Treść opublikowana przez iwadrian
-
Servotronic- działa połową mocy!
Wychodzi na to, że jest jakiś problem z instalacją lub samym zaworem w maglownicy. Może styki we wtyczce po prostu zaśniedziały.
-
Servotronic- działa połową mocy!
Musisz mieć kabel diagnostyczny, wejść w moduł MCE09 MCE 09 ---> LongCodingHelper ---> Coding 07 ---> BYTE 7 ---> Bit 0 zmiana z 0 na 1 . Jednak jeśli sam nie robiłeś kodowań to najpierw poczytaj jak to zrobić lub poproś kogoś kto ogarnia.
-
Servotronic- działa połową mocy!
To, że jak wspomaganie po czasowym wykodowaniu servotronic będzie się zachowywać jak podczas awarii to będziesz miał odpowiedź co za tę awarię odpowiada. Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
-
Servotronic- działa połową mocy!
No ciekawe, może elektronika a może coś się zacina. Ciężko wyczuć. Jakbyś podłączył VCDS i wykodował na chwilę serwotronic to byś spawdził czy to elektronika świruje.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj w klubie
-
Servotronic- działa połową mocy!
Identycznie w moim przypadku od samego początku. wszystko działa jak należy ale za ciężko, tak jakby maglownica była za mocno sciśnięta na regulacji ( sprawdzałem , ustawiałem można jedynie pogorszyć). Kierownica nie wraca na środek do końca, zawsze brakuje o tą mniej więcej szerokość dłoni i co się z tym wiąże auto nie trzyma kierunku na wprost tylko trzeba korygować. Servotronic działa, bo gdy go wykoduję to jest jeszcze ciężej. Podejrzewałem opory na zwrotnicy-wahacze- sworznie ale po odpięciu drązków wszystko obraca się jak należy. efekt taki jakby pompa nie dawała odpowiedniego ciśnienia albo któryś wąż nie miał swobodnego przepływu. Przy podniesionym przodzie bardzo ciężko skręcić koła rękami łapiąc za koło. Płyn jak nowy, żadnych dźwięków, wyć, stuków ,puków, błędów- nic. sprawdzałem krzyżaki na kolumnie, czy na drodze od kiery do przekładni jakichś oporów nie ma, wszystko o.k. Pierwsze podejrzenie-pompa ale to się ma nijak do tego, że bardzo ciężko jest obrócić kołami ( łapiąc za nie) na zgaszonym silniku. Niedrożny któryś przewód, zacięty, zapieczony jakiś zawór? Najlepiej to widać na tym filmiku od ok 1 minuty, kierownicy trzeba pomóc wrócić na środek: Jechałem ostatnio Starą b6 bez servotronic i tam jakbyś nie kręcił kierą to zawsze po puszczeniu wróci żwawo na środek a w mojej trzeba non stop korygować bo jak przekręcisz w którąś ze stron to wróci ale nie do końca i auto będzie miało tendencje do jechania lekko łukiem w tę stronę.
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Z tego co wiem to od połowy 2009r napęd pompy w silnikach CR jest poprawiony i nie ma z tym problemu.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj w klubie
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Czy można przy doświetlaniu zakrętów ustawić przy jakim skręcie ma się włączać, czy ta wartość jest stała?
-
Przełożenie ramek w kratkach wentylacyjnych
W bocznych ściankach kratek są otwory. Wystarczy mieć stalowy drut a la szprycha od roweru zagięty w haczyk, zaczepić o otwór w kratce i mocno pociągnąć.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj w klubie. Audiczka fajna ( poprzednia też). Felgi robią robotę ale akurat do srebrnego czarny grill nie bardzo mi się podoba ale to jedynie moje osobiste zdanie. Powodzenia w modyfikacjach i przede wszystkim bezawaryjnej i bezkolizyjnej jazdy
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Ja szukałem na tej stronie, Zbiera ona ogłoszenia z wielu stron jak ebay, autotrader, bezpośrednio z komisów itd. po kewej stronie możesz sobie uściślić czego szukasz, np rocznok, przebieg, skrzynia kolor itd. http://www.newsnow.co.uk/classifieds/cars-vans-for-sale/audi-a4-b6-tdi.html
-
Poszarpany Pasek - Brak Wspomagania
Po nic. Nie napisałem, że trzeba to zrobić aby wymienić pasek wielorowkowy. Po prostu odpowiedziałem na pytanie: " co tzn. tryb serwisowy".
-
Brak przejechanego dystansu na FISIE
Miałem takiego paska z fisem bez żadnych modyfikacji i było tak jak na filmiku który zamieściłem. tak czy inaczej mogli tę funkcję spokojnie zastosować w a4 b6 bo ograniczeń technologicznych w tamtym czasie nie było. Fakty są takie, że funkcja ta występowała w passacie b5 już w 2001 roku bo z tego roku miałem auto.
-
Brak przejechanego dystansu na FISIE
W 0:34 pokazuje dla pamięci 1 w 1:42 dla pamięci 2
-
Brak przejechanego dystansu na FISIE
Z tą przepaścią to bym nie przesadzał. Nawet Passat b5 z 2000 roku ma funkcję wyświetlania przebytego dystansu na fisie dla pamięci 1 i 2. Także nie jest to kwestia braku technologi w danym czasie.
-
Brak przejechanego dystansu na FISIE
Akurat w b6 tego FIS nie wyświetla. Np. w b8 FIS pokazuje przejechane km dla licznika (1) i dla (2). Można wtedy sobie kasować przebieg dzienny np do zmierzenia jakiejś krótkiej odległości nie tracąc info o przejechanych km w ciągu całego dnia lub od ostatniego tankowania. W b6 też mi tego trochę brakowało.
-
Problem z wyciągnieciem śruby górny wahacz
Zależy, czasem trzeba grzać czasem nie. Nie raz gwint się zrywał i trzeba było młotkiem i wybijakiem tłuc. W passacie b5 2 godziny kiedyś walczyłem ale w końcu poszło.
-
Poszarpany Pasek - Brak Wspomagania
Ściągasz zderzak, odkręcasz i odchylasz wzmocnienie czołowe razem z lampami i chłodnicami żeby mieć dojście do silnika od przodu.
-
Problem z wyciągnieciem śruby górny wahacz
Obcinasz łeb śruby a nakrętkę dokręcasz i wyciąga ci śrubę, jak się skończy gwint to odkręcasz nakrętkę, dokładasz podkładki lub nakrętki większego rozmiaru, i wkręcasz dalej. Co jakiś czas opukaj młotkiem. Podgrzać przy tym też nie zaszkodzi. ja podgrzewałem zwykłą opalarką i poszło problemu.
-
Zasilanie wideorejestratora z radia Concert CD
Nie prościej jest ci znaleźć plus po zapłonie w skrzynce bezpieczników lub bezpośrednio za stacyjką?
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Wymieniłem rozrząd, wszystkie graty ori z serwisu VW. Na blokady, tak jak książka pisze, poluzowane śrubki na kole rozrządu, i pompie wysokiego ciśnienia. po naciągnięciu paska jak i ręcznym obróceniu wału( wskaźnik napięcia po środku okienka) wszystkie trzy blokady wchodzą leciutko bez oporu czyli wszystko cacy. Po podłączeniu vcds kąt synchro pokazuje 1.6. teraz pytanie: ustawiać synchro na 0.0 czy zostawić tak jak jest?
-
Witam problem z temperaturą
Raczej mało prawdopodobne, nawet na otwartym cały czas termostacie temp płynu w silniku będzie wyższa, jakieś 60-70 *C przynajmniej. Sprawdź temperaturę węży. Licznik i laptop tą samą temp pokazują?
-
Nadkole Audi A4 B8
Wygląda jakby opona to sobie wycięła. Może miał za duże koła wcześniej wsadzone.
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Do podświetlenia pokręteł nawiewów użyłem zwykłych diod czerwonych 5mm 12v które wkleiłem w zaślepki. Podłączyłem je pod podświetlenie zapalniczki. świeci jak oryginał.