Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie i proszę o pomoc w doborze oleju do mojego zetora.

Maszyna jest to A4 B5 1.9 TDI 1Z. Olej jaki wcześniej był zalany to MOBIL SUPER 1000 X1 DIESEL 15W40.

Chce zmienić olej bo tak naprawdę nie wiadomo kiedy był zmieniany ale za dużego przebiegu nie ma od 5-10tyś na tym oleju.

Samochód ma przebieg 220tyś na liczniku, na prawdę kij go wie może i milion.

Podobno oleju nie bierze, mój ojciec go serwisował zanim się dostał w moje ręce. Jeżdżę już ok 2 mieś z 1tyś km zrobiłem i oleju nie ubywa.

A czemu chce wymienić bo po odpaleniu na zimnym przez chwilę słychać albo popychacze albo panewki przez ja wiem do 10s a potem już cisza jak na TDI przystało, i na bagnecie olej jest cały czarny i taki smołowaty już...

Pytanie jest takie czy lać ten sam olej co był (zostało mi w bańce ok 1l) czy wymienić na półsyntetyka albo pełnego. Od opinii w internecie można kompletnie zgłupieć sam już nie wiem czy mogę przejść na lepszy czy nie.

Czekam na opinię i dzięki za pomoc.

Zetor jak dostanie AVENO Full Synth. 5W-40 5L bedzie zadowolony

Bez obaw mozesz mu zmienic na 5w zrob plukanie Liqui Moly

te 220 tysi x 2 minimum :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie zalalem motul 5w40 505.01 mam 1.9 tdi brb bez dpf. A4b7. Bedzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalalem motul 5w40 505.01 mam 1.9 tdi brb bez dpf. A4b7. Bedzie dobry

To pytanie? Najpierw lejesz, później pytasz? Będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby przyjąć strategię : najpierw pytam, później robię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko chciał się pochwalić. :wink:

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b6 z 2002 AVF. Niestety z dołożonym DPF. Inaczej nie wjadę do miasta w De. Czy LM Top Tec 4200 bedzie ok? Licznikowo 160 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wątek dlugi a na czytanie nie ma czasu a raczej swobody ( wlasnie kwitne w pracy) wiec moje pytanko szybkie i krótkie... jestem mam nadzieje szczęśliwym posiadaczem audi a4 1.9 tdi bke widziałem na kartce ze był lany olej castrol 5w40 moje pytanie czy kontynuować ten sam olej z normą 505.01czy inny? a i jeszcze jedno skoro tam na tej kartce napisane ze był lany castrol 5w40 i więcej informacji nie ma i nie daj Boze zapali się kontrolka ze mało oleju to czy mogę dolac olej castrol edge turbo diesel 5w40? z góry dzięki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz DPF to olej z normą 505.01.

Castrol Edge 5W40 nie posiada normy 505.01 i przepuszczam że pewnie zalany jest Turbo Diesel 5W40 z normą 505.01 ( tylko się komuś pisać nie chciało pełnej nazwy)

Jak na moje Castrol Edge 5W40 i Edge TD 5W40 to jedno i to samo. Tym bardziej że w tej nowej wchodzącej formulacji Titanum FST oba oleje spełniają te same normy ( oba teraz spełniać będą 505.01, Dexos 2) Do tej pory Dexos 2 był w Edge 5W40 a 505.01 w Edge TD 5w40.

Podsumowując jak coś dolewaj śmiało Edge TD 5W40, a jak będziesz miał wersję Titanum FST to może być i zwykły Edge 5w40.

Jeszcze możesz spojrzeć na etykiecie zawsze, byle była tam norma 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 z normą 504/507.00 będzie pasował do 1.9tdi AWX 130km ? wiem, że AWX nie ma filtra cząstek stałych ale podobno (tak sprzedwca gadał), norma 507 zawiera sobie również normę 505.01 i polecił mi ten MOTUL. obecnie jeździłem na Castrol Edge TD z normą 505.01 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly xclean 5W40 wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten olej i właśnie po powrocie zobaczyłem, że jest zalecany ale do nowszych silników z filtrem, nie wiem czy zwrócić czy bez problemu mogę jeździć na tym, w sumie niby norma 507 spełnia też 505.01, a jakościowo olej dobry ? bo na forum zalecany na 1 stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma 507 jest wyzsza od 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej wymienić na inny czy bez problemu może być ten ? Bo na to nie mogę uzyskać odpowiedzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu moze byc ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od założenia wątku trochę minęło, mam takie pytanie czy dalej uważacie oleje castrol za dużo gorsze od mobil czy motul? zbliżam się do wymiany oleju, do tej pory dwa razy zalany był castrol edge 5w40 z normą 505.01, samochód oleju nie bierze jak narazie, ale zastanawiam się nad motul specyfic, lub mobil 3000 Xe, tyle, że w opinii mechanika castrol jest wystarczający silnik 1.9 tdi ajm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj mechanik to zwykła pi... zda.

lej specyfica, szajstroll to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś chyba rozebranego silnika po życiu na Castrolu ze takie pytania zadajesz. Cały uwalony szlamem. Dla odmy i turbo to chyba kiepskie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...