ma przejechane 170 tysięcy proszę o jakieś wskazówki z góry dziękuję.

fantastyczne wskazowki sa w pierwszym poscie na pierwszej stronie tego tematu :good:

Opublikowano

Niedawno kupiłem auto i nie wiem jaki olej wlać jest to BRB 1.9 116PS 2007 rok jest zalany jakimś castrolem auto ma przejechane 170 tysięcy proszę o jakieś wskazówki z góry dziękuję.

Jeśli Twoj silnik jest na PD to musisz zalewać olejem spełnającym normę 507.00 np. MOTUL SPECIFIC VW 507.00

Opublikowano

BRB jest na PD i ma DPF, więc wyłącznie oleje z normą 507.

Opublikowano

podajcie koledzy jakiegoś wiarygodnego sprzedawce oleju motula czy liqui moly nawet z allegro jesli są ???? :embarrassed:

Opublikowano

podajcie koledzy jakiegoś wiarygodnego sprzedawce oleju motula czy liqui moly nawet z allegro jesli są ???? :embarrassed:

a po co allegro? kupuj u Dzika - masz sprawdzoene źródło tym bnardziej, ze jestes z zach-pom:

http://www.a4-klub.pl/smf/motul_pelna_gama_produktow-t44215.0.html

Opublikowano

Witam

Zaczynam sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem lejąc półsynt po kapitalce :mysli:

Opublikowano

Witam

Zaczynam sie zastanawiać czy dobrze zrobiłem lejąc półsynt po kapitalce :mysli:

A tak z ciekawości. Jaki miałeś przebieg, że był potrzebny remont?

Opublikowano

Nie chodziło o przebieg tylko o pogodę ;(, niestety te silniki nie hulają na wodzie :wallbash:. Chwila nieuwagi i trzy tygodnie roboty, nie wspominając o koszcie :kox:, ale operacja się udała- pacjentka przezyła :> :> :>[br]Dopisany: 04 Sierpień 2009, 15:58_________________________________________________Szczerze mówiąc to sam juz nie wiem co robić :kox:, pytałem kilku mechaników i gościa w serwisie, w którym zwykle robię transfuzję i wszyscy twierdzili, zeby nie zmieniac jeśli bylo jezdzone na 10w40, ale po remoncie mogę chyba to zrobić bez obaw :mysli:

Opublikowano

a jaki wlałeś półsyntetyk bo ja mam castrola i wydaje mi się że głośniej tyrkota ??? a teraz zaleje motulem 61oo castrol ze sklepu ale co wiadomo czy dobry ???

Opublikowano

ja latam na mobilu

Opublikowano

Szanowni Forumowicze i Moderatorzy :hi:

Oferuję oryginalne oleje Castrol i Mobil prosto od producenta. Wystawiam fakturę VAT lub paragon.

Firma Auto-Błysk Złotów.

Zalej świeżą krew do swojej niuni:)

CASTROL SLX PROFESSIONAL VW LONG LIFE III 5W-30 VW 507.00 4L 160 ZŁ

CASTROL EDGE 5W-30 VW 507.00 4L 150 ZŁ

CASTROL EDGE 0W-30 VW 505.01 4L 150 ZŁ

CASTROL EDGE 0W-40 VW 505.00 4L 160 ZŁ

CASTROL EDGE 5W-40 VW 505.01 4L TURBO DIESEL 130 ZŁ

CASTROL EDGE 10W-60 VW 505.00 4L 155 ZŁ

CASTROL MAGNATEC 5W-40 VW 505.00 4L 120 ZŁ

CASTROL MAGNATEC 5W-40 VW 505.00 4L DIESEL 120 ZŁ

CASTROL MAGNATEC 10W-40 VW 505.00 4L 90 ZŁ

CASTROL MAGNATEC 10W-40 VW 505.00 4L DIESEL 90 ZŁ

CASTROL MAGNATEC 15W-40 VW 505.00 4L 80 ZŁ

CASTROL ATF TQ DEXTRON III 38 ZŁ

FEBI BILSTEIN KONCENTRAT DO CHŁODNICY VW RÓŻOWY 30 ZŁ

FEBI BILSTEIN PŁYN DO WSPOMAGANIA VW ZIELONY M 6162 30 ZŁ

FEBI BILSTEIN PŁYN DO WSPOMAGANIA VW S 6161 40 ZŁ

Produkty są oryginalne z polskimi opisami bezpośrednio od dystrybutora Castrol Polska.

Tel. 505 831 599

Twoja turbinka już czeka na pełnego syntetyka :slina:

Opublikowano

Witam

Zbliża mi się wymiana oleju i tak się zastanawiam jaki wlać.

Posiadam A4 z 97r. silnik 1.9TDI AFN przebieg 235tys.

Obecnie zalany Mobilem Super S 10W-40. Lać dalej ten sam czy może zmienić na Motula ?

Opublikowano

Witam

Zbliża mi się wymiana oleju i tak się zastanawiam jaki wlać.

Posiadam A4 z 97r. silnik 1.9TDI AFN przebieg 235tys.

Obecnie zalany Mobilem Super S 10W-40. Lać dalej ten sam czy może zmienić na Motula ?

Jesli silnik jest ok mozesz (a nawet powinienes na takim jezdzic) spokojnie zalac MOTULA 8100 X-cess 5W-40. nic sie nie rozszczelni.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.