Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

... pytanie bylo jaki olej polsyntetyczny bylby najlepszym rozwiazaniem motul czy vavoline a o mineralnym wogole mowy nie bylo.Niektorzy potrafili odpowiedziec na to pytanie i wybor padl na motul 6100 za co im dziekuje, inni tylko sie madrza i robia podsmiech...ki...koniec tematu.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... pytanie bylo jaki olej polsyntetyczny bylby najlepszym rozwiazaniem motul czy vavoline a o mineralnym wogole mowy nie bylo.Niektorzy potrafili odpowiedziec na to pytanie i wybor padl na motul 6100 za co im dziekuje, inni tylko sie madrza i robia podsmiech...ki...koniec tematu.pzdr

Macieju. NYNA ma racje. Poniosło go poniewaz w tym wątku wałkowane jest to samo na okrągło.

Zalewasz teraz syntetykiem i nic sie nie rozszczelnia - to mit. a dla turbiny to kojący masaż.

...nie wydaje mi sie zeby niemiec serwisowal auto a z drugiej strony byl tak skapy i oszczedzal na oleju ktory wraz z dobrym paliwem ma najwieksze znaczenie na zywotnosc silnika.tym bardziej ze byl jedynym wlascicielem.Postaram sie dostac gdzies tego motula 6100 skoro najblizej mu do idealu full.

uwierz mi ze mogł być skąpy. jak niemiec kupuje diesla to dlatego aby jezdzic i bić kilometry, a nie cieszyc sie autkiem i woskowac go przy kazdej okazji. mogl spokojnie zalewac półsynt w celach oszczednosci.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki zwracam honor koledze NYNie i zastanowie sie jeszcze nad olejem ale na jaki bym sie nie zdecydowal semi czy full to czy robic plukanke silnika np srodkiem liqui moly przed zalaniem nowym olejem???pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki zwracam honor koledze NYNie i zastanowie sie jeszcze nad olejem ale na jaki bym sie nie zdecydowal semi czy full to czy robic plukanke silnika np srodkiem liqui moly przed zalaniem nowym olejem???pzdr

jak wiesz co było lane wczesniej - to nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ściągnełem dwa dni temu audi, chcę zrobić wymianę ale nie mam pojęcia co tam było wcześniej wlane :wallbash: ( zawieszka jest nieczytelna). Wcześniej miałem Mercedesa 190 2.0 D, i lałem w niego Valvoline Maxlive 10W40 półsyntetyk i świetnie się sprawdzał. Autko ma przebieg 318tyś. możecie coś poradzić??

Valvoline 5W-40 spełnia normę 505.00 dla silników AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób płukankę środkiem Motul Engine Clean, a następnie zalej Motul 8100 X-Cess 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji śmiało bym wlał Valvoline'a 5W-40.

Oczywiście, inni polecą ci Motula, bo są MOnotemaTULotyczni :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bedzie bez "bo ja mam i jest za***isty"

MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40

Gęstość w 15oC 0,855

Lepkość w 100oC 15,4mm2/s

Lepkość w 40oC 99,2mm2/s

Wskaźnik lepkości 165

Punkt zamarzania <-36oC

TBN 9,5 mg KOH/g

Z tych danych wynika ze parametry nie powalają na kolana,ilczba zasadowa TBN nie jest wcale za wysoka wskaźnik lepkości tez.

Zauważyłem ze oleju LIQUI MOLY Top Tec 4100 mój silniczek na około 8tys wypił mi jakieś 3-4 setki,gdzie motula 2 setki lykną na 3tys.

Na necie nie można doszukać sie dokładnych parametrów oleju Top Tec 4100 znalazłem tylko jakaś ogólna tabelkę.

product-pol-2034-Olej-silnikowy-Top-Tec-4100-SAE-5W-40-Liqui-Moly-3700-Opakowanie-1L-Dostepne-1L-5L-20L-60L-205L-.html#

http://www.forumsamochodowe.pl/oleje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel tu masz mala charakterystyke oleju LM topteca 4100 http://www.liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.getfile&file_id=0&product_id=57&f=p&product_sku=3701 i musze poszukac bo kiedys znajomy pokazywal mi zestawienie olei gdzie maniacy rozkladaja olej na czynniki pierwsze (po przejechaniu 1000km 5tys, itd. )

-------------------------------------------------------------------------------------

i oto wyniki dla LM

572c411e5fd0.thumb.gif

--------------------------------------------------------------------------------------

Marewle?? a skąd ty wziąłeś te dane o motulu? :gwizdanie:

http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-43.htm

wg tej strony wychodzi tak:

Klasa lepkości SAE J 300 5W-40

Gęstość w temp. 15oC ASTM D 1298 0.848

Lepkość w temp. 100oC ASTM D 445 13,9 mm2/s

Lepkość w temp. 40oC ASTM D 445 84,9 mm2/s

Wskaźnik lepkości ASTM D 2270 167

Punkt płynięcia ASTM D 97 -36oC

Temperatura zapłonu ASTM D 92 215oC

TBN ASTM D 2896 7,4 mg KOH/g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka oliwę zajac

a4 AVB przebieg 250 tys.

trudno powiedziec co było zalane wczesniej

jaki olej polecacie??

jaka norma i jaka lepkość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka oliwę zajac

a4 AVB przebieg 250 tys.

trudno powiedziec co było zalane wczesniej

jaki olej polecacie??

jaka norma i jaka lepkość ??

sprawdz post na samej gorze- wszystkiego sie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka oliwę zajac

a4 AVB przebieg 250 tys.

trudno powiedziec co było zalane wczesniej

jaki olej polecacie??

jaka norma i jaka lepkość ??

Kolego cougarr2 a przeczytales watek od poacztku? :evil:

Na samym poczatku Hugo napisal: do AVB norma 505.01 przy "normalnym" okresie miedzy przegladami.

wybierz cos z producentow tj. mobil, lm, motul, panolin, valvoline

--------------------------------------- endriuu mnie uprzedził :>

--------------------------------------- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pol roku temu zakupiłem autko, bylo zalewane Mobilem 5w30 bodajże, jedak moj mechanik pow ze na ten przebieg 180 tys prawie nei opłaca mi sie zalewac full syntetyków, zgodziłem sie zalalem 10w40 mobila, co sie okazało pobiera mi troszke oleju ok 0.5 na 10 tys km czyli w sumie nie powinienem sie martwic. Moje pytanie, zalewac go juz tym mobilem czy przejsc spowrotem na syntetyk ten mobil 5w30 czy moge zalac motula? Czytalem wątek troche :gwizdanie: ale zdania są podzielone widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodz na syntetyk. Oczywiscie Motul 8100 X-Cess :naughty:

Dzieki za słuszną radę;) Powiedzcie użyc Motula Engine Clean? przed zalaniem 8100? Czy nie będzie to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko 505.01 doczytałem sie

tylko teraz wybrać 5w40 czy jakis inny??

sądzicie ze castrol sie nie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...