Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest Castrol Edge 5W30

Najlepiej to go zlej i zalej coś z 5W40 :wink:

Najwyżej kup 1L Castrol Edge'a na dolewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olejach są z tyłu normy jak ma np. VW 507 to do każdego tdi możesz lać ale to będzie 5W30. Nie syfi silnika bo jest do aut z filtrami DPF. Używam takiego Shell i gicior.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla turbiny 10W to tez patologia. Po starcie czeka na gesty olej chwile dłużej i wali na sucho. Dwa większą gęstość równe mniejszy przepływ a co za tym idzie smarowanie i chłodzenie. Ot i tyle.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Nie tylko turbina, przy stosowaniu oleju o lepkości 10W wycisk dostaje hydraulika,wałek rozrządu oraz wszystkie smarowane ruchome części głównie w okresie jesienno- zimowym. Dlatego pojawiła się norma 5W oraz 0W. Ponieważ dobre oleje są drogie wśród dużej rzeszy użytkowników panuje przekonanie im gęściej tym lepiej z tym, że ta zależność była dobra ale w kopaczkach gwiazdowych. Prawda jest taka, że gęsty olej pojawia się w tych silnikach przy sprzedaży gdyż wycisza różne luzy i pierwsza wymiana obnaża sprawność silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go zalej coś z 5W40

możecie jakiś olej polecić. Przebieg 188KM tyś. silnik 1.9TDI 130KM

Motul Specific 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to go zalej coś z 5W40

możecie jakiś olej polecić. Przebieg 188KM tyś. silnik 1.9TDI 130KM

Motul Specific 5W40 lub Motul X-Clean 5W40

Wedle uznania...

Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 5L OIL-LAND

Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L OIL-LAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zimie zaczął kopcić czego nie robił wcześniej ale zużycie oleju cały czas takie same

po zimie czesto tdi kopci bo po prostu jest w zimie zamulane i szajs odkłada sie w turbinie, i zaczyna kopcic , miałem tak w swojej a4 i w poprzedniej tez tak miałem, po skutecznym odmuleniu autka nic nie kopci, a czesto i gesto olej znika zasysany przez odme do turbiny , mi jak kreciłem na obroty tez do niedawna znikało niemnoszko, wiec odme wyczepiłem od weza co idzie do turbo(wejscie zaslepiłem korkiem po szmpanie bo ładnie pasuje) a odme do buteleczki i juz nic nie znika , i egr sie nie poci , tym samym turbo sie oczysciło i lepiej smiga , nie łapie notlaufu. z czasem moze bedzie oct.

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

U jednego kolegi po zalaniu plukanki i 10 minutach pracy silnika zgasilismy go i dopiero na drugi dzien zlalismy olej.

Zalany olej to xcess 5w40, ciekawa sprawa po plukance przestaly grzechotac popychacze.

Wczesniej tez byl xcess ale podczas rozruchu byla tragedia, yebalo rowno.

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

PrzemekC, nie trzeba miec dyplomu z chemii aby zrozumiec sens zalewania do silnika plukanki.

Nie ma w tym zadnej ironii. Nawet moj ojciec stwierdzil ze cos jest na rzeczy bo silniki inaczej sie zachowuja po tej plukance.

Wiele lat temu tez się plukalo silniki olejem wrzecionowym bo silnikowe byly diabla warte.

nic takiego nie napisałem ze płukanka to cos złego, sam uzywałem .

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Ludzie dają mechanikom... jak obcy to powie że nalał nawet te 10W40 a zaleje najgorszy shit 15W40 i pałują ludzie ile wlezie...

A później są pogłoski że VW się popsuł jakościowo :facepalm:

żony się nie daje i auta też, nigdy nie zostawiam auta w warsztacie na pastwe losu, jak juz zostawiam to jestem przy naprawie, a na wymiane mam zawsze olej kupiony przez siebie.

nie wierze ,nie ufam ,nie zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie niedługo kolejna zmaina oleju i mam dylemat

2.0 tdi caga 143 wirus na 200

przebieg obecnie 90 tyś

ostatnio zalałem

motul specific 5w30 504 507

teraz zastanawiam się czy wlać to samo czy może 8100 x clean+ 5x30

jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się naczytałem nt. olejów... Mój wybór musi paść na jeden z dwóch (tak wydedukowałem) z forum.

1. Motul Synergie 10W40

2. Valvoline MaxLife Diesel 10W40

Mam A4 B6 1.9 TDI 130KM i 225tys. przebiegu. Poprzedni właściciel jeździł na Castrolu jakimś 10W40.

Z racji pompowtrysków lepiej zostać przy 10W40, czy polecacie zmianę w tył na 5W? Jeśli nie, to który z powyższych będzie lepszy dla tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to bedzie "Kujawski"

Chlopie słabosilne, zdajesz sobie sprawe z tego jaki masz silnik w aucie ?

Chyba nie skoro wypisujesz glupoty, cale info na ten temat masz na gorze postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to bedzie "Kujawski"

Chlopie słabosilne, zdajesz sobie sprawe z tego jaki masz silnik w aucie ?

Chyba nie skoro wypisujesz glupoty, cale info na ten temat masz na gorze postu

Dzięki bardzo za "pomoc". Nadal nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej 15W-40 albo lepszy bedzie 20W-40

Zwlaszcza zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa i brak słów:facepalm: Dawniej do diesli używali Selektola 15w40 CC:grin:,a tak na serio to tylko jakiś 5w30 lub 5w40 z 505,01 i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się naczytałem nt. olejów... Mój wybór musi paść na jeden z dwóch (tak wydedukowałem) z forum.

1. Motul Synergie 10W40

2. Valvoline MaxLife Diesel 10W40

Mam A4 B6 1.9 TDI 130KM i 225tys. przebiegu.

To już jest albo upośledzenie albo jakiaś pieprzona prowokacja.

Jak byk masz napisane w pierwszym poście co wlewa sie do twojego silnika: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/

Ten wątek nalezy zamknąć! Zaktualizowac pierwszy post, wy***rdolić wszystko poza nim i za każde pytanie "jaki olej" ucinać dłonie. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jaja, szybciej zaqumają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko nie wyjcie na mnie mam pytanie czemu nikt nie używa Shella? Coś z nim nie tak?

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clean tanszy

stąd moje pytanie- 8100 clean + niby zapowiada się lepie ale jest tańszy od specifica :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...