Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Motul jest lepszym olejem od Castrola - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Koledzy co wy się sprzeczacie castrol da radę nie da rady wszyscy polecacie olej Motul :good: to wytłumaczcie mi dlaczego na korku wlewu oleju nowego Volkswagena jest napis Castrol i co mi odpowiecie :>

Opublikowano

To że jest tam taki napis to nie świadczy o jakości oleju :cool1:

Opublikowano

dla_czego, dla_czego - dla zysku!

Motul nie musi się reklamować. Życie weryfikuje go w rajdach i wyścigach.

Opublikowano

Koledzy co wy się sprzeczacie castrol da radę nie da rady wszyscy polecacie olej Motul :good: to wytłumaczcie mi dlaczego na korku wlewu oleju nowego Volkswagena jest napis Castrol i co mi odpowiecie :>

A no dlatego że Grupa VAG ma podpisaną umowę z Castrolem.
Opublikowano

Po przeczytaniu artykulu http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf zaczalem grzebac po necie i porownywac wlasciwosci oleji

I oto wyniki, oleji z norma 505.01 i klasa lepkosci 5W40

pol syntetyk

Liqui Moly Diesel High Tech

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1331%20Diesel%20High%20Tech%20SAE%205W40.pdf/$file/1331%20Diesel%20High%20Tech%20SAE%205W40.pdf

I HydroCrack

Liqui Moly TopTec 4100

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/3700%20top%20tec%204100_EN.pdf/$file/3700%20top%20tec%204100_EN.pdf

Oraz olej z norma 505.00 o klasie lepkosci 5w40

pelny syntetyk

Liqui Moly Diesel Synthoil

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40_EN.pdf/$file/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40_EN.pdf

I ktorym olejejm Liqui Moly zalac, Motul'a niestety nie moge znalezc w IRE ???

Wszystkie wymienione oleje maja bardzo zblizone wlasciwosci.

Tak dla porownania wlasciwosci (rowniez bardzo zblizone do powyzszych)

pelny syntetyk

Motul Specific

http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-43.html

Opublikowano

pierwszy z wymienionych prawie identyczny ze specyfikiem... porównując cyferki oczywiście...

Opublikowano

też zmieniam co 10kk i castrol nie da rady :kox: :kox: :kox:

ja śmigam na castrol w belgi od samego początku mam już prawie 200tyś km olej i filtry wymieniam średnio co 3 - 3,5 misiąca (15kk) CASTROL 5w30 jest bardzo dobrym olejem :good: :good: :good:

a do tych co krytykują castrol to jak myślcie na czy wasze audiolki jeździły za granicą zanim jej kupiliście i jeździcie do dzisiaj i jest wszystko OK :mysli: to nie jest wina producenta jaki masz olej w bańce tylko polskich rozlewni

więc CASTROL jest dobrym olejem tylko nie kupuj go w Polsce :>

Opublikowano
to nie jest wina producenta jaki masz olej w bańce tylko polskich rozlewni

więc CASTROL jest dobrym olejem tylko nie kupuj go w Polsce

Dlatego właśnie nikomu nie polecam Castrola. Poza tym po obejrzeniu kilku silników które jeździły około 200 tys. km na Castrolu i analogicznie tych które jeździły na Mobilu to różnica była duża. Po Castrolu w środku było bardzo dużo syfu.

Opublikowano

a do tych co krytykują castrol to jak myślcie na czy wasze audiolki jeździły za granicą zanim jej kupiliście i jeździcie do dzisiaj i jest wszystko OK :mysli: to nie jest wina producenta jaki masz olej w bańce tylko polskich rozlewni

więc CASTROL jest dobrym olejem tylko nie kupuj go w Polsce

Ja zgadzam się z kolegą, dlatego też polecę olej marki CarLube to olej angielski i co najważniejsze nie ma rozlewni tego oleju w PL więc kupujecie orginał pewniak. :>
Opublikowano

Po przeczytaniu artykulu http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf zaczalem grzebac po necie i porownywac wlasciwosci oleji

I oto wyniki, oleji z norma 505.01 i klasa lepkosci 5W40

pol syntetyk

Liqui Moly Diesel High Tech

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1331%20Diesel%20High%20Tech%20SAE%205W40.pdf/$file/1331%20Diesel%20High%20Tech%20SAE%205W40.pdf

I HydroCrack

Liqui Moly TopTec 4100

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/3700%20top%20tec%204100_EN.pdf/$file/3700%20top%20tec%204100_EN.pdf

Oraz olej z norma 505.00 o klasie lepkosci 5w40

pelny syntetyk

Liqui Moly Diesel Synthoil

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40_EN.pdf/$file/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40_EN.pdf

I ktorym olejejm Liqui Moly zalac, Motul'a niestety nie moge znalezc w IRE ???

Wszystkie wymienione oleje maja bardzo zblizone wlasciwosci.

Tak dla porownania wlasciwosci (rowniez bardzo zblizone do powyzszych)

pelny syntetyk

Motul Specific

http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-43.html

Do PD-ków 505.01 najczęściej sprzedaję TopTeca 4100

A co do umowy Castrola z ASO, to na szczęście nie wszyscy się dali omamić, rzeszowskie ASO pozostało przy Mobilu, bo też widzieli (i zrobiły na nich wrażenie :thumbdown: ) wnętrza silników Castrolowych...

Opublikowano

witam kolegów a co myślicie o oleju Havoline Extra 10W-40 dostałem go gratis i myślę czy go zalać ,auto sprowadzone i nie wiem na czym jeżdziło wcześniej

Określenie

HAVOLINE EXTRA 10W-40 to wielosezonowy, najwyższej jakości olej do silników z zapłonem iskrowym i samoczynnym zestawiony przy udziale niekonwencjonalnych oraz mineralnych olejów bazowych, wysokojakościowego pakietu dodatków i modyfikatora lepkości zapewniającego doskonałą odporność na ścinanie.

HAVOLINE EXTRA 10W-40 spełnia najnowsze standardy europejskie ACEA i amerykańskie API potwierdzone symbolem DONUT (charakterystyczne kółko na opakowaniu).

Zalety

HAVOLINE EXTRA 10W-40 to najwyższej jakości olej do smarowania silników z zapłonem iskrowym, który można również stosować do smarowania silników z zapłonem samoczynnym.

Olej HAVOLINE EXTRA 10W-40 został opracowany tak, aby jego jakość spełniała potrzeby wszystkich samochodów poruszających się po europejskich drogach, zarówno tych wyposażonych w silniki z zapłonem iskrowym jak i z zapłonem samoczynnym, pracujących z doładowaniem i bez doładowania.

Olej HAVOLINE EXTRA 10W-40 zapewnia całoroczną bezawaryjną sprawność działania silników na całym obszarze Europy.

Zużycie oleju HAVOLINE EXTRA 10W-40 podczas eksploatacji jest mniejsze niż innych olejów i olej ten zalecany jest szczególnie do smarowania nowoczesnych wysilonych silników, włączając w to silniki pracujące z wykorzystaniem najnowszej technologii spalania ubogiej mieszanki oraz silniki wyposażone w katalizatory układu wydechowego. Ponadto olej ten nadaje się do smarowania silników zasilanych paliwem gazowym (LPG).

Olej HAVOLINE EXTRA 10W-40 chroni silnik przed uszkodzeniem i obniżeniem sprawności, zmniejszając w ten sposób koszty obsługi i napraw samochodów.

Zastosowanie

W przypadku silników z zapłonem iskrowym klasa jakości API SJ i ACEA A3-98 gwarantuje najwyższą skuteczność przeciwdziałania powstawaniu "czarnego szlamu", zużyciu elementów silnika i utlenianiu oleju, jaką może oferować współczesna technika smarownicza. Opracowanie oleju HAVOLINE EXTRA 10W-40 było ukierunkowane na uzyskanie zatwierdzenia tych europejskich producentów samochodów, którzy są szczególnie wrażliwi na problemy zużycia.

To podkreśla dodatkowo szczególnie wysoki poziom własności przeciwzużyciowych wykazywanych przez ten olej.

W przypadku silników z zapłonem samoczynnym klasa jakości API CF i ACEA B3-98 oraz zatwierdzenia uzyskane od europejskich producentów tych silników gwarantują, że olej HAVOLINE EXTRA 10W-40 posiada wszystkie zalety wysokiej jakości oleju smarowego do silników z zapłonem samoczynnym. HAVOLINE EXTRA 10W-40 zapewnia ponadto wyjątkową ochronę silników, dla których zalecane są oleje silnikowe spełniające specyfikacje jakościowe API SH/SG/CD oraz CCMC G5, PD2.

Opublikowano

Po przeczytaniu sporej ilości postów z tego działu przyznam, że się trochę wkurzyłem ponieważ ponad trzy miesiące temu zalałem castrol magnatec 10W/40 (allegro). Auto ma przejechane ok. 340k km, a poprzedni właściciel przez 1,5 roku zalewał minerałem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak się rozgrzeje silnik to głośniej chodzi (słychać takie tykanie) i nie wiem czy to wina oleju czy czegoś innego (przed wymianą chodził cały czas cicho). Na castrolu zrobiłem ok. 5k km, oleju nic nie bierze, spalanie średnio 5,8 i zastanawiam się czy nie zmienić na polecany przez Was Motul. Czy taki będzie odpowiedni? http://moto.allegro.pl/item656079134_olej_motul_6100_synergie_10w_40_polsyntetyczne.html Czy przez ten castrol może głośniej chodzić po rozgrzaniu silnika? Bardzo proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Opublikowano

Po przeczytaniu sporej ilości postów z tego działu przyznam, że się trochę wkurzyłem ponieważ ponad trzy miesiące temu zalałem castrol magnatec 10W/40 (allegro). Auto ma przejechane ok. 340k km, a poprzedni właściciel przez 1,5 roku zalewał minerałem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak się rozgrzeje silnik to głośniej chodzi (słychać takie tykanie) i nie wiem czy to wina oleju czy czegoś innego (przed wymianą chodził cały czas cicho). Na castrolu zrobiłem ok. 5k km, oleju nic nie bierze, spalanie średnio 5,8 i zastanawiam się czy nie zmienić na polecany przez Was Motul. Czy taki będzie odpowiedni? http://moto.allegro.pl/item656079134_olej_motul_6100_synergie_10w_40_polsyntetyczne.html Czy przez ten castrol może głośniej chodzić po rozgrzaniu silnika? Bardzo proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Im rzadszy olej tym głośniejsza praca zużytych popychaczy. przy twoim przebiegu ( a znajac zycie masz wiecej niz 340 w 13 letnim dieslu) to norma. nastepnym razem zalej motula półsynt. i porownaj.

Opublikowano

Co do przebiegu to licznik był cofnięty w niemczech (teraz 175k na liczniki). Byłem w serwisie Audi i był serwisowany do końca 2005 r i wtedy było 265k km, w Polsce przez 1,5 roku w sumie 20k km (z tego 5k km moje), więc wydaje mi się że więcej niż 340 nie ma przejechane, ale mniejsza z tym. Czy podany przeze mnie olej będzie odpowiedni i czy faktycznie mogą to być wyrobione popychacze?

Opublikowano

witam mam pytanko co mi powiecie o zalaniu mojego 2.5 tdi v6 olejem castrol edge 5w40 bo taki polecil mi mechanior i ze moge na nim robic do 15 tys km

Opublikowano

do V6 bym nie ryzykowała, kup motula lepiej, bo silnik wymaga dobrego oleju i wymiane najlepiej co 10 kk :hi:

Opublikowano

Ja równiez polecam Motul do 2.5 TDI :good:

Opublikowano

caly ten watek moze zawrzec sie w jednym poscie:

Jaki olej? - Motul

Kiedy syntetyk? - kiedy nie bierze oleju i silnik jest zdrowy

Kiedy półsynt? - silnik bierze 2-3 L na 10000km (wymagany remont)

Kiedy minerał? - silnik bierze więcej niż 3L na 10000km (remont niezbedny)

generalizuje ale pytania powtarzaja sie co trzeci post.

ludzie czytajcie wątek i znajdziecie odp na swoje pytanie. :kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.