Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Motul jest przereklamowany? a widziales gdzies reklame Motula??

no ja osobiście na prawie każdym forum :decayed:

j.w. ale pozatym duzo ludzi sie nim podnieca.. ale czy jest czym? :mysli:

mechanior mi polecił inne oleje i chciałem was zapytać o opinie? czy dobrze zrobiłem wybierając castrol :)

w sumie i tak pewnie bym nie zauważył różnicy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Motula lub Mobila zalać.

powiedzcie mi bo byłem ostatnio u mechanika na wymianie i powiedział ze motul jest przereklamowany? i doradził mi shell lub castrol wybrałem ten 2 :)

Może ten mechanik jest partnerem Castrola :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest przereklamowany? a widziales gdzies reklame Motula??

no ja osobiście na prawie każdym forum :decayed:

j.w. ale pozatym duzo ludzi sie nim podnieca.. ale czy jest czym? :mysli:

mechanior mi polecił inne oleje i chciałem was zapytać o opinie? czy dobrze zrobiłem wybierając castrol :)

w sumie i tak pewnie bym nie zauważył różnicy :decayed:

powiem tak. przejrzyj kilka stron wczesniej wątku oraz watek o olejach w sil. benz. tez zadawalem takie pytania jak ty. tez pytalem czym tu sie podniecac.

zalalem Motulem bo tylko wtedy mozna argumentowac i polemizowac.

na Mobilu ADR palil mi 1L na 10000km. teraz nie bierze nic. nic dodac - nic ująć.

a to, ze na forach Motul jest "reklamowany" - to chyba pozytywny objaw. jak dla mnie fora to najbardziej wiarygodne źródla informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ja podobny efekt miałem w poprzednim aucie (nalot ok 300 tys) przy przejściu z Castrola na Liqui Moly. To Castrol jest wyjątkowo przereklamowany i usiłuje się wcisnąć do każdego serwisu, a ja akurat już w kilku autach właśnie z Castrolami miałem jak najgorsze doświadczenia (silnikowymi bo akurat TAF-X do skrzyni jest świetny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy koledzy...posty dotyczące olei wiec ja tez mam pytanko...jestem nowy i prosze o laskawość i wyrozumiałość :> a wiec mam Audi A4 to rzecz oczywista...1.9 TDi 99 km 1996 r. i jaki to model silnika AHU , AFN czy jeszcze moze jakiś inny???

W tamtym roku wymieniałem olej byl to Mobil Super M Diesel 15w-40...jak mi wiadomo jest to mineral...

Jaki olej mi polecacie???czy moge zastapic mienaral tym syntetykiem o ktorym napisaliście i polecacie czyli MOTUL serii 8100 ???

Czy nic sie nie bedzie dziać,czy nie ma to wogóle znaczenia???

Dziekuje koledzy z góry i uszanowanie dla Was :hi:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że castrol wcale nie jest gorszy od motula...Ja u siebie mam wlany shell półsyntetyk, jeszcze trochę i też bede wymieniał, czytają forum zastanawiam sie czy ponownie wlać shella czy może coś innego, i czy może być syntetyk... :mysli:???Musze przyznać że na 6tys km niunia nie wzięła nawet grama oleju...

kolego Ty masz PD i musisz mieć olej spełniający normy 505.01

Jest takie zamieszanie z tymi olejami że sam już nie wiem :blink:. Czyli mogę zalać MOBIL 1 SYNT S SPECIAL 5W-40?? Z tego co czytałem spełnia normy 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem kupic mobila do PD i powiedzieli mi ze nie ma takiego

Sprawdzony, godny polecenia , użytkowany przeze mnie olej do PD to:

MOTUL SPECIFIC VW 505.01 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem kupic mobila do PD i powiedzieli mi ze nie ma takiego

kto Ci takie głupoty powiedział .... :shocked: kto to słyszał żeby Mobil nier miał oleju z normą do PD :no::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spojrzcie 5 postow wyzej i pomozcie mi bo jak narazie nikt takiej checi nie wyrazil :wallbash::tongue4:

Z góry bardzo dziekuje :hi:

Przeanalizowałem wszystkie posty tego wątku i ja bym wlał na początek półsyntetyk np. mobila, może i bym też skusił sie na płukanie specyfikiem Motula. Jeżeli do następnej wymiany nic złego nie było to wtedy zalałbym Motul 8100 full.

Ja mam zalany Mobil 1 5W-50 po płukance Motulem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spojrzcie 5 postow wyzej i pomozcie mi bo jak narazie nikt takiej checi nie wyrazil :wallbash::tongue4:

Z góry bardzo dziekuje :hi:

Masz 90 KM - no to w '96 możesz mieć albo AHU albo 1Z, na naklejce we wnętrzu koła zapas. będzie typ silnika, jak nie masz naklejki podaj VIN to Ci powiem jaki masz. Ja w poprzednim aucie przy takim silniku przechodziłem na full syntetyk bezproblemowo, a tylko same plusy (mniejsze zużycie oleju, szybsze smarowanie zimą, latem niższe temperatury oleju przy mocnej jeździe). Używałem preparatu do czyszczenia/płukania silnika Liqui Moly (w aktualnym aucie także i jeszcze sporo innych aut) olej do tego silnika: Liqui Moly Diesel Synthoil 5W 40. Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów możesz pytać na PW. Poczytaj jeszcze to: http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie o Mobilu Super M Diesel 15W-40 ???? jest to mineral a A4 mam AHU 90 km i nie co ponad 200 000 km...mechaniorzy mówia mi ze przy takim przebiegu mam nie lac full syntetyka tylko własnie ten mineral bo przy tym przebiegu sprawdza sie najlepiej...Co powiecie na ten temat??? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniorzy do Poldonów!, W moim AHU miałem 300 i zrobiłem spokojnie (dzięki full synt. także) jeszcze ponad 60, W aktualnym: kupiłem przy 250 od razu full synt i już prawie dycha zrobiona przez 2.5 miesiąca. Zaraz zaczną się legendy i baśnie o rozszczelnianiu silników na pełnym syntetyku

P.S. A starym (umysłowo) mechanikom nie należy się zupa i drugie tylko pasza treściwa - przecież też ma kalorie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechaniorzy mówia mi ze przy takim przebiegu mam nie lac full syntetyka tylko własnie ten mineral

bo przecież muszą na kimś zarobić :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli z tego co mówicie full syntetic jest o niebo lepszy z doswiadczenia od minerala???Czy tak???

Jasne że TAK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja audiczka śmiga na oleju Castrol EDGE 5W-30 ma przejechane 191 tyś km i jest naprawdę wszystko w najlepszym porządku i uważam ze jest to bardzo dobry olej :good:

wydaje mi się że problem tkwi w pochodzeniu gdzie kupisz i od koga np. ja w Belgii płace za Castrol EDGE 5W-30 5lbecaluje 97 euro a w Polsce kupisz za połowę ceny :mysli:

każdy serwis audi vw w belgi leje Castrol i naprawdę jest wszystko OK

a wybór należy do ciebie kupuj olej ze sprawdzonego źródła a na pewno będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli z tego co mówicie full syntetic jest o niebo lepszy z doswiadczenia od minerala???Czy tak???

Ba to mało powiedziane do silników na Pd nie należy stosować innego oleju niż syntetyczny z normą VW 505.01 i koniec. :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli z tego co mówicie full syntetic jest o niebo lepszy z doswiadczenia od minerala???Czy tak???

zupełnie inna bajka ...lecz najważniejsze w tym całym zamieszaniu są zapamiętaj normy ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uzywalem opcji szukaj ale nie udalo mi sie znalezc. Moze wy jestescie mi w stanie podpowiedziec jaki olej uzyc do A4 z 2006 2.7 TDI kod silnika to BPP. Troche mi namieszal ten long-life? I jeszcze jedno pytanko wchodzi tam okolo 8 litrow :) Czy to prawda ze trzeba go czesciowo zalac przez filter oleju bo inaczej znaczaco skraca sie zywotnosc silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...