Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Robic plukanke i lac Motula Specific 507.00.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obecnie auto jeździ na oleju Castrol Edge Proffesional teraz zastanawiam się nad zalaniem czegoś innego. Czy przy każdej wymianie oleju na inną firmę trzeba robić płukankę ?
Przy kazdej wymianie to nie az tak bardzo... Ale po Castrolu to raczej koniecznosc....

---------- Post dopisany at 09:00 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

Powiem szczerze ze po wielu testach z olejami w roznych autach (przewaznie firmowych TDI) wrocilem do Motula i tu mi dobrze.

Raczej z nostalgia... jest to najlepszy wybor cena/jakosc.

Jest sprawa niezaprzeczalna ze Motul pod wzgledem jakosci do ceny bije na głowe konkurencje...

Gdyby tylko jeszcze był mniej popularny, i co poniektórzy nie musieli go podrabiac... byłoby super.

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w Pro Choice u Dzika i masz pewnosc ze ori. Na allegro nie zagladam.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dobrze ale drogo.

Propo cen. To nie jest tak ze Motul jest tani. Zajrzyjcie do normalnego sklepu np Feu Vert, xcess kosztuje ponad 200 grubo. Po prostu sprzedawcy internetowi maja na Motulu spalowane ceny maksymalnie. Na Amsoilu just marza o wiele wyzsza...

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie Motul w mieście u autoryzowanego importera kosztuje 229zł !

U Durasa 130 + wysyłka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kiedy mam moja A4 B7 2.0 TDI bawię się w testowanie różnych smarowideł, teraz mam właśnie ten olej i po 7 tys km mogę powiedzieć:

- na zimnym silnik nie chodzi ani specjalnie cicho ani specjalnie głośno;

- po rozgrzaniu - zdecydowanie najcichsza, miękka praca silnika ze wszystkich olei jakie miałem;

- niestety ale jeśli chodzi o konsumpcje wypał tak samo jak Castrol i po 6,5 tys musiałem dolać ok 600 ml

- cena tego oleju powala a stosunek ceny/jakości niczym się nie wyróżnia

Podsumowując z olei jakie miałem zalane - Castrol SLX Profesional III 5W30; Motul Specyfic 5W40; Motul specyfic 5W30; Motul 5W30 X Clean; Castrol Edge 5W40; Millers 5W40 XFD PD i teraz Amsoil 5W30 Europen Car Formula mogę śmiało powiedzieć że organoleptycznie, słuchowo i w moim odczuciu(konsumpcja, cana) najlepszy to Millers 5W40 i Motul Specyfic 5W40 i następna wymiana będzie na Millersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie auto jeździ na oleju Castrol Edge Proffesional teraz zastanawiam się nad zalaniem czegoś innego. Czy przy każdej wymianie oleju na inną firmę trzeba robić płukankę ?
Przy kazdej wymianie to nie az tak bardzo... Ale po Castrolu to raczej koniecznosc....

---------- Post dopisany at 09:00 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

Powiem szczerze ze po wielu testach z olejami w roznych autach (przewaznie firmowych TDI) wrocilem do Motula i tu mi dobrze.

Raczej z nostalgia... jest to najlepszy wybor cena/jakosc.

Jest sprawa niezaprzeczalna ze Motul pod wzgledem jakosci do ceny bije na głowe konkurencje...

Gdyby tylko jeszcze był mniej popularny, i co poniektórzy nie musieli go podrabiac... byłoby super.

Miłego dnia

W takim razie napiszcie mi na czym to polega i jak to zrobić gdzie etc ponieważ nigdy z tym nie miałem doczynienia. W swoim poprzednim aucie zwyczajnie zlałem olej podajże jeżdził też na castrolu i lałem potem full syntetyk Mobil 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to było pisane setki razy. Poświęć kilka minut i przeczytaj - w tym wątku, albo na stronie producentów tego typu specyfików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jutro wujaszek planuje wymiane oleju w A6 2007r 2.0 TDI 140km w silniku i skrzyni.Jaki olej zalac najlepiej??Silnikowy 5w30?? Skrzynia??

Dzieki za POMOC:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wujek wleje do silnika 5w30 dowolnego producenta , który spełnia normę 507.00.

Wg instrukcji obsługi w skrzyni oleju sie nie wymienia - szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wujek wleje do silnika 5w30 dowolnego producenta , który spełnia normę 507.00.

Wg instrukcji obsługi w skrzyni oleju sie nie wymienia - szkoda kasy.

chyba że wujek ma automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to było pisane setki razy. Poświęć kilka minut i przeczytaj - w tym wątku, albo na stronie producentów tego typu specyfików.

Temat spory mimo wszystko przeglądałem ponad 60stron i nie znalazłęm ;/ a czy w ASO zrobią mi coś takiego ? wie ktoś ile to może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz do płukankę do ciepłego silnika, pracuje 15 minut, gasisz silnik i wymieniasz olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ASO przy wymianie oleju powinni to ogarnąc ? Czy lepiej jak sobie stanę przed ASO wleję to silnik popracuje te 15min i powiem żeby mi wymienili olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ASO przy wymianie oleju powinni to ogarnąc ? Czy lepiej jak sobie stanę przed ASO wleję to silnik popracuje te 15min i powiem żeby mi wymienili olej ?

a sam nie potrafisz ogarnąć wymiany oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ASO przy wymianie oleju powinni to ogarnąc ? Czy lepiej jak sobie stanę przed ASO wleję to silnik popracuje te 15min i powiem żeby mi wymienili olej ?
Nie jedz do ASO... jestes gdzies z pogranicza małopolski i sląska...? I w Katowicach i Krakowie masz setke (100) albo i wiecej roznych warsztatow ktore wymieniaja olej. Tanio i bez problemu. Podjedz pod warsztat, zgas silnik i wlej srodek do płukania silnika. Według mnie ten jest bardzo dobry.... Środek do płukania silnika LIQUI MOLY Pro-Line Engine Flush, 0,5 litra... cena 40zł.

Zapal silnik na 10-15 minut... na opakowaniu jest wszystko napisane.

Wjedz do warsztatu i niech mechanik zmieni ci olej i filtr oleju. Cena okolo 30-40 zł.

A to znalazłam na jednym (nie naszym) forum...

Pytanie.

"Ostatnio wstawiłem auto na wymianę oleju i wymieniono mi na olej mobil 5w50 po przejechaniu 1600km usłyszałem mechaniczny dźwięk w silniku.

Moje pytanie brzmi czy ten olej mógł spowodować uszkodzenie jednego z popychaczy."

Odp.

"Jezeli kupiles olej mobil do diesla to teoretycznie raczej nie jest wina oleju.

Ale gdy kupiles olej mobil nawet porzadny ale do benzyny, to jest mozliwe, gdyz silnik mial zle smarowanie. "

Pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ASO przy wymianie oleju powinni to ogarnąc ? Czy lepiej jak sobie stanę przed ASO wleję to silnik popracuje te 15min i powiem żeby mi wymienili olej ?

a sam nie potrafisz ogarnąć wymiany oleju?

Oczywiście że potrafię, ale zależy mi na historii serwisowej. Do max 15tyś będę wymieniał w serwisie a po 30tyś (long life) w ASO. Chcę zacząć od ASO wiem że jest to droga sprawa za taką pierdołę, ale chcąc utrzymać historię serwisową nie mam wyjścia. Samochód zakupiłem w PL tutaj też wyjechał z salonu obecnie mam 152 tyś. Ostatnia wymiana była przy 142kkm. Do tego czeka mnie też wymiana hamulców, rozrządu itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie w ASO, to to też nie ma przeciwwskazań. Żebyś tylko nie trafił na mądralę, który "zna się lepiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ASO przy wymianie oleju powinni to ogarnąc ? Czy lepiej jak sobie stanę przed ASO wleję to silnik popracuje te 15min i powiem żeby mi wymienili olej ?

a sam nie potrafisz ogarnąć wymiany oleju?

Oczywiście że potrafię, ale zależy mi na historii serwisowej. Do max 15tyś będę wymieniał w serwisie a po 30tyś (long life) w ASO. Chcę zacząć od ASO wiem że jest to droga sprawa za taką pierdołę, ale chcąc utrzymać historię serwisową nie mam wyjścia. Samochód zakupiłem w PL tutaj też wyjechał z salonu obecnie mam 152 tyś. Ostatnia wymiana była przy 142kkm. Do tego czeka mnie też wymiana hamulców, rozrządu itp :)

Jak wymieniałeś regularnie olej to nie musisz niczego płukać gdyż obecnie oleje są mieszalne ze sobą. Te płukanki to marketing gdyż w 15 minut to ty silnika na pewno nie wyczyścisz co najwyżej kieszeń z kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...