Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
I na tym poście kolegi endriuu zamknąłbym ten temat,gdyż naqpisano w nim chyba wszystko,a może i więcej.

Niestety tego typu postulaty padały wielokrotnie ale nie da rady bo ludzie typu kolegi Ccartmanek jest na pęczki i zaczną zakładać nowe wątki z takim samym pytaniem i tak będzie burdel i tak więc niech się wypytuja tu. Chociarz ja podziwiam kolegę endriuu że ma jeszcze siłę odpowiadać na te ciągłe pytania jednej treści.

Mimo to że nawet na tej samej stronie jest pytanie o ten sam silnik i jest odpowiedź to ludzie i tak zapytają bo może to że przebieg różni się o 10tys km to może podpowie mu ktos coś innego :kwasny:

Odpowiedź jest jedna: NIE :decayed: Każdy dostanie te same oleje do wyboru i nikt jednego słusznego mu nie poda.:decayed:

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

http://www.aftonchemical.com/Lists/Brochure/Attachments/40/Afton_Lube_Spec_Handbook_2012.pdf

Polecam przejrzeć ten dokument.

Pytanie czemu nie mogę nalać do silnika PD olejów syntetycznych:

505.00 lub dobry syntetyk bez normy VW.

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Amsoil 5W-40 DEO

Millers XFD 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40 przecież one lepiej chronią przed zużyciem??

Opublikowano

Pytanie czemu nie mogę nalać do silnika PD olejów syntetycznych:

505.00 lub dobry syntetyk bez normy VW.

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Amsoil 5W-40 DEO

Millers XFD 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40 przecież one lepiej chronią przed zużyciem??

a kto Ci powiedział że nie możesz ????

nikt Ci nie zabroni, Twoje auto, Twój silnik, Twój olej

Twoje zmartwienie

a dokument ciekawy, owszem

Opublikowano
http://www.aftonchemical.com/Lists/Brochure/Attachments/40/Afton_Lube_Spec_Handbook_2012.pdf

Polecam przejrzeć ten dokument.

Pytanie czemu nie mogę nalać do silnika PD olejów syntetycznych:

505.00 lub dobry syntetyk bez normy VW.

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Amsoil 5W-40 DEO

Millers XFD 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40 przecież one lepiej chronią przed zużyciem??

Wiesz czemu nikt z forum nie poleci Ci oleju nie spełniającego norm VAGA , bo nikt nie chce brać odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie silnika. Nikt nie zna stanu twojej motorowni i żeby później nie było domysłów ,że to właśnie przez zły dobór oleju.

Moje prywatne zdanie jest takie , że Śmiało możesz zalać dobry olej Full Syntetyk 5/30 , 5/40 do auta z PD, i nic nie ma prawa się stać.

Dla mnie większość norm to wymysł księgowych danego koncernu do zarabiania kasy......

Ja już od bardzo dawna jeżdżę swoim Audi 3.0 tdi z DPF-em na oleju nie spełniającym kompletnie żadnych norm Vaga i nic z DPF-em ani z silnikiem się nie dzieje , a według teorii i zaleceń vaga powinno być inaczej , a jeżdżę już na tym oleju 80kkm.

A to olej na którym jeżdżę Amsoil DEO i sam możesz śmiało taki zalać i nic się nie stanie.

AMSOIL Premium API CJ-4 Synthetic 5W-40 Diesel Oil (DEO)

Opublikowano
Wiesz czemu nikt z forum nie poleci Ci oleju nie spełniającego norm VAGA , bo nikt nie chce brać odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie silnika. Nikt nie zna stanu twojej motorowni i żeby później nie było domysłów ,że to właśnie przez zły dobór oleju.

Moje prywatne zdanie jest takie , że Śmiało możesz zalać dobry olej Full Syntetyk 5/30 , 5/40 do auta z PD, i nic nie ma prawa się stać.

Dla mnie większość norm to wymysł księgowych danego koncernu do zarabiania kasy......

Ja już od bardzo dawna jeżdżę swoim Audi 3.0 tdi z DPF-em na oleju nie spełniającym kompletnie żadnych norm Vaga i nic z DPF-em ani z silnikiem się nie dzieje , a według teorii i zaleceń vaga powinno być inaczej , a jeżdżę już na tym oleju 80kkm.

A to olej na którym jeżdżę Amsoil DEO i sam możesz śmiało taki zalać i nic się nie stanie.

AMSOIL Premium API CJ-4 Synthetic 5W-40 Diesel Oil (DEO)

Właśnie o to mi chodziło.

Przeglądając ten dokument z Afton Chemicals do którego link podałem wyżej, można zauważyć że normy VAGA mają podobne wymagania. Norma 505.01 nie odstaje jakoś szczególnie od normy 505 pod względem zabezpieczenia przed zużyciem. Co niby w normie 505.01 jest takie magiczne, że chroni te krzywki przed zużyciem? Na to pytanie chyba nie uzyskam odpowiedzi.

Norma 507 niby dla DPF-a a ma do 1,5% popiołu siarczanowego tak samo jak VW 505.

To wskazuje tylko na marketingowy chwyt. W testach zużycia wszystkie normy mają takie same wartości zużyć granicznych. HT/HS również wszystkie mają na poziomie min 3,5 mPas.

Opublikowano

kasa, kasa, kasa...

nic innego

Opublikowano

Niedługo będę miał 15000 km przejechanych od ostatniego lania MOTUL 8100 x-cess 5w40 syntetyk i teraz pytanie jaki teraz olej zamówić?

Opublikowano

Taki sam jak masz. Albo jakieś 0w-40 bo zima idzie.

Opublikowano

Ok, u kogo teraz najlepiej zamówić olej Motul może jakiś nick sprzedającego Allegro?

Opublikowano

DZIK z forum

Opublikowano

panowie silnik ahh zmiana z 10 w na 5 w po 7 tys nie zaobserwowalem zadnych mitycznych rozszczelnien rano hydraulika po przekreceniu kluczyka cichnie a na 10 troche byla ja slychac znikanie oleju sie nie pojawilo rannego dymienia na zimnym brak klekocik klepoce dalej 248000

Opublikowano
panowie silnik ahh zmiana z 10 w na 5 w po 7 tys nie zaobserwowalem zadnych mitycznych rozszczelnien rano hydraulika po przekreceniu kluczyka cichnie a na 10 troche byla ja slychac znikanie oleju sie nie pojawilo rannego dymienia na zimnym brak klekocik klepoce dalej 248000

:thumbup1:

Opublikowano

a ja tylko na "Kujawskim" i nie mówcie że ch...ujowy

bo właśnie smażyłem tłustą fląderkę prosto z morza :decayed::decayed::decayed::decayed:

Endriu, Ty masz jeszcze cierpliwość żeby tutaj zaglądać ???

bo mi sie juz powoli kończy...

dzisiaj wymieniałem łańcuch, popychacze i uszczelnienia na zaworach

w mojej padaczce :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

szkoda że padła mi bateria w handy bo wrzuciłbym foty

ze środka silnika, jak wygląda po przejechaniu 15000 km

po dwóch wymianach na Motul

najpierw był wlany 5W-40 a potem za namową Endriuu poszło 0W

teraz tez bedzie 0W bo zima idzie

powiem jedno, silnik w środku wygląda jakby miał

przejechane 30000km a nie 300000 :decayed::decayed::decayed:

Opublikowano

prosze o podpowiedź ktory olej liqui moly bedzie właściwy(norma) do tdi VP ( AHU ) ,zamiast motula synergie 6100

Opublikowano
prosze o podpowiedź ktory olej liqui moly bedzie właściwy(norma) do tdi VP ( AHU ) ,zamiast motula synergie 6100

Sporo wyjaśnia pierwszy post, powieszony, powiekszone i pogrubione litery, wyróżnienia na czerwono.

Opublikowano

zaden :facepalm:

Opublikowano
zaden :facepalm:

Dev, ty chyba nie powinieneś już tu zaglądać. :grin:

Opublikowano

chyba masz racje, bo kiedys dostane wylewu.... :facepalm: :facepalm:

Opublikowano

to prosze o wskazanie własciwego

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.