Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli juz chcesz byc Patriotą to bierz Lotosa, a za ta cenę masz jeden z lepszych olejów Świata Motul 505.01. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem świerzo po przejsciu z 10 w 40 mobila na 5 w 40 castrola jakieś 5 dni te rozszczelnienia niby z powodu zmiany z poł na full to do ilu km można się m/w ich spodziewac ? , miałem popękaną rurę od bloku do separatora tzn odmy na dole i zaczęło cieknąc bardzo z tej domy, zmieniłem rurkę z sepratorem na samą bez niego ale pomijając temat że powinen byc z tego co wyczytałem no i tak człowiek trochę przedrażliwiony na punkcie kapania leju zastanawia się czy już ma to za sobą czy przed , dodatkowo przymierzam się do czipa i czy wtedy już ewentualnie całkiem się nie poleje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem świerzo po przejsciu z 10 w 40 mobila na 5 w 40 castrola jakieś 5 dni te rozszczelnienia niby z powodu zmiany z poł na full to do ilu km można się m/w ich spodziewac ? , miałem popękaną rurę od bloku do separatora tzn odmy na dole i zaczęło cieknąc bardzo z tej domy, zmieniłem rurkę z sepratorem na samą bez niego ale pomijając temat że powinen byc z tego co wyczytałem no i tak człowiek trochę przedrażliwiony na punkcie kapania leju zastanawia się czy już ma to za sobą czy przed , dodatkowo przymierzam się do czipa i czy wtedy już ewentualnie całkiem się nie poleje :confused4:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

podejscie rodem z PRL-u

nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik ciekawy i wydaje sie że mówią tam prawde chociaż też miałem przeświadczenie że mi się silnik rozszczelni. Po wymianie minimalnie mi kapie z silnika ale może to jest to o czym wspominał rok temu mechanik czyli siemering na wale z tyłu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wymiany zrobiłem no nie wiem jakieś 300 km ale juz prawdopodobnie znalazłem przyczyne kapania ale to są takie ilości że nawet poziom oleju nie spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat tego nie wiem ale przekonam się jak zrobie jakieś 1000 km i czy ubędzie olej i czy silnik bedzie suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat tego nie wiem ale przekonam się jak zrobie jakieś 1000 km i czy ubędzie olej i czy silnik bedzie suchy

Ja już przejechałem dobre 50k km na po przejściu z półsyntetyka na syntetyk i nic się nie rozszczelniło.

Dziwi mnie, że ktoś jeszcze wierzy w takie bajki. [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 01:05_________________________________________________Na każdej stronie to samo pytanie: ojej, a silnik się nie rozszczelni? :dziura:

Ten wątek już dawno powinien zostać zamknięty. Wszystko zostało już powiedziane i wypunktowane w podwieszonym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz dobra :decayed: ja już jestem przekonany o tym :kox: a obecny drobny wyciek to standardowa choroba 1Z której na dniach się pozbęde :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi dzis wymienial olej ktory mial 14 000 km. Odstawil potem auto na parking jakies 20m. Ale nie bylo mnie Przy tym. Jak sprawdzalem olej na bagnecie jak odbieralem fure - to olej byl juz czarny jak przed wymiana... To normalne czy sciemnil mi ze zmienil olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wymieniałem drugi raz olej w dieslu i to normalne że olej jest czarny zaraz po wymianie ale nie wiem jak w benzynie jest. Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego tematu zalałem teraz niuni Motula Specific 505.01, wcześniej od zakupu przez 12000 miałem Castrol Magnatec Professional B4 serwisowy z beczki.

Muszę przyznać, że po wymianie kultura pracy silnika jest o wiele lepsza, nie słychać już tego klekotu co wcześniej (zapewne popychacze się uspokoiły) ;)

Dzięki bardzo za poradę i polecam wszystkim Motula ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.

No mam Diesla. Dzieki za odpowiedz :)

Mysle ze tym bardziej ze wczesniej byl jakis przepracowany kiepski olej, a ja zazyczylem sobie Motula to wyczyscil to co zostalo po poprzednim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.

No mam Diesla. Dzieki za odpowiedz :)

Mysle ze tym bardziej ze wczesniej byl jakis przepracowany kiepski olej, a ja zazyczylem sobie Motula to wyczyscil to co zostalo po poprzednim :)

Napisze tak wlałem pół syntetyk rok temu i zaraz po wlaniu i odpaleniu silnika olej zrobił się czarny, jak wlałem pełny syntetyk to samo :decayed: diesle tak mają :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wymieniałem drugi raz olej w dieslu i to normalne że olej jest czarny zaraz po wymianie ale nie wiem jak w benzynie jest. Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.

A ja wlasnie mialem po ktoryms zalaniu motula olej byl jeszcze przez ladnych kilkaset km szarawy a nie czarny. Na chusteczce po wytarciu bagnetu bylo tylko takie lekkie szarawe zabarwienie. 2 wymiany jezdzilem na specific 505.01 a ten ostatni jaki wlalem to byl X-clean C3 5-40 i on wlasnie taki czyscioch. Widocznie mam juz dobrze wyplukany silnik motulem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wymieniałem drugi raz olej w dieslu i to normalne że olej jest czarny zaraz po wymianie ale nie wiem jak w benzynie jest. Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.

umnie dopiero po jakiś 4 tys oliwa robi sie ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co było wcześniej wlewane ale może po kilku wymianach na motulu może silnik sie oczyści :wink4: nastepnym razem kupię X-clean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...