Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kilka silników po Castrolu i czystymi to bym ich nie nazwał. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie on nie może być czystym w pełnym tego słowa znaczeniu,

bo jak się wymyje wszystkie nagary z silnika, który ma np. 200 tys. km przebiegu to zacznie chlac olej z pierścieni,

uszczelniaczy zaworów a i z uszczelniaczy turbo też sobie może łyknąć. Tak było u mnie w poprzednim AFNie.

Tu nadgorliwość mnie zgubiła i niech ludzie się uczą na moich błędach.

Jak ma się auto od nowości to oczywiście inna bajka.

Pozdro Audi maniacy

Panowie zarządzam dzisiaj każdemu :sexinbed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem autko i chcę wymienić olej i chciałbym zapytać jaki polecacie. Auto ma 267 000 km i wiem że był lany minerał 15w40 bo poprzedni właściciel pokazał mi bańkę. Chciałbym zalać syntetyk ale boję się, że może się silnik rozszczelnić. Jaki polecacie i czy lać syntetyk i jakiego cleanera wtedy użyć i jaki filt?? Aha i jaka norma oleju 505.001??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem autko i chcę wymienić olej i chciałbym zapytać jaki polecacie. Auto ma 267 000 km i wiem że był lany minerał 15w40 bo poprzedni właściciel pokazał mi bańkę. Chciałbym zalać syntetyk ale boję się, że może się silnik rozszczelnić. Jaki polecacie i czy lać syntetyk i jakiego cleanera wtedy użyć i jaki filt?? Aha i jaka norma oleju 505.001??

Pozdro

zacznijmy od tego, ze auto ma 2x tyle ile podajesz na liczniku. Nie ryzykowalbym przejscia od razu na syntetyk. zrob to stopniowo.

potrzebujesz oleju spelniajacego norme 505.00 - konkretnie MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ze stwierdzeniem ze ma dwa razy tyle to sie nie zgodze na pewno, bo wszystko widac odrazu po siedzeniach tapicerce, ogolnie po wnętrzu pojazdu wiec albo ktoś wymienił całe wnętrze auta bo jest w dobrym stanie albo ktos obchodzil sie z nim jak z jajkiem przez 400 000 km w co szczerze watpie:P albo przebieg jest autentyczny ;) a sprowadzilem go nie z niemiec ani nie jest z polski tylko z luksemburgu... wiec to lekki wyjatek od reguly

dlaczego tez szczerze mnie zdziwilo dlaczego byl lany mineral... ale ponoc tak mechanik doradzil temu

czlowiekowi... :wallbash:

a czy uzywac jakiegos cleanera czy lepiej zalac polsyntetyk i potem poprostu zmienic jeszcze raz na polsyntetyk po np. 8000km i wtedy tam po 10-15000 juz na syntetyk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zalac polsyntetyk i potem poprostu zmienic jeszcze raz na polsyntetyk po np. 8000km i wtedy tam po 10-15000 juz na syntetyk??

bez cleanera. wymien na półsyntetyk (MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40), a po 10000 albo pół roku (co pierwsze) na syntetyk (MOTUL 8100 X-Cess 5W-40) - jesli silnik oczywiscie bedzie sie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego 1Z MOTUL serii 8100 będzie dobry ? No wybiło mi 230tys km. Przyznam, że lubię w miarę możliwości przycisnąć :cool1: a więc czy to jest dobry wybór czy jest coś lepszego dla mojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,do a4 1.9 tdi 05r z przebiegiem 180tysi olej MOTUL SAE 5W4O dobry bedzie? :)

przeciez BRB ma DPF juz chyba. wtedy tylko MOTUL SPECIFIC VW 507.00

Dla mojego 1Z MOTUL serii 8100 będzie dobry ? No wybiło mi 230tys km. Przyznam, że lubię w miarę możliwości przycisnąć :cool1: a więc czy to jest dobry wybór czy jest coś lepszego dla mojego silnika?

Dla Ciebie MOTUL x-cess 8100 bedzie najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriuu :)... niedługo wymiana, także dzięki za radę :).

Może wymiana nie jest tak odczuwalna no ale mam nadzieję, że ten olej wyjdzie silnikowi na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

mam pytanko AVF 2004 - ktoś zalał go oliwa(chyba jakiś castrol norma 504.00 chyba) :wallbash: nie spełniającą normy 505.1

mam zamiar zalac go MOTUL SPECIFIC VW 505.01 czy powinienem przepłukać silnik jakimś cleanerem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

mam pytanko AVF 2004 - ktoś zalał go oliwa(chyba jakiś castrol norma 504.00 chyba) :wallbash: nie spełniającą normy 505.1

mam zamiar zalac go MOTUL SPECIFIC VW 505.01 czy powinienem przepłukać silnik jakimś cleanerem ??

nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do AVFa leję Motul 5W30 507.00, sklep www.auto-moto.na.allegro.pl 194zł za bańkę 5 litrów.

no to dlugo nie pojezdzic

musisz zalac 5W40 505.01

to co wlales nie nadaje sie do Twojego auta , zaraz poleci walek rozrzady I PD-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do AVFa leję Motul 5W30 507.00, sklep www.auto-moto.na.allegro.pl 194zł za bańkę 5 litrów.

no to dlugo nie pojezdzic

musisz zalac 5W40 505.01

to co wlales nie nadaje sie do Twojego auta , zaraz poleci walek rozrzady I PD-ki

zgadzam sie ale dlaczego maja paść PD-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do AVFa leję Motul 5W30 507.00, sklep www.auto-moto.na.allegro.pl 194zł za bańkę 5 litrów.

no to dlugo nie pojezdzic

musisz zalac 5W40 505.01

to co wlales nie nadaje sie do Twojego auta , zaraz poleci walek rozrzady I PD-ki

zgadzam sie ale dlaczego maja paść PD-ki?

co? :shocked: przecież 507.00 ma "lepszą" normę niż 505.01 i można go spokojnie lać do PD bez DPFa... :) nawet pierwszy post tak "mówi" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do AVFa leję Motul 5W30 507.00, sklep www.auto-moto.na.allegro.pl 194zł za bańkę 5 litrów.

no to dlugo nie pojezdzic

musisz zalac 5W40 505.01

to co wlales nie nadaje sie do Twojego auta , zaraz poleci walek rozrzady I PD-ki

zgadzam sie ale dlaczego maja paść PD-ki?

co? :shocked: przecież 507.00 ma "lepszą" normę niż 505.01 i można go spokojnie lać do PD bez DPFa... :) nawet pierwszy post tak "mówi" :wink4:

no więc właśnie: nie można zastapić normy 505.01 normą 507.00???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...