Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusje i porównanie osiągów aut


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

A w czym Wam deszcz przeszkadza? :kox:

latać 200 gdy leje?...hmmm

( tylko niestety mam automat ;( )

bo wszystkie auto to manuale

A w czym to przeszkadza?

Nie ma ryzyka nie ma zabawy :D:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się Kuredu, ale nie ma najmniejszego sensu na podstawie filmów określać czy auto 100-200 robi w 13,1 czy może 12,8. Filmy mają służyć jedynie oszacowaniu osiągów konkretnego auta. Filmy robione komórką, która nie ma super przetwornika na pewno nie są najlepszym materiałem do takich wyliczeń.

A i tak większy wpływ na osiągi będą miały takie elementy jak: nachylenie drogi, ilość paliwa w baku, ciężar kierownika :), wiatr, temp., ciśnienie itp... Wydaje mi się, że jedynym rozsądnym sprawdzianem aut o tak porównywalnych osiągach będzie bezpośrednie spotkanie. I nie muszą się wszyscy spotkać jednocześnie, ten który z nikim nie przegra będzie najszybszy.

I jeszcze jedno na jaką Pb masz wystrojone autko? Pb98? Z fabryki wychodzi chyba na Pb95?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się nie obrażam bo i za co, akurat moje auto i tak tu jest dla wszystkich wielkim zaskoczeniem więc się cieszę bardzo z jego osiągów. co do bezpośredniej konfrontacji to oczywiście jest to najlepsze wyjście i jak będzie możliwość będziemy auta porównywać. co do paliwa to od początku jeździ tylko na 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymać :good: jestem pod dużym wrażeniem B8 2.0T w porównaniu do B7 2.0T to ogromny postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymać :good: jestem pod dużym wrażeniem B8 2.0T w porównaniu do B7 2.0T to ogromny postęp.

Jak juz wspomnialem wczesniej , trzeba byc jednak ostrozny z taka ocena , to konkretne auto jezdzi niezniemsko ale wydaje mi sie ze jest to tez sprawka tego programu.Poprzegladaj oferty tunerow nikt nie oferuje wiecej niz 270-275 KM do tego silnika samym programem a to konkretne auto ma na pewno wiecej.Pytanie tylko dlaczgo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonus w serii :mysli:

jutro postaram się nagrać filmik B8 1.8tfsi robione u tego samego gościa, auto też zapierdziela zdrowo zobaczymy jakie będą wyniki, tylko tam są o krótsze przełożenia i 100-200 na dwóch biegach nie da rady zrobić ale zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonus w serii :mysli:

jutro postaram się nagrać filmik B8 1.8tfsi robione u tego samego gościa, auto też zapierdziela zdrowo zobaczymy jakie będą wyniki, tylko tam są o krótsze przełożenia i 100-200 na dwóch biegach nie da rady zrobić ale zobaczymy co wyjdzie

co Bartek będziesz brata autko testował ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonus w serii :mysli:

jutro postaram się nagrać filmik B8 1.8tfsi robione u tego samego gościa, auto też zapierdziela zdrowo zobaczymy jakie będą wyniki, tylko tam są o krótsze przełożenia i 100-200 na dwóch biegach nie da rady zrobić ale zobaczymy co wyjdzie

co Bartek będziesz brata autko testował ?

no nic mu nie będę mówił po co bo mi nie da :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonus w serii :mysli:

jutro postaram się nagrać filmik B8 1.8tfsi robione u tego samego gościa, auto też zapierdziela zdrowo zobaczymy jakie będą wyniki, tylko tam są o krótsze przełożenia i 100-200 na dwóch biegach nie da rady zrobić ale zobaczymy co wyjdzie

co Bartek będziesz brata autko testował ?

no nic mu nie będę mówił po co bo mi nie da :decayed:

daj spokój ... myślę że sam będzie ciekaw znając jego zamiłowanie do rywalizacji ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka 1.8tfsi po samym programie 260km/h licznikowo idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymać :good: jestem pod dużym wrażeniem B8 2.0T w porównaniu do B7 2.0T to ogromny postęp.

Jak juz wspomnialem wczesniej , trzeba byc jednak ostrozny z taka ocena , to konkretne auto jezdzi niezniemsko ale wydaje mi sie ze jest to tez sprawka tego programu.Poprzegladaj oferty tunerow nikt nie oferuje wiecej niz 270-275 KM do tego silnika samym programem a to konkretne auto ma na pewno wiecej.Pytanie tylko dlaczgo ?

Też tak mi się wydaje ,że program bardzo mocny jest zrobiony, chyba że inni tunerzy nie potrafią :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos do twojego silnika tez podają 285Km a masz 300. tu podają 275 to jak doliczyć + 15 to wyjdzie 290KM, więc te 297Km to nie wydaje mi się nie wiadomo co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego tunera dostalem takie info odnosinie 2.0 TFSI

Na wydechu według mnie da rade zrobić 265-270KM i tu jest koniec turbo! , to że hamownia pokaże więcej mnie to nie interesuje, stroje w oparciu o paramatery pracy.

Samym softem przyrost do 250-260KM Mo zależy jak się ustawi może być +50 +70Nm na paliwku 98.

robiłem bardzo agresywne programy natomiast fizyki nie przeskoczysz , fwd z 265 KM trzyma sie spokojnie za s4 b8 :)

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wspomniany tuner mówił o wersji 200KM, która z fabryki wychodzi już na Pb98 i wtedy na zdrowym silniku max co się da zrobić to 250-260KM plus wydech myślę, że jakieś 270KM.

W B8 jest wersja 211KM i fabrycznie wychodzi na Pb95. Zrobione strojenie na Pb98 da jakieś 270-280KM. 270KM oferuje większość uznanych tunerów w DE np. oettinger, mtm, abt. A wiadomo, że oni też z jakimś marginesem podają te wartości i raczej powinno wyjść więcej (zakładając zdrowy motor)

od pewnego tunera dostalem takie info odnosinie 2.0 TFSI

Na wydechu według mnie da rade zrobić 265-270KM i tu jest koniec turbo! , to że hamownia pokaże więcej mnie to nie interesuje, stroje w oparciu o paramatery pracy.

Samym softem przyrost do 250-260KM Mo zależy jak się ustawi może być +50 +70Nm na paliwku 98.

robiłem bardzo agresywne programy natomiast fizyki nie przeskoczysz , fwd z 265 KM trzyma sie spokojnie za s4 b8 :)

:naughty:

nie wydaje mi się aby 265KM wystarczyło na 333KM w S4. To nie tylko moc ale i moment oraz pojemność dużo większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie nie chce wierzyć w 290 samym programem... to jest 40% mocy wyjściowej samochodu.

Jakie doladowanie ma seria w b8? Dziwne żeby szpece w audi nie wykorzystali tak dużego potencjału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 jest wersja 211KM i fabrycznie wychodzi na Pb95. Zrobione strojenie na Pb98 da jakieś 270-280KM. 270KM oferuje większość uznanych tunerów w DE np. oettinger, mtm, abt.

Mowi o B8 , to miedzy innymi przedstawiciel oettingera na PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie oettingera jest B8 2.0TFSI 211KM po wirusie 270KM :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w kazdym razie wiekszsc mowi ze bez wymiany turbo nie ma szans na okolice 300KM.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2010, 14:51_________________________________________________I jak cos sie dzeje w temacie czy watek umarl :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje zrobiłem :gwizdanie:

niedowiarkom "patrz Turdzi" pomogłem uwierzyć

czekamy na resztę choć wątek taki że każdy może i powinien osiągi wrzucać niezależnie od modelu i silnika, da to nam w miarę dobry obraz możliwości danych silników przed i po modyfikacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...