Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

To jak już radzicie to co zalać? Przebieg autentyczny 150 tyś km, wcześniej zalewany SLX w ASO. I jeszcze jedno. Jak radzicie. Jechać na wymianę do ASO, aby mieć ciągłość wpisów(prowadzone od nowości tylko w ASO), czy pobawić się samemu, ale przy sprzedaży autka(kiedyśtam) nie będzie ciągłości serwisowej.

Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.

wpisy w ksiazce z polskiego ASO to nie jest dobry pomysł. Jak dla mnie byloby to elementem do zastanowienia sie nad kupnem. Lepiej jakis nieautoryzowany warsztat VW/Audi i jego pieczeć.

I powaznie mowie - zmien olej na Motul. Niech wypowiedza sie (albo sam poszukaj na forum watkow) mechanicy, ktorzy rewitalizowali silniki po 200 tys km na Castrolu.

Opublikowano

To jak już radzicie to co zalać? Przebieg autentyczny 150 tyś km, wcześniej zalewany SLX w ASO. I jeszcze jedno. Jak radzicie. Jechać na wymianę do ASO, aby mieć ciągłość wpisów(prowadzone od nowości tylko w ASO), czy pobawić się samemu, ale przy sprzedaży autka(kiedyśtam) nie będzie ciągłości serwisowej.

Z tą wymianą oleju to lepiej jeć do ASO. Tak jak sam napisałeś, będziesz miał ciągłość w książce serwisowej co może zaowocować przy późniejszej sprzedaży auta.

wpisy w ksiazce z polskiego ASO to nie jest dobry pomysł. Jak dla mnie byloby to elementem do zastanowienia sie nad kupnem. Lepiej jakis nieautoryzowany warsztat VW/Audi i jego pieczeć.

I powaznie mowie - zmien olej na Motule. Niech wypowiedza sie (albo sam poszukaj na forum watkow) mechanicy, ktorzy rewitalizowali silniki po 200 tys km na Castrolu.

Olej, filtry to elementy eksploatacyjne, z którymi możesz pojechać do ASO Audi i jeśli spełniają one normy VW serwis musi ich użyć.

Więc jeśli zależy Ci na ciągłości historii serwisowania w ASO możesz serwisować w ASO z użyciem innego oleju niż ten wlewany przez nich.

Opublikowano

To co z tego wynika ze castrol jest do bani, ja ma castrol 0w40 i nie wiem czy nie zmienić na motula proszę o podpowiedz 170 tyś przebieg auta, dodam ze auto kupiłem niedawno i w Niemczech był tam lany castrol[br]Dopisany: 16 Maj 2010, 11:46_________________________________________________ :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

Nie panikuj, Castrola w Niemczech miałeś lanego oryginalnego.

To nie ten co polski.

Na Castrolu silnik nie wybucha, wierz mi. Zrobiłem 40 tys. na Magnatecu i prima. Silnik żyleta.

Jak nie chcesz Castrola, to wlej Liqui Moly [rozlewany tylko w Niemczech].

Bardzo dobry olej to twojej bryczki.

Opublikowano

A co sądzisz o tym MOTUL SPECIFIC VW 505.01 zmienić z castrola na Motul

Opublikowano

A co sądzisz o tym MOTUL SPECIFIC VW 505.01 zmienić z castrola na Motul

Oczywiscie, ze zmieniac na Motul.

Opublikowano

A co sądzisz o tym MOTUL SPECIFIC VW 505.01 zmienić z castrola na Motul

zrób jak Ci pasuje, te oleje maja takie same parametry

Opublikowano

Ja tez zmieniam na motul specific, w niemczech w serwisie był wlany Shell Helix Ultra VX 5W30 .....za 6 tys wymiana

Opublikowano

Ja tez zmieniam na motul specific, w niemczech w serwisie był wlany Shell Helix Ultra VX 5W30 .....za 6 tys wymiana

a co ile km go wymieniasz ????

Opublikowano

co 15 tys. ........ zastanawiałem się czy zostać przy shellu, ale popytałem i zdecudowanie motul..... wogóle ździwiło mnie,że w niemieckim serwisie wlali shella, ale co ??? sprawdziłem i tak było

Opublikowano

Albo jerzdże na castrolu jak było zalewany wcześniej zresztą słyszałem że nie zaleca się zmian

Opublikowano

Albo jerzdże na castrolu jak było zalewany wcześniej zresztą słyszałem że nie zaleca się zmian

To źle słyszałeś.

Opublikowano

To w końcu jaki olej 505.01, czy 507.00 do mojego wozidełka, bo już się pogubiłem :confused4: Wcześniej był 505.01, a teraz wychodzi że lepiej będzie na 507.00? Co do zalania Motulem luż się zdecydowałem :)

Opublikowano

Jesli ma DPF to 507.00

Jesli nie to 505.01 (nie ma sensu 507.00)

Opublikowano

Sorki za pytanie, ale jak sprawdzić czy mam DPF-a, jest to gdzieś wpisane?

Opublikowano

kod w ksiazce serwisowej lub na wlepce w bagazniku:L

0GG = Emissions concept EU 4 - brak DPF

7GG = Emissions concept EU4 DPF - jest DPF

Opublikowano

To co zmienić Motul.armistead

Opublikowano

To co zmienić Motul.armistead

zamiast pytac 5 razy - juz dawno byś zmienił

Opublikowano

powiedzcie mi bo tak przegladam te strony o olejach i kazdy pisze tylko o motulu castrol albo mobil a leje ktos moze elfa ? pytam bo bede zmienial olej i niewiem jaki mam wlac a do elfa mam dostep praktucznie za darmo.

moze ktos mi madry mi podpowie czy moge taki zastosowac jest to pelny syntetyk 5w40 a silnik fo AFN o przebiegu 270 tys

aha i czy aby napewno pelny syntetyk nie zaszkodzi silnikowi z takim przebiegiem

z gory dzieki :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.