Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

oj chyba nie maja - nie jestem na sete pewien czy nie shell bo na stronie castrola nie ma audi jako partnera i na ostatnim serwisie na ulotkach vw widzialem shella :mysli: aoge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

castrol, mobil

jesli chodzi o PD to sie normy przestrzega

Wydaje mi się, że umowa dealerska zobowiązuje ASO do korzystania z płynów eksploatacyjnych zalecanych przez producenta, a w przypadku AUDI jest to chyba Castrol.

także inne firmy oleju czy płynów eksploatacyjnych wg producenta są akceptowane przez aso

czy to mobil, schel czy castrol to juz tylko kwestia kasy

subaru ma fabrycznie lany castrol a serwisy leją np. Midland który lepiej wypada jakosciowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie wszytko co spełnia normę: 505.01 lub 506.01 lub 507.00

mogę lać do swojej ajm?

Teoretycznie pytam bo póki co leję castrola jak był lany od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol się mocno usiłuje ustawiać w ASO różnych marek, ale na szczęście nie wszyscy ulegają tym namowom, poza tym zawsze można wlać w ASO swój olej (także na gwarancji) jeśli tylko spełnia normy. Bo o castrolu to mi się nie chcę już nawet mówić (podobnie jest jak kolega wspomniał np. w subaru, kto widział rozebrane silniki jeżdżone na tym przereklamowanym od zawsze shicie, nawet serwisując kosiarkę się zastanowi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie wszytko co spełnia normę: 505.01 lub 506.01 lub 507.00

mogę lać do swojej ajm?

Teoretycznie pytam bo póki co leję castrola jak był lany od początku

oczywiście że tak ...te normy są dla Twojego silnika BDB .... w razie pytań możesz wpaść na spota do Poznania a dużo możesz się o wszystkim dowiedzieć ..... każdy z nas pomoże na ile będzie mógł a Musashi doradzi w sposób profesjonalny i rzetelny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :wink4: Druga wymiana oleju w mojej A4. Nie wiem co niemiec wcześniej lał, wiem tylko tyle że wymieniał olej po 15kkm, ja po zakupie zalałem SHELL 10W40 pojeździłem troche a teraz zalałem MOBIL1 5W50 :> Czas pokaże czy była to dobra decyzja :mysli: myślę, że dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :):)

Kupiłem autko u Niemców 1.9 TDI, 110KM, AVG i widzę na etykiecie że ostatnio był lany olej Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30. Samochód ma przejechane 127 tyś, olej był wymieniany tak co 17tyś, tylko nie wiem czy cały czas ten sam. Lał koś taki olej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry olej , jeden z lepszych HC (hydro crack, nie full synt, jak to często wmawiają niektórzy sprzedawcy), z pewnością górna pólka wśród ogólnie pojętych półsyntetyków. Ma normy 504.00 i 507.00, pewnie Twoje auto jeździło w longlifie (mój zresztą też) ale przy następnej wymianie i tak bym wlał do AVG LM Diesel Synthoil (cenowo stoją dość podobnie) i przeszedł na wymianę zwykłą co 12-13 tys.(Tak też uczyniłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliza mi sie termin wymiany oleju i zastanawiam sie co kupic.

Mam obecnie zalany Castrol a tutaj czytam, ze warto lac Motula.

Czy moze mi ktos wyjasnic czym sie te oleje roznia i dlaczego ponoc Motul > all?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie zrobiłem 5000 na castrolu i nie ma najmniejszych problemow. Gleboko sie zastanawiam jednak czy nastepnej wymiany nie robic na motula bo wszyscy tak go wychwalaja. Wszyscy sa zadowoleni z tego oleju wiec mozna go szczerze polecic. Chociaz jezdząc na castrolu tez jestem zadowolony. Czytalem tez forum i ludzie ktorzy jezdza na motulu karca castrola chociaz przewaznie nikt na nim nie jezdzil. Co wybierzesz to bedzie. Tylko jak wczesniej bylo powiedziane trzeba uwazac na legalnosc castrola - nie kupowac z allegro czy tam z tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując olej produkowany w Polsce masz bardzo małą szanse że w butelce jest to za co płacisz. Czytałem w paru miejscach na tym forum i gdzie indziej w internecie, że na polskich liniach rozlewniczych oleju rozlewa się różne oleje. Podobno nie ma na tych liniach możliwości rozcieńczenia ani mieszania olei ze sobą, ale... (polak potrafi)

Pomiędzy rozlewaniem jednego oleju a drugim przeprowadza się, albo i nie, słabe czyszczenie linii rozlewniczej. W konsekwencji dochodzi do sytuacji że poprzedni olej który był rozlewany (jego pozostałości) miesza się z tym który jest rozlewany jako następny. I wychodzi z tego coś dziwnego. Podobno castrol (i inne oleje) sprzedawane w hipermarketach i allegro (z polskim kodem paskowym) są rozlewane na takich liniach i tak naprawdę to nigdy nie wiadomo co jest w bańce z olejem.

Co do motula to chyba ma swoje linie rozlewcze w fabryce i dlatego jest taki chwalony.

Ja z Castrola przeskoczyłem na Mobila ale tylko z niepolskim kodem paskowym.

Różnic w jeździe nie odczuwam. Silnik zachowywał się tak samo na Castrolu jak i teraz na Mobilu.

Jedna sprawa jest ważna przy wymianie oleju. POWINIENEŚ użyć Engine Flusha (albo coś podobnego), który wyczyści silnik z całego syfu i ze starego oleju co spowoduje że ostatki starego oleju nie zanieczyszczą nowego z innej firmy i oba się nie "pogryzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie zrobiłem 5000 na castrolu i nie ma najmniejszych problemow.

Tyle to ten motor na kujawskim by przejechał.

Tu chodzi o to ze motul jest olejem w pelni syntetycznym przez co lepiej odprowadza ciepło itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega: Passat FL 2004r, na Castrolu brał olej w jakims tam stopniu, po zmianie na motula olej od wymiany do wymiany:)

ja tez kupiłem motula i jestem zadowlolony, moim zdaniem nie ma sensu lac cos innego, bo kupujac od kolegow z forum roznice cenowe sa niewielkie... nie mowiac juz o nowoczesnych silnikach tdi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej lektury :wink4: Może pomoże w decyzji: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=57289

Sory ale tamten temat to jakies maslomaslane.

Polecam to:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=6367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lektury AKP wcale nie wynika, ze Motul > all. W sumie nic z tego nie wynika. :decayed:

A tutaj Mobil 1 i Motul sa najlepsze. Jest przynajmniej uzasadnienie decyzji.

Dzieki za linki, poszperam glebiej i zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi z wcześniejszego postu Liqui Moly Top Tec 4200 jest to olej syntetyczny : http://www.liquimoly.pl/index2.htm

i radzę taki lać dalej. moim zdaniem to najlepsza firma. do swojej audi z początku lałem wiele olei polecanych przez "znawców" mobil to wogóle odpada, reszta też badzief, na każdym chodził lipnie. teraz leję liqui moly mos2, silnik chodzi o niebo lepiej, ciszej i wogóle. jest to jak najbardziej wysoka półka, olej w polsce mało znany z racji tego nie podrabiany jeszcze tak ....

http://www.liquimoly.pl/index2.htm

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bo wciąż się to przewija: Top Tec'i (cała seria) Liqui Moly, nie są olejami full syntetycznymi! Na polskiej stronie tak występują, na co zwracałem już uwagę w centrali, w nowym katalogu "papierowym" 2009 jest już poprawione, a na macierzystej stronie liquimoly.de od zawsze były właściwie opisane czyli synthese technologie ( http://www.liquimoly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_synthesetechnologie_nt0005f4c2.html?Open&site=2 ), owszem są to jedne z najlepszych olejów w klasie hc, półsynt czy jak to zwać, ale mimo wszystko nie są olejami full synt. Jeśli chodzi o Liqui Moly to oleje w pełni syntetyczne zawsze mają w nazwie "Synthoil" (Diesel Synthoil, Synthoil Race Tech GT1, Synthoil Longtime, itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...