Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Ja osobiście leje do silnika Castrola 5w30, jestem przed wymianą cena w sklepie w Krakowie AutoWanda 159zł za 5 l, natomiast w internecie olej podobno z niemiec 155 zł.(5 x 1l.)

http://allegro.pl/olej-castrol-slx-proffesional-powerflow5w30-1l-krk-i1191449747.html

Mam pytanie czy istnieje możliwość zweryfikowania orginalności oleju w sklepach ewentualnie w internecie. Mam wrażenie że olej jest ten sam w sklepie co i na aukcjach internetowych.

Poprzednio wymieniałem olej w stacji obsługi - i nie byłem pewien że mam wlewany orginał.

Być może przesadzam ale jeśli możecie rozjaśnijcie mi temat

Tylko nie piszcie żebym jechał do ASO na przegląd - bo tam mi wleją napewno orginała.

Pozdrawiam - wszystkich pozytywnie zakreconych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukacie moje posty z początku wątku - też dziwiłem się dlaczego wszyscy chwalą Motula. Jeździłem na Mobilu i ten olej chwaliłem. jakieś 2 lata temu postanowiłem sprobować i zalać Motula. Ktoś na forum polecił Dzika. Jakież było moje zdziwienie jak okazało sie, że Dzikus jest ze Szczecina, a konkretnie tu studiuje (teraz juz studiował). Umówiłem się - pojechałem - kupiłem - zalałem - zapomniałem co to dolewki. Nie powiem - teraz z Dzikusem jesteśmy jak bracia. :decayed: Mało jest tak uczciwych i porządnych ziomów. Także polecam na każdym kroku. A płacę u Dzika normalnie - jak każdy. Za cześci w maju skasował mnie z niską marżą tylko ( a brałem za 2 tyś) - po starej/młodej znajomości. pozdr

Masz rację, Motul jest olejem dużo lepszym od całej tej reszty Castoli, Mobili i innych "MADE IN EU - czyli w Rumunii, albo w Niemczech, zależy jak trafisz". Ja jak już wcześniej pisałem - używam Millers Oils i uważam po analizie kart technicznych i kilkuletnim doświadczeniu z tym olejem w różnych autach, że na ma lepszego na rynku. Tak samo jak uwielbiam Audi, tak samo lubię Millers Oils i polecam go każdemu. Silnik chodzi ciszej, olej zachowuje konsystencję bardzo długo, w żadnym z samochodów nie bierze oleju (gdy kupiłem Berlingo 1,9D brał około 1l na 10 tys. km (był zalewany Texaco) a po wlaniu XFE 10w40 problem zniknął). Fakt, źe jest ddrogi, ale... albo tanio, albo dobrze... Poza tym nie ma żadnych niedomówień tyopu oelj HC syntetyczny, w technologii syntetycznej, itd. Jest albo Full Synthetic, albo Semi Synthetic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja osobiście leje do silnika Castrola 5w30, jestem przed wymianą cena w sklepie w Krakowie AutoWanda 159zł za 5 l, natomiast w internecie olej podobno z niemiec 155 zł.(5 x 1l.)

http://allegro.pl/olej-castrol-slx-proffesional-powerflow5w30-1l-krk-i1191449747.html

Mam pytanie czy istnieje możliwość zweryfikowania orginalności oleju w sklepach ewentualnie w internecie. Mam wrażenie że olej jest ten sam w sklepie co i na aukcjach internetowych.

Poprzednio wymieniałem olej w stacji obsługi - i nie byłem pewien że mam wlewany orginał.

Być może przesadzam ale jeśli możecie rozjaśnijcie mi temat

Tylko nie piszcie żebym jechał do ASO na przegląd - bo tam mi wleją napewno orginała.

Pozdrawiam - wszystkich pozytywnie zakreconych

Zeby sprawdzic czy dany olej jest oryginal:

(warunek: musisz miec troche pewnego oleju - oryginalnego wg Ciebie)

Nalej troszke do korka z banki oleju z pewnego zrodla i dolej troszeczke z niepewnego zroda tzw podejrzanego (tej samej firmy, rodzaj).

Jesli sie zmiesza rownomiernie tzn oba oleje sa gitara, jesli nie bedzie sie chcial łączyc, jakies zawiesiny itp tzn ze jest lipa, inna konsystencja etc...

Przywiozlem z angli znajomemu banke 5l mobil 1 0-40 TD i sprawdzil tą metodą z takim samym olejem zakupionym w polsce, i wyraznie sie nie połączyły... Jaki z tego moral? To 2 różne oleje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh podobnie z Coca-Colą :gwizdanie:

Jak poszukacie moje posty z początku wątku - też dziwiłem się dlaczego wszyscy chwalą Motula. Jeździłem na Mobilu i ten olej chwaliłem. jakieś 2 lata temu postanowiłem sprobować i zalać Motula. Ktoś na forum polecił Dzika. Jakież było moje zdziwienie jak okazało sie, że Dzikus jest ze Szczecina, a konkretnie tu studiuje (teraz juz studiował). Umówiłem się - pojechałem - kupiłem - zalałem - zapomniałem co to dolewki. Nie powiem - teraz z Dzikusem jesteśmy jak bracia. :decayed: Mało jest tak uczciwych i porządnych ziomów. Także polecam na każdym kroku. A płacę u Dzika normalnie - jak każdy. Za cześci w maju skasował mnie z niską marżą tylko ( a brałem za 2 tyś) - po starej/młodej znajomości. pozdr

Masz rację, Motul jest olejem dużo lepszym od całej tej reszty Castoli, Mobili i innych "MADE IN EU - czyli w Rumunii, albo w Niemczech, zależy jak trafisz". Ja jak już wcześniej pisałem - używam Millers Oils i uważam po analizie kart technicznych i kilkuletnim doświadczeniu z tym olejem w różnych autach, że na ma lepszego na rynku. Tak samo jak uwielbiam Audi, tak samo lubię Millers Oils i polecam go każdemu. Silnik chodzi ciszej, olej zachowuje konsystencję bardzo długo, w żadnym z samochodów nie bierze oleju (gdy kupiłem Berlingo 1,9D brał około 1l na 10 tys. km (był zalewany Texaco) a po wlaniu XFE 10w40 problem zniknął). Fakt, źe jest ddrogi, ale... albo tanio, albo dobrze... Poza tym nie ma żadnych niedomówień tyopu oelj HC syntetyczny, w technologii syntetycznej, itd. Jest albo Full Synthetic, albo Semi Synthetic.

Moze nie najlepsza analogia ale ostatnio przerabialiśmy w domu temat żarcia dla kota (jest maly i musi Sierść jeść). Pewny karm typu Whiskas - reklamy, c**je, muje - poszukałem na ten temat trochę info na necie. okazuje sie, że wszelkie reklamowane popularne karmy to shit. Karmisz kota czyms takim od malego i w wieku 5 lat nie ma zębów i pada na wątrobe. To tak jakbyś sam od dziecka wsuwał hamburgery na kazdy posilek. 4% zawartosci mięsa w puszce!? Reklama robi swoje niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ryzyko trafienia "lewego" oleju jest bardzo duże. Ja przywiozłem olej jeszcze z niemiec, razem z autem. Teraz zbliża się czas wymiany, akurat znowu do Bawarii jadę to znowu kupię tam. Jakiś spokojniejszy wtedy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy na Forum Ktos sprzedaje pewne oleje do TDIka ? zbliza się czas wymiany i chetnie bym łyknał banieczkę .

Wystarczy spojrzeć parę postów/stron wstecz i wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armistead, a Ty byś przeglądał 159 stron tego tematu ? to nie lenistwo ale brak czasu :hi:

styknie 2 w tyl bedziesz wiedzial co i jak tych co sie o ciagle o to samo pytaja jest tutaj ze 2000000 i nie wazne ze 2 linijki wyzej jest jak BYK NAPISANE!! trzeba sie jeszcze z 10000 razy zapytac!

zerknij 2-3 stron w tyl i bedziesz wiedzial dokladnie kto sprzedaje i jakie oleje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy na Forum Ktos sprzedaje pewne oleje do TDIka ? zbliza się czas wymiany i chetnie bym łyknał banieczkę .

Wal do kolegi o nicku dzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy wie ktos jaka jest norma dla tego oleju Motul 300V COMPETITION 15W50

STANDARTY: przekracza standardy API SH/CF - CCMC G-4/PD-2 REFERENCJE: PRODRIVE - Ferrari 550 Maranello, 24 Godziny Le Mans, FIA GT, Coloni Motorsport - Formuła 3000, French GT - Ruffier Events, Porsche GT

http://www.motul.krakow.pl/_pdf/Motul_Produkty_Osobowe_Sport_Silnik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM juz za 2 tygodnie przymierzam sie do mojej pierwszej wymiany oleju i zastanawiam się który olej wybrać MOTUL 300V POWER 5W-40 czy CASTROL EDGE 5W30 LONGLIFE oczywiście sa to oba syntetyki autko a4 b7 2006r 2.0 tdi 120 tys km przebiegu poradzicie cos z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM juz za 2 tygodnie przymierzam sie do mojej pierwszej wymiany oleju i zastanawiam się który olej wybrać MOTUL 300V POWER 5W-40 czy CASTROL EDGE 5W30 LONGLIFE oczywiście sa to oba syntetyki autko a4 b7 2006r 2.0 tdi 120 tys km przebiegu poradzicie cos z gory dziekuje

Jeżeli nie masz DPFa to moze byc ten motul przykładowa aukcja http://allegro.pl/olej-motul-specific-505-01-5w40-5l-5w-40-promocja-i1203582712.html

Jeżeli masz DPFa to olej musi spełniać norme 507.00 i np ja leje do siebie ten motul mimo ze nie mam DPFa http://allegro.pl/olej-motul-5w30-specific-5l-jaroslaw-okazja-i1197249677.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szczerze mówiąc nie odważę się zalać pełnym syntetykiem więc pozostanę przy półsyntetyku. Olej chciałbym zamówić ze strony producenta bo uważam, że to dość dobry i bezpieczny zakup... Na allegro ceny bardzo odbiegają od tych na stronie producenta więc wybór oczywisty. Prosiłbym do odpowiedni dobór do mojego silnika bo dla mnie te oznaczenia, a dokładnie przykładowym będzie (API: CF SPECYFIKACJE: VW 505.00/MB229.1) to czarna magia. http://www.motul-oleje.pl/categories/index-id-14.html proszę o pomoc w wyborze pozycji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.Miałem dylemat jaki Motul-inne marki odrzuciłem bo większość to HC,ST,SEMI itp. a Motul jest w 100% olejem syntetycznym-zalać do mojego AWX.Mam zalany 5w-40 i przy nim zostanę bo:

MOTUL SPECYFIC 505.01 5W-40 MOTUL SPECYFIC 504.00/507.00 5W-30

Klasa lepkości 5w-40 5w-30

Gęstość w temp.15oC 0.848 0.848

Lepkość w temp.100oC 13,9mm/s 11,7mm/s

Lepkość w temp.40oC 84,9mm/s 72,3mm/s

Wskaźnik lepkości 167 157

Punkt płynięcia -36oC -39oC

Temperatura zapłonu 215oC 242oC

TBN 7,4mg KOH/g 7,2mg KOH/g

Dla osób chcących wiedzieć więcej o oleju silnikowym polecam ten artykuł http://www.zssplus.pl/www_prace_dyplomowe/praca_6_oleje.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...