Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja włącznika świateł


dabliues

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że minęło już trochę czasu, jak z trwałością tych przycisków i włącznika świateł ? zastanawiam się czy kupić takie zamienniki czy oddawać do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co regenerować, lepiej kupić zamiennik- i tylko przełożyć plastik z "ikonami". Ja tak zrobiłem, jakość super. :decayed:

Kupiłem za ok 50zł na allegro- na pewno lepiej niż od tych psełdo specjalistów od regeneracji :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik świateł spoko, przyciski od podnoszenia szyb też pewnie kupi zamienniki a panel climatronica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym wątkiem i ja się zabrałem za rezanie :-)

Pochwalę się efektami.

Włącznik przed zabiegiem:

DSC_0101.jpg

DSC_0107.jpg

Efekt po zabiegu:

DSC_0114.jpg

Ideał to nie jest, ale w porównaniu z wytartym jest jak dla mnie bardzo zadowalająco.

Kolor trochę inny i połysk jest, bo użyłem bezbarwengo w celu zabezpieczenia.

Pomimo odmalowania włącznika i tak szykuje się jego wymiana, bo mi się conajmniej jedna dioda wypaliła w nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik świateł spoko, przyciski od podnoszenia szyb też pewnie kupi zamienniki a panel climatronica ?

Jak już spadnie popyt na włączniki świateł i szyb, bo wszyscy powymieniają, będę przyciski klimatronika albo cały przód do niego.

Z czasem wizytownik i kubek :wink:

Już się nie opłaca regenerować i czas marnować na regenerację

Kupuje się zamiennik za 30zł i zakłada się do auta lub przekłada się pierścień oraz pokrętło.

Wszystko pasuje i wtedy jest jak nowe

WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ Audi A4 B6 B7 00-07 (4360545561) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nawet taniej wystarczy kupić pierścień i pokrętło

81402026_01.jpg

Audi A4 B6 B7 włącznik przełącznik świateł 00-07 (4370291767) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś kupił niech się pochwali jakością towaru :) Cena jest rewelacyjna, ale czy bedzie wygladało to jak na foto to nie wiem :P czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś kupił niech się pochwali jakością towaru :) Cena jest rewelacyjna, ale czy bedzie wygladało to jak na foto to nie wiem :P czekam na opinie

Wygląda wygląda

Miałem w rękach tylko cały włącznik zamiennik, i trzeba było przełożyć pierścień i pokrętło do oryginalnego bo inna wersja z literą na końcu.

Zapytaj kolegi @elmo814

U siebie mam zregenerowanego, ale kupiłem włączniki szyb 4x i wszystko wygląda nawet lepiej niż oryginał

Oczywiście działa i świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym pierścieniu i pokrętle jakby co :) poczytalem komentarze i niektorzy narzekaja na jakosc tych jego zamiennikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cały włacznik zamiennik i jest dobrze WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ Audi A4 B6 B7 00-07 (4360545561) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , bedziesz zadowolony i sie nie rysuje i nic nie zdziera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też założyłem nie ori http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4158238041

Ze względu przesiadki na auto.

Jest minimalnie ciemniejszy, normalnie tego nie zauważysz, mając oba włączniki w ręce - tak.

W nowym czuć większy opór podczas przekrecania - ale może tak ma być, jest nowy, stary 10 letni musiał już być trochę wyrobiony.

Jak za tą cenę myślę że nie ma nad czym się zastanawiać - za ori auto musiałbym pewnie dać z 200 PLN.

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B6 B7 włącznik przełącznik świateł 00-07 (4370291767) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

kupiłem ten zestaw i mogę polecić :) wg mnie wygląda ok :) plastik jest trochę inny w dotyku (pewnie przez rodzaj zastosowanej farby) ale po założeniu wygląda super :) cyknę jakąś fotkę jak to wygląda :)

Może ktoś dla potomnych opisać jak zdejmuję się pokrętło aby nie uszkodzić przełącznika ? ja dla bezpieczeństwa stare pokrętło rozciąłem bo nie chciałem czegoś urwać, tam są blokady w takim miejscu że ciężko się do nich zabrać ale być może istnieje jakiś magiczny sposób na zrobienie tego :)

a drugie pytanie w jaki sposób demontuje się ten panel od regulacji wysokości świecenia świateł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel regulacji świateł po prostu wyciągasz, chyba najprościej jest go wypchac od tyłu. Odpinasz wtyczkę i jest twój.

EDIT: sam przedni panel masz na myśli a nie cały włącznik.

Nie załapałem.

Post do usunięcia.

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik trzeba rozłożyć na dwie części, potem pokrętłem przekręcamy w lewo maksymalnie i wychodzi bez oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem dzisiaj tarcze ale coś mi nie pasuje i stąd kilka pytań.

Czy i kiedy powinna się świecić na pokrętle ikona żarówki i ta "kropka"?

Czy powinny być podświetlone te znaczki od włączania przeciwmgielnych (trójkąciki z kreskami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak włącznik ori z b7.

Tak świeci po otwarciu auta, wcześniej przed rezaniem clh, w starym włącznik bez auto świeciło się chyba kropka i ta zaroweczka, nie pamiętam.W starym trójkąciki świeciły się jak były światła zapalone.a2u4u5ar.jpg

ejytu9yd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka i żaróweczka zawsze świecą, razem z włącznikiem awaryjnych i przyciskiem blokowania szyb(jeśli zablokowane). gasną w momencie uśpienia, po zamknięciu auta.

W trybie nocnym, wszystko świeci na czerwono i dopiero w odpowiednim położeniu włącznika inne kolory.... auto na żółto, pozycyjne zielono, przeciwmgłowe żółte/zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem włącznik i rzeczywiście są diody do podświetlania pokrętła. Diody sprawne a nie świeci. Może trzeba coś kodować? A może nie w każdej wersji świeciło. Brak mi pomysłów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rzeczywiście kupić zamiennik, zamienić pierścienie i jest super, trwałość lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że diody sprawne...może spalone? jeśli masz schemat włącznika możesz sobie sprawdzić czy świecą.

podaj minus na pin 10(31) a +12v pozostałe i sprawdzaj.

skoro już mówicie o zamienniku ma ktoś fotkę płytki na której są diody?? może lepiej samą płytkę podmienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody sprawdzałem na "krótko" czyli podałem napięcie prosto na nóżki diod. Jutro spróbuję przez kostkę bo może coś po drodze od pinów do diod ginie.

Tylko mam problem ze zdjęciem pokrętła i może w końcu zacząć samo wyskakiwać i będzie problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...