Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może ktoś się wybiera na Syberię ? XADO 0W40 ultranowoczesny olej + rewitalizant 5L (3346749364) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Xado 0w40:

Gęstość przy 20 °С, kg/l - 0,848

Lepkość przy 100 °С, mm 2 /s - 14,5

Lepkość przy 40 °С, mm 2 /s - 87,8

Lepkość przy –35 °С, mPa s - 6100

Indeks lepkości - 172

Temperatura zapłonu, °С - 215

Temperatura krzepnięcia, °С - <-54

Liczba zasadowa, mg KOH/g - 9,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co syberia, dwa lata temu mialem na termometrze -38*

Ałdik zapalił od reki i nikt wiecej na osiedlu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0w40 cena ładna, ale 5w40 chetnie bym przetestował,o dopuszczeniach nic nie piszą na str. xaDO

---------- Post dopisany at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany at 12:31 ----------

jak miałem AFN-świeczki beru+5w40+ ON z DFA39 od K2, i palił piknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, moja b7 jest zalana castrolem edge, i własnie zakupiłem na zmianę motula 8100 x-clean+. Czy silnik musi być wypłukany specyfikiem, czy oleje różnych marek są mieszalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być płukany , możesz śmiało zalać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, moja b7 jest zalana castrolem edge, i własnie zakupiłem na zmianę motula 8100 x-clean+. Czy silnik musi być wypłukany specyfikiem, czy oleje różnych marek są mieszalne ?

Raz mozna wlac, ale to Twoja decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam na Shell 5W30 507.00 w Awx i git, a castrola do niczego nigdy nie wleje bo mam uraz po magnatecu. A elf franca a ja renaulta nie lubię, jak robią olej jak auta to ja dziękuję. Na Shell 300 000 pękło i śmiga.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rometer lej śmiało , to tak samo jak kupuje sie auta i nie wiem co było lane, w obecnej audi nie wiem co było lane w poprzedniej nie wiedziałem(no napewno nikt na zachodzie nie lał minerala) zalałem wedle uznania i jest ok, inna kwestia jaką pozostałość zostawił poprzedni olej,zawsze możesz wsadzic palucha w wlew oleju i wymacac czy grubego kożucha nie ma pod pokrywą lub czymś poświecić,:rolleyes: chodz to zadna profeska, a tak przy temacie badaj nowo zalany olej czy na momencie szlamu nie zbiera i wymien go wczesniej niz normalnie a puzniej juz co 15000 czy więcej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozmawiałem z gościem, który pracuje w ASO Audi na temat właśnie zmiany oleju. Ponieważ sam teraz śmigam na Castrol Edge Profesional 5W30 a zamierzam zmienić na Motul 5W30. Mechanik odradził mi wlewania specyfiku specjalnego do płukania silniki. Powiedział że jeżeli mi już na tym zależy to najlepsza opcja to zlać dokładnie Castrola zalać motulem pojeździć trochę ponownie zlać dokładnie i potem wymiana już normalnie co max 15tyś Motulem. Powiedział że oleje są mieszalne jeżeli zmieniamy z 5W30 na inny 5W30 z tą samą normą można smiało zalać tylko najlepiej go wcześniej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znachor, wymiana max co 10000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozmawiałem z gościem, który pracuje w ASO Audi [...]. Powiedział że oleje są mieszalne jeżeli zmieniamy z 5W30 na inny 5W30 z tą samą normą można smiało zalać tylko najlepiej go wcześniej wymienić.

To po co wcześniej wymieniać? Albo zastosuj płukankę albo nie stosuj. Nowoczesne płukanki produkowane przez Millersa, LM czy Motula są być może bezpieczniejsze dla silnika niż rozlewany nie wiadomo gdzie Castrol. To nie sa specyfiki sprzedawane w "Telezakupy Mango Gdynia".

Inna sprawa, że chyba wszystkie oleje są ze sobą mieszalne, np. 2 litry Mobila 5w40 i 1,5 litra Castrola 15w40. Dostaniesz w ten sposób olej o bliżej nieokreślonych parametrach, zbliżonych pewnie do 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to piszemy takie masło maślane, bo co tu gadać o mieszniu oliw, mieszanie to jak dolewamy do do np. motula 5w30 pół litra addinola 5w40 lub inaczej. jak zleje sie olej dokładenie to jakie tu mieszanie zachodzi ,jak dla mnie żadne . w ostatnich autach nie wiedziałem co było lane a zalałem to co uwazałem za słuszne kontem pracy motorku i sytemu swojej jazdy, i już i jest git majonez.pisałem juz o tym .

szperam troche na forach chociaż by niemieckich i czesto i gesto jest tak ze np leja do silnika na lato 5w a przed zimą 0w i duzo włascicieli nie płucze silnika. co do płukanki dobremu sprawnemu silnikowi płukanka nie zaszkodzi jak juz ktos zechce zastosować . a w silniku mocno uwalonym szlamem napewno po jednym płukani nie wymyje tego syfu.

oleje sa mieszalne. normalne ze jak zmieszasz dobry z dobrym wyjdzie dobry jak zły z dobrym wyjdzie cos tam i tak srak i owak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak dochodzę do wniosku że taka płukanka ma chyba jedynie sens jak potem odkręcimy jeszcze misę olejową. Zastanawia mnie dlaczego korek spustowy nie jest na dole tylko z boku chyba dlatego że na dnie gromadzi się właśnie ten cały syf i tak czy tak go nie spuścimy w całości bez odkręcania misy a takim specyfikiem tylko go rozrzedzimy ? chyba że źle myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to piszemy takie masło maślane, bo co tu gadać o mieszniu oliw, mieszanie to jak dolewamy do do np. motula 5w30 pół litra addinola 5w40 lub inaczej. jak zleje sie olej dokładenie to jakie tu mieszanie zachodzi ,jak dla mnie żadne . w ostatnich autach nie wiedziałem co było lane a zalałem to co uwazałem za słuszne kontem pracy motorku i sytemu swojej jazdy, i już i jest git majonez.pisałem juz o tym .

szperam troche na forach chociaż by niemieckich i czesto i gesto jest tak ze np leja do silnika na lato 5w a przed zimą 0w i duzo włascicieli nie płucze silnika. co do płukanki dobremu sprawnemu silnikowi płukanka nie zaszkodzi jak juz ktos zechce zastosować . a w silniku mocno uwalonym szlamem napewno po jednym płukani nie wymyje tego syfu.

oleje sa mieszalne. normalne ze jak zmieszasz dobry z dobrym wyjdzie dobry jak zły z dobrym wyjdzie cos tam i tak srak i owak

Dokładnie. Płukanki nie stosujemy zamiast dokładnego zlania oleju, ona ma ewentualnie wypłukać co innego.

Przy zmianie oleju na inny mówimy o takim samym mieszaniu, jak gdy na dnie szklanki pozostanie nieco "Kingi Pienińskiej", a my dolejemy do pełna "Cisowianki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie to samo napisałem przed chwila

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

w sumie to piszemy takie masło maślane, bo co tu gadać o mieszniu oliw, mieszanie to jak dolewamy do do np. motula 5w30 pół litra addinola 5w40 lub inaczej. jak zleje sie olej dokładenie to jakie tu mieszanie zachodzi ,jak dla mnie żadne . w ostatnich autach nie wiedziałem co było lane a zalałem to co uwazałem za słuszne kontem pracy motorku i sytemu swojej jazdy, i już i jest git majonez.pisałem juz o tym .

szperam troche na forach chociaż by niemieckich i czesto i gesto jest tak ze np leja do silnika na lato 5w a przed zimą 0w i duzo włascicieli nie płucze silnika. co do płukanki dobremu sprawnemu silnikowi płukanka nie zaszkodzi jak juz ktos zechce zastosować . a w silniku mocno uwalonym szlamem napewno po jednym płukani nie wymyje tego syfu.

oleje sa mieszalne. normalne ze jak zmieszasz dobry z dobrym wyjdzie dobry jak zły z dobrym wyjdzie cos tam i tak srak i owak

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie to samo napisałem przed chwila

Chyba pisaliśmy troche równolegle. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...