Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam zalany olej 0W40 kod silnika AVF i czeka mnie wymiana jaki mam zalać proszę o pomoc z góry dziękuje chyba to jest castrol zalać ten sam o takiej symbolice czy zmienić pozdawiam[br]Dopisany: 08 Maj 2010, 21:36_________________________________________________ :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spojrz do gory tam masz wszystko napisane, co i jak min

UWAGA !!!

1. Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:

505.01 lub 506.01 lub 507.00

Sprawdzone, godne polecenia oleje to:

MOTUL SPECIFIC VW 505.01

SPECIFIC VW 506.01

SPECIFIC VW 507.00

Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje audi zalane jest olejem Aral SuperTronic Longlife III 5W-30.Kupiłem auto na końcu stycznia z przebiegiem 214 tyś km. Ostatnia zmiana oleju była wykonana w Niemczech we wrześniu przy stanie 209 tyś km.Zmiany były robione w trybie longlife. Auto ma obecnie 219 tyś km.Od zakupu nie zmieniałem ani nie dolewałem oleju.Na miarce ubyło ok 1 mm(jak kupiłem był max)Dodam że auto miało na gwarancji przy przebiegu ok 100 tyś km wymieniony "pół silnik". Auto do końca było serwisowane.

Co do oleju ,to zostanę przy Aralu-można na allegro kupić 4l za 120 zł, ale wymieniał będę standardowo co 15 tyś km.

Czytałem w necie że olej został stworzony specjalnie dla samochodów Volkswagen /Audi.

Proszę o wasze opinie na ten temat

Pozdrawiam![br]Dopisany: 09 Maj 2010, 00:15_________________________________________________Pobudka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje audi zalane jest olejem Aral SuperTronic Longlife III 5W-30.Kupiłem auto na końcu stycznia z przebiegiem 214 tyś km. Ostatnia zmiana oleju była wykonana w Niemczech we wrześniu przy stanie 209 tyś km.Zmiany były robione w trybie longlife. Auto ma obecnie 219 tyś km.Od zakupu nie zmieniałem ani nie dolewałem oleju.Na miarce ubyło ok 1 mm(jak kupiłem był max)Dodam że auto miało na gwarancji przy przebiegu ok 100 tyś km wymieniony "pół silnik". Auto do końca było serwisowane.

Co do oleju ,to zostanę przy Aralu-można na allegro kupić 4l za 120 zł, ale wymieniał będę standardowo co 15 tyś km.

Czytałem w necie że olej został stworzony specjalnie dla samochodów Volkswagen /Audi.

Proszę o wasze opinie na ten temat

Pozdrawiam![br]Dopisany: 09 Maj 2010, 00:15_________________________________________________Pobudka

ten olej ma specyfikację: 503.00/504.00/506.00/506.01/507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem na ten sam solto1wlej taki jaki był zalany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem na ten sam solto1wlej taki jaki był zalany

Racja

Skoro niemiecki serwis go stosuje to i ja "nie będę poprawiał fabryki", a i cena jest bardzo przystępna.

A co do olejów za 5 dych i więcej za litr ,to żeby niektórzy się nie zagalopowali. Nie na cudownych olejów. Jak słyszę że na tym chodzi ciszej a na tym głośniej to mi się śmiać chce. Podejrzewam że gdyby ktoś przez pomyłkę i z niewiedzy wlał Superol CC i jechał na nim do następnej zmiany to silnikowi "włos z głowy by nie spadł", a i pewnie właściciel by tego nie odczuł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak sądzę :good: :good: :good: he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad czym się tu rozwodzić :) normy są podane a co sobie wlejesz to będziesz miał :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalalem pierwszy raz Motul do mojej motorowni. Dokladniej mowiac specyfic 505 01 ... ... Mam nadzieje, ze bedzie ladnie sie spisywal. Wczesniej 3x byl zalany castrol edge 5-40 i nie bylo problemow. Co do brania oleju to max 0,5l od wymiany do wymiany co miesci sie w granicach mojej tolerancji. Zobaczymy jak bedzie ma Motulku. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a Castrol to BP.... :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisalem ze zalalem swoim ravenolem 10w40 to niektorzy napisali ze dlugo nie pojedze a niewiem dlaczego i dlaczego zabosjtwo dla turbiny jak olej spelnia norme 505.00 ktora mam napisana na klapie i na oleju a pozatym aso polecil mi tej olej org. niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile kilometrów powinno się wymieniać olej Castrol EDGE 5W30 w silniku AWX. Co 15 tyś czy inaczej?

Ja Castrol Edge 5-40 wymienialem kilkukrotnie co 15tys i wszystko cacy a ostatnio zrobilem maly experyment i zapodalem motul specific i jak narazie wszystko ok. Ale przejechalem na nim jakies 50km dopiero takze nie moge sie wyrazic jeszcze. Zadnych roznic niedostrzeglem jak dotad.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że zbliża mi się wymiana oleju w autku mam pytanko. Czy jest ktoś zaufany w Warszawie, kto sprzedaje pewny olej np. SLX i ma przystępne ceny, bo w ASO to liczą 99zł/1litr, a chyba sam będę bawił się w wymianę łoleju i wszystkich filtrów, bo ASO za samą robociznę liczy 600pln. Podziękował(mam nadzieję, że mnie moderator nie zgani, że w tym wątku o takie rzeczy pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że zbliża mi się wymiana oleju w autku mam pytanko. Czy jest ktoś zaufany w Warszawie, kto sprzedaje pewny olej np. SLX i ma przystępne ceny, bo w ASO to liczą 99zł/1litr, a chyba sam będę bawił się w wymianę łoleju i wszystkich filtrów, bo ASO za samą robociznę liczy 600pln. Podziękował(mam nadzieję, że mnie moderator nie zgani, że w tym wątku o takie rzeczy pytam :)

Nie polecam Castrola. Zalej MOTUL SPECIFIC 507.00. <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/motul_najtaniej_na_foruml_wahacze_lem_promocjaxcess_130zl-t44215.0.html">Dzik</a> ma dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile kilometrów powinno się wymieniać olej Castrol EDGE 5W30 w silniku AWX. Co 15 tyś czy inaczej?

lepiej wymieniaj co 10tkm :good: :good: :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już radzicie to co zalać? Przebieg autentyczny 150 tyś km, wcześniej zalewany SLX w ASO. I jeszcze jedno. Jak radzicie. Jechać na wymianę do ASO, aby mieć ciągłość wpisów(prowadzone od nowości tylko w ASO), czy pobawić się samemu, ale przy sprzedaży autka(kiedyśtam) nie będzie ciągłości serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...