Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam !!!

Cały czas myslalem ze mam silnik z oznaczeniem BLB wiec kupiłem olej CASTROL EDGE 5w40 zgodny z normą 505.01

Jednak wczoraj dowiedziałem się że miałem robionego SWAP'a na silnik BPW z DPF'em.

Teraz pytanie czy muszę kupić olej z 5w30 z normą 504.00 - 507.00 ????

Czy moge zalac tego EDGE ?

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

jak masz DPFa to koniecznie 504.00-507.00 lej... :gwizdanie:

Opublikowano

czyli MOTUL Specific 504.00 507.00. zaden Edge

Opublikowano

dzieki panowie za szybka odpowiedz :)

Opublikowano

ja w sierpniu będę w Polsce i akurat będę musiał zrobić wymianę oleju

to przy okazji przetestuje ten MOTUL :cool1:

teraz śmigam cały czas na CASTROL EDGE 5w30 wymiana co 15 tyś km max i olej jak dla mnie pierwsza klasa :good: :good: :good:

Opublikowano

Ja właśnie zalałem Motula i wydaje mi się że autko jeszcze takie ciche nie było. :tongue4: Ale może to tylko tak mi się wydaje.

Opublikowano

Możecie polecić jakiegoś pewnego sprzedawcę oleju np. z allegro. Wiem, że dzik jest pewny ale niestety jest w podróży poślubnej do 25 :) Szukam castrola lub motula do AJM.

pozdro

Opublikowano

Możecie polecić jakiegoś pewnego sprzedawcę oleju np. z allegro. Wiem, że dzik jest pewny ale niestety jest w podróży poślubnej do 25 :) Szukam castrola lub motula do AJM.

pozdro

Może spróbuj tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/motul_oferta_bardzo_dobre_ceny-t53467.0.html

Opublikowano

Ja zawsze lałem Valvolin 10w40.Ale kiedy dostałem b. pewną informacje że olej do silnika benzyny jest taki sam jak do diesla, tylko zmieniają nalepke i cena inna to już zwątpiłem w jakość kazdej znanej marki.

Opublikowano

Witam ponownie w tym rozdziale. Jakiś czas temu obiecałem że podzielę się z Wami doświadczeniami na temat przejścia z minerała na półsyntetyk Motula 6100synergie+. O tuż wnioski są takie iż warto. Nie ma żadnych rozszczelnień silnika, motor pracuje o wiele ciszej.

Nadszedł czas na kolejną wymianę i na pewno będzie to motul i teraz zastanawiam się czy nie zalać niuni syntetykiem.

o

Opublikowano

mobilki !!! mam a4 1.9 tdi 110 kucy i zalany półsyntetyk castrola 10w40 przebieg 250tys .jaki olej jest dla niego w tym momencie NAJLEPSZY ????

Opublikowano

mobilki !!! mam a4 1.9 tdi 110 kucy i zalany półsyntetyk castrola 10w40 przebieg 250tys .jaki olej jest dla niego w tym momencie NAJLEPSZY ????

masz w pierwszym poście napisane jakie normy do Twojego silnika .... polecam Motula ale Castrol to też świetny olej, więc jak masz pewne źródło Castrola to go lej dalej ....

Opublikowano

ja osobiście polecam Motula z normami właściwymi do Twojego silnika czyli o ile się nie mylę 505 czy 502, jeśli chodzi o Motula

Opublikowano

no dobrze ale w poście u góry jest że pełen synt. a ja mam półsyn. to co zmieniac na fulla :mysli: bo autko ma 250tyś nadeptane ???

Opublikowano

no dobrze ale w poście u góry jest że pełen synt. a ja mam półsyn. to co zmieniac na fulla :mysli: bo autko ma 250tyś nadeptane ???

a silnik jak sie sprawuje?

Opublikowano

zrobiLem na nim dopiero 5 tyś i jest o.k !!! [br]Dopisany: 26 Lipiec 2009, 21:38_________________________________________________i jakie będa korzyści jak przejde na fulla ???

Opublikowano

takie korzysci, ze twoje auto ma jezdzic na full. sprezarka to delikatne urzadzenie i musi byc smarowana fullem.

Opublikowano

ok. podaj tylko jaki motul bo wg postu głownego to 505.00 506.00 i seri 8100 wg ciebie jaki ??? kurde zgłupiałem na temat tego wszystkiego a mechaniole to mnie wysmieja z takim przejsciem na full no cóż wszystkiego pewenie nie wiedza !!! i po takiej wymianie jezdzic na fullu do końca aż się rozsypie i płukąc i jak wiem że było ale proszę odp. indywidualną ?????

Opublikowano

MOTUL serii 8100 spelniajace norme 505.00 lub 506.00

Jesli silnik jest ok to spokojnie mozesz przejsc na fulla.

Opublikowano

jast suchutki i dalej się zastanawiam i jeszcze trszke poczekam dzieki pozder ???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.