Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jak już radzicie to co zalać? Przebieg autentyczny 150 tyś km, wcześniej zalewany SLX w ASO. I jeszcze jedno. Jak radzicie. Jechać na wymianę do ASO, aby mieć ciągłość wpisów(prowadzone od nowości tylko w ASO), czy pobawić się samemu, ale przy sprzedaży autka(kiedyśtam) nie będzie ciągłości serwisowej.

Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.

wpisy w ksiazce z polskiego ASO to nie jest dobry pomysł. Jak dla mnie byloby to elementem do zastanowienia sie nad kupnem. Lepiej jakis nieautoryzowany warsztat VW/Audi i jego pieczeć.

I powaznie mowie - zmien olej na Motul. Niech wypowiedza sie (albo sam poszukaj na forum watkow) mechanicy, ktorzy rewitalizowali silniki po 200 tys km na Castrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już radzicie to co zalać? Przebieg autentyczny 150 tyś km, wcześniej zalewany SLX w ASO. I jeszcze jedno. Jak radzicie. Jechać na wymianę do ASO, aby mieć ciągłość wpisów(prowadzone od nowości tylko w ASO), czy pobawić się samemu, ale przy sprzedaży autka(kiedyśtam) nie będzie ciągłości serwisowej.

Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.

wpisy w ksiazce z polskiego ASO to nie jest dobry pomysł. Jak dla mnie byloby to elementem do zastanowienia sie nad kupnem. Lepiej jakis nieautoryzowany warsztat VW/Audi i jego pieczeć.

I powaznie mowie - zmien olej na Motule. Niech wypowiedza sie (albo sam poszukaj na forum watkow) mechanicy, ktorzy rewitalizowali silniki po 200 tys km na Castrolu.

Olej, filtry to elementy eksploatacyjne, z którymi możesz pojechać do ASO Audi i jeśli spełniają one normy VW serwis musi ich użyć.

Więc jeśli zależy Ci na ciągłości historii serwisowania w ASO możesz serwisować w ASO z użyciem innego oleju niż ten wlewany przez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tego wynika ze castrol jest do bani, ja ma castrol 0w40 i nie wiem czy nie zmienić na motula proszę o podpowiedz 170 tyś przebieg auta, dodam ze auto kupiłem niedawno i w Niemczech był tam lany castrol[br]Dopisany: 16 Maj 2010, 11:46_________________________________________________ :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, Castrola w Niemczech miałeś lanego oryginalnego.

To nie ten co polski.

Na Castrolu silnik nie wybucha, wierz mi. Zrobiłem 40 tys. na Magnatecu i prima. Silnik żyleta.

Jak nie chcesz Castrola, to wlej Liqui Moly [rozlewany tylko w Niemczech].

Bardzo dobry olej to twojej bryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym MOTUL SPECIFIC VW 505.01 zmienić z castrola na Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym MOTUL SPECIFIC VW 505.01 zmienić z castrola na Motul

Oczywiscie, ze zmieniac na Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym MOTUL SPECIFIC VW 505.01 zmienić z castrola na Motul

zrób jak Ci pasuje, te oleje maja takie same parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zmieniam na motul specific, w niemczech w serwisie był wlany Shell Helix Ultra VX 5W30 .....za 6 tys wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zmieniam na motul specific, w niemczech w serwisie był wlany Shell Helix Ultra VX 5W30 .....za 6 tys wymiana

a co ile km go wymieniasz ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 15 tys. ........ zastanawiałem się czy zostać przy shellu, ale popytałem i zdecudowanie motul..... wogóle ździwiło mnie,że w niemieckim serwisie wlali shella, ale co ??? sprawdziłem i tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jerzdże na castrolu jak było zalewany wcześniej zresztą słyszałem że nie zaleca się zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jerzdże na castrolu jak było zalewany wcześniej zresztą słyszałem że nie zaleca się zmian

To źle słyszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jaki olej 505.01, czy 507.00 do mojego wozidełka, bo już się pogubiłem :confused4: Wcześniej był 505.01, a teraz wychodzi że lepiej będzie na 507.00? Co do zalania Motulem luż się zdecydowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma DPF to 507.00

Jesli nie to 505.01 (nie ma sensu 507.00)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod w ksiazce serwisowej lub na wlepce w bagazniku:L

0GG = Emissions concept EU 4 - brak DPF

7GG = Emissions concept EU4 DPF - jest DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zmienić Motul.armistead

zamiast pytac 5 razy - juz dawno byś zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo tak przegladam te strony o olejach i kazdy pisze tylko o motulu castrol albo mobil a leje ktos moze elfa ? pytam bo bede zmienial olej i niewiem jaki mam wlac a do elfa mam dostep praktucznie za darmo.

moze ktos mi madry mi podpowie czy moge taki zastosowac jest to pelny syntetyk 5w40 a silnik fo AFN o przebiegu 270 tys

aha i czy aby napewno pelny syntetyk nie zaszkodzi silnikowi z takim przebiegiem

z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...