Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

po zrobieniu vagiem testu wyświetlaczy obok godziny zauważyłem, że też mam ten wskaźnik zasięgu sygnału do zegarka. Nie wiem jednak czy posiadam radiowe nastawianie zegara z uwagi na to, że nie mam u siebie w kodach wyposażenia takich oznaczeń jak były podawane w tym wątku. Być może ten wyświetlacz ma taką funkcję ale nie ma takiej instalacji (Audi A4 B5 AJM 2001r.)

W A4 B5 po lifcie, przynajmniej tak jest u mnie, łatwo sprawdzić czy odbiornik radiowy zegara jest zamontowany. Po wyjęciu licznika na obudowie w górnej części jest mała prostokątna wnęka w której mieści się wspomniany odbiornik radiowy. U mnie oryginalnie nie było tego odbiornika, ale zdobyłem taki i zamontowałem. Wprawdzie antenka na LCD pojawia się i znika co jakiś czas, ale myślę, iż to jest problem z odbiorem fal radiowych. W końcu w dzisiejszych czasach jest pełno śmieci w eterze np. radio, tv, net po WIFI, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jesli podepniesz modul wystarczy wszystko zakodowac wagiem i bedzie dzialac...

Z tego co pamiętam to w B6 moduł jest w tylnym zderzaku. Pytanie czy trzeba ciągnąć do niego jakąś wiązkę czy instalacja już tam jest jakby się chciało dołożyć moduł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o której ci się zmienił?

ja zjechałem na chatę o 2 a jak rano wyjeżdżałem o 8 to czas był zmieniony :wink4:

kurde, a u mnie nic

jak była zmiana z zimowego na letni to praktycznie od razu wskoczył, a teraz lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka słów od siebie do tematu :rolleyes:

kilka dni temu wyjęłem aku z samochodu i stał bez niego 2 dni, po podłączeniu okazało się, że radio się nie rozkodowało, systemy komfortu działają a tylko zegarek pokazuje godzinę 0:00 i data 01.01.1999 i nie ma ikony antenki przy godzinie... minęło 3-4 godziny i nic się nie zmieniło.

Po nocy wszystko jednak wróciło do normy: zegarek się ustawił i data również no i wróciła ikonka antenki

Wniosek z tego taki, że sygnał z zegara jest nadawany o określonych porach kilka razy w ciągu doby i jak zginie ikonka z wyświetlacza (np. przez odłączenie aku) to po kilku godzinach jak dostanie sygnał musi wrócić, w przeciwnym wypadku można podejrzewać uszkodzenie odbiornika sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem aktywować ową antenkę a tu niespodzianka w adaptacji na kanale 19 jest wartość 10 i co w takim wypadku ?

to znaczy, że nie masz tego modułu. U mnie to samo (jak robię reset zegarów vagiem to widać, że antenka jest) instalacja jest a modułu brak... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie u mnie też widać antenkę a tu niespodzianka. Szkoda :( Ale skoro antenka jest to i pewnie moduł można zainstalować tylko skąd go wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio dziwna sytuacja się wydarzyła,

licznik, chyba z zimna, zaczął wariować i skasowała się godzina i data, oczywiście symbol antenki też zniknął,

podobnie jak u kolegi madman, po nocy wszytko wróciło do normy, godzina wskoczyła i palemka się objawiła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powróce do tematu....

u mnie historia wyglada tak, ze palma znikła mi po godzinnym pobycie w podziemnym parkingu. później odłączałem 2 razy aku i nic...

dzwonił ktoś może do niemieckiego ASO? któs wczesniej sie oferował...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi za każdym razem po resecie zegarów wskakuje dosłownie za kilka do kilkunastu minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 też tak miałem że znikało na bardzo długo, czasami pojawiło sięna dzięń dwa i znowu zniknęło... Nie wiem czy B7 ma inne anteny od odbiornika czy jak... jak co mam jedną taką antenę od B7 więc można porównać numerki w stosunku do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigaj sam wskoczy :wink4:

:) no mam taką nadzieję, bo od przyjazdu z niemcownii palma była cały czas a do podziemnych parkingów wjeżdżałem różnych i na krócej/dłużej i wszystko było ok...

ehh znowu dojdzie roboty przy furce na wiosnę i jesień :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie próbowałem już cuda na kiju i nie fu fu :tongue4:

Może parkujesz w miejscu oddziaływania pola elektro-magnetycznego (np. niedaleko transformatora) - tylko uważaj bo pewnego dnia można nie odjechać z parkingu ;):tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...