Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] RS4 B5 designer - nowe mody, nowy wykres str 7


designer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po sprzedaży S6 intensywnie myślałem jakie by tu następne quattro sobie kupić, bo został mi tylko inwalida B6 :cool1:. Jako, że kupiłem też w międzyczasie 1.9 Tdi do jazdy po mieście, którym nomen omen dobrze mi się jeździ, wybór padł na B7 3.0 Tdi lub E46 330 xd. Zacząłem intensywnie wertować portale aukcyjne, nawet już byłem oglądać kilka sztuk, ale cały czas brakowało mi tego czegoś co miała eSka, czyli indywidualnego charakteru – wszystko to było jakieś nudne i bezpłciowe, fajnie jeździło ale…..

I pewnego dnia na dwóch forach na których jestem zarejestrowany pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży zadbanej sztuki RS4 B5. Nie ukrywam, że to auto było moim marzeniem odkąd zacząłem przygodę z Audi, ale wiadomo że znalezienie zadbanej sztuki w PL graniczy z cudem, a sprowadzenie jej z zachodu nie wchodziło w grę ze względu na wysokie koszty zakupu + akcyza. Co ciekawe ogłoszenie nie miało żadnych odnośników do portali aukcyjnych i zawierało zadziwiająco mało szczegółów. Pomyślałem sobie że pewnie to kolejna okazja na kupno ulepa. Jak się myliłem świadczy to o czym przeczytacie poniżej. Po otrzymaniu od sprzedającego zdjęć wraz ze szczegółami wybrałem się na wycieczkę do Krakowa na oględziny i…………..tym sposobem auto stanęło u mnie w garażu.

Teraz kilka detali. Jak większość z Was wie model RS4 B5 został produkowany tylko przez rok ( 07.2000-08.2001 ) i wypuszczono dokładnie 6030 egzemplarzy przez co auto zyskało szybko status kultowego. Ciekawostką jest to że produkowane było nie przez Audi AG tylko przez Quattro GmbH tak jak S6+, RS6 czy teraz R8. Mój egzemplarz wyprodukowany został dokładnie 11.07.2000 r czyli skończył wczoraj 10 lat :drunk:. Został kupiony w salonie w Polsce ( ASO Bełtowski Kraków ) przez ( uwaga !!! ) Leszka Kuzaja – tak, tak tego Kuzaja J. Auto jest totalnie bezwypadkowe, każdy element ma oryginalny lakier ( nawet przednia szyba jest fabryczna !! ) co potwierdziło ASO i mój czujnik lakieru. ASO dodatkowo potwierdziło przebieg ( 162kkm ) i właściwie idealny stan mechaniczny auta nie wiedząc o tym, że w marcu 2010 robiony był program i po shamowaniu wynik był zadziwiający – 378,8 KM czyli przez 10 lat uciekło 2,2 KM z seryjnych 381KM. W tym momencie po remapie auto ma 410 KM i 524Nm momentu.

Zaraz po zakupie został wymieniony rozrząd, filtry, olej ( Motul 8100 x-cess 5W40 ) i pierdoły typu sonda lambda, dwie opony, naprawiony wężyk spryskiwacza i niedziałająca tylna wycieraczka.

Plany dotyczące auta – doprowadzenie do stanu salonowego i posiadanie takiego rodzynka. Raczej nie przewiduję większych coolerów, kutych tłoków, felg BBS, startów na ¼ mili, tryliona KM itp. Nie jest i nie będzie to raczej mój daily driver tylko auto do szybkiego przemieszczania się od czasu do czasu wieczorami, na spoty, zloty itd. Chcę żeby auto nabrało wartości kolekcjonerskiej i z takim zamiarem je kupiłem.

Autko na 10 urodziny dostało ode mnie w prezencie sesją zdjęciową, której efekty poniżej. Podziękowania dla kolegi Pawła – autora zdjęć ( http://kaczy.carbonmade.com ). Sorki za przydługi wstęp. Enjoy :kox:

15401511.jpg

21381652.jpg

8121be0f9f79e57b.jpg

5816a44dddbe736a.jpg

aca5a28dd3e5de39.jpg

cb3e0e02ba1c7275.jpg

3bca343f61bab974.jpg

df77f404ba533ca1.jpg

f712fa71db98abb5.jpg

26300530.jpg

34193130.jpg

27684066.jpg

78694936.jpg

fcb15ceff6c2efb4.jpg

59100346.jpg

26721985.jpg

Pozdrawiam,

deSigner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie się zakochać :evil::kox:

piekna i kultowa :notworthy::good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna j**ana , piękna , mam nadzieje ze będziesz dbał o ta perełke . :good:

Kaczy , jak zwykle fotki wyjebane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ze nie masz zamiaru jej "kaleczyc" w zaden sposob. Z tych 6030 sztuk zostalo w ladnym stanie zapewne bardzo male stadko niestety i zadbane takie to naprawde rarytas ( osobiscie raz widzialem na zywo RS4 B5 w takim sobie stanie ) . Wiec kochaj ją , karm i nie opuszczaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko nadzieję, że nie skaleczysz jej eLPeGie... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przewiduję większych coolerów, kutych tłoków, felg BBS, startów na ¼ mili, tryliona KM itp

że też potrafisz się powstrzymać :gwizdanie:

piękna... :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że bardzo zadbany egzemplarz. Gratulacje, tylko wywal tą ramkę na przednim zderzaku bo trochę wystaje do góry :wink4:. Dobrze, że zostawiasz serię. :good:

Ostatnio też na jakimś forum czytałem jak właścicielowi podobnej RS4 B5 ktoś dojechał w tył jakimś gratem. :wallbash: Normalnie zabić można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że bardzo zadbany egzemplarz. Gratulacje, tylko wywal tą ramkę na przednim zderzaku bo trochę wystaje do góry :wink4:. Dobrze, że zostawiasz serię. :good:

Ostatnio też na jakimś forum czytałem jak właścicielowi podobnej RS4 B5 ktoś dojechał w tył jakimś gratem. :wallbash: Normalnie zabić można.

Czytałes na tym forum bo to moje auto rozbili:(

A co do tej RS-ki bede nie popularny i powiem..... znowu szara:D:D

ps. Piekne auto nie:P:P

ps 1 jak bedziesz cos potrzbował z zakresu serwisu to znam odpowiednich ludzi:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sick3: Paskudna... bo nie moja ;( Gratulacje :good: Piękna maszyna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...